Фан клуб: Торонто Рапторс

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
И еве 364 дена подоцна....пак исто срање.

Ми мириса на уште еден излез во прва рунда...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
ЛЕЛЕ ЛУЃЕ ШТО НАПРАВИВМЕ МОРА ДА СЕ ПРАВИ ГРУПНО ГЛЕДАЊЕ НА МЕЧ СО КЛИВЛЕНД :D

:)

хахах .. искрено лоша кошарка се играше у серијава. На Лаури му требаа 3 утакмици за да влезе у колосек. ДеРоузан изгледа подобро игра со повреден прст хаха. Без Валанчиунас со Бијомбо на 5ка хмм .. тука ќе има борба со Томпсон :D Не знам зошто на Скола воопшто не му се дава шанса , но како и да е ..
ДОбар успех , конференциско финале што повеќе хаха , една на north-от може да земете :)
 
Член од
17 јуни 2014
Мислења
20
Поени од реакции
5
Biyombo изигра машки баскет и оваа и минатата, што значи и да игра Valanciunas некоја лимитирана минутажа, може Bismack да покрие. DeRozan изигра страшно второ полувреме последнава, а Lowry класика, 50/50. Мислам дека дома може да напраат нешто бидејќи, ама да ги победат Cavs, не баш. Сепак, топка е нашки кажано :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
хахах .. искрено лоша кошарка се играше у серијава. На Лаури му требаа 3 утакмици за да влезе у колосек. ДеРоузан изгледа подобро игра со повреден прст хаха. Без Валанчиунас со Бијомбо на 5ка хмм .. тука ќе има борба со Томпсон :D Не знам зошто на Скола воопшто не му се дава шанса , но како и да е ..
ДОбар успех , конференциско финале што повеќе хаха , една на north-от може да земете :)
Ќе видиме, ќе видиме.. :D

А на Скола не му дава шанса јер..кога доби шанса лошо се покажа серијава и бољи е без него за со Хит :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Па сеа и 4-1 да изгубиме гајле ми е. Она вчера беше ебење :drk: :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Дефинитивно мора да си направиме собир за гледање у живо на утакмициве :D :vozbud:[DOUBLEPOST=1464059525][/DOUBLEPOST]
една на north-от може да земете :)
Извини али мора пак да те цитирам :D :D
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Дефинитивно мора да си направиме собир за гледање у живо на утакмициве :D :vozbud:[DOUBLEPOST=1464059525][/DOUBLEPOST]
Извини али мора пак да те цитирам :D :D

хаха акоооо акоо , баш ми е мило за двете победи! .. Не ги можам судииве па ни коњот у последниве утакмици!
Со ваков Лаури веќе е друга приказна , но сепак Бисмак is the man!! :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Следната е наша.
И еве 5 години подоцна.....ПРВО МЕСТО ВО ИСТОКОТ МАДАФАКАС!


@MkDon @blanco GET IN HERE! :D :vozbud: :drk:[DOUBLEPOST=1523069545][/DOUBLEPOST]Иначе кога сум го пишал постот тоа било после сезоната кога завршивме 10ти.....:cuc:

Ајде нека не се чоукнат у плејоф сеа....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Лапај си втора рунда
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Чисто да се испоштува во темата Двејн Кејси беше отпуштен пред недела дена негде.
Ако дојде Месина ќе биде предобро.
Ма да шо знам, после вакво разочарување во плејоф годинава тешко е човек било што светло да предвиди за следна сезона, ептен депримирачки е навивањево за екипава :D[DOUBLEPOST=1527479198][/DOUBLEPOST]
Ајде нека не се чоукнат у плејоф сеа....
лол
 

Kajgana Shop

На врв Bottom