Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
немој да го испуштите вечер дуелот...ќе ги газиме 6-7:0...ќе има убавини...:)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Вечерва ако треба да изведеме состав според формата, односно да ги изоставиме оние кој потфрлиле многу повеке од останатите во овие 2 натпревара составот би требал да изгледа вака :
Икер, Арбелоа, Рамос, Варан, Марсело, Чаби, Лас, Роналдо, Кака, Ди Марија, Бензема/Игуаин.
Со составов не сакам да кажам дека Марсело и Роналдо не потфрлиле и играле прекрасно, али едниов нема кој да го замени, а вториот е незаменлив. Така да составов треба да излезе според мене.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Вечерва ако треба да изведеме состав според формата, односно да ги изоставиме оние кој потфрлиле многу повеке од останатите во овие 2 натпревара составот би требал да изгледа вака :
Икер, Арбелоа, Рамос, Варан, Марсело, Чаби, Лас, Роналдо, Кака, Ди Марија, Бензема/Игуаин.
Со составов не сакам да кажам дека Марсело и Роналдо не потфрлиле и играле прекрасно, али едниов нема кој да го замени, а вториот е незаменлив. Така да составов треба да излезе според мене.
А која форма ја имаше Лас?(n) подобро Кедира или Гранеро но Мурињо има изјавено дека не е изводливо Гранеро и Алонсо да играат заедно па така очекувајте Кедира да биде стартер.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
А која форма ја имаше Лас?(n) подобро Кедира или Гранеро но Мурињо има изјавено дека не е изводливо Гранеро и Алонсо да играат заедно па така очекувајте Кедира да биде стартер.
А што е Лас крив што направи минатата утакмица 10 фаула коа тие пред него губат топки како да играат во 3 лига, а не во Реал Мадрид ? Толку несериозно играње и залагање одамна реков немам видено, Алонсо и Лас да не ги направеа фаулите ке си изгубевме.
Mарсело и форма...:pos:
Убаво реков подоле, несакам со тоа да кажам дека Марсело и Роналдо го заслужиле местово бидејки играле прекрасно.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Рамос - Варане - Албиол - Арбелоа

Редно му е на Марсело да одмори малце...
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Рамос - Варане - Албиол - Арбелоа

Редно му е на Марсело да одмори малце...
Некако многу несигурна е одбраната вака, ваква комбинација само кога нападот ќе биде во добра форма и кога ќе се игра против лесен противник(не дека Рајо не е лесен туку нападот моментално не функционира)... Рамос мора да биде централен вечерва.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Некако многу несигурна е одбраната вака, ваква комбинација само кога нападот ќе биде во добра форма и кога ќе се игра против лесен противник(не дека Рајо не е лесен туку нападот моментално не функционира)... Рамос мора да биде централен вечерва.
А Марсело ли е сигурен...Албиол мора да игра некогаш...денес е денот :icon_lol:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Не сакам да во секоја ситуација да барам теорија на заговор,ама не е ли чудно шо пред 1 месец во сите весници во Шпанија имаше статии како шпанското првенство е како шкотското,со само 2 екипи и наеднаш после тоа,во првите 4 кола Реал и Барса кискаат по два натпревари...? Не викам дека не е случајно :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
А Марсело ли е сигурен...Албиол мора да игра некогаш...денес е денот :icon_lol:
Не дека Марсело е сигурен но Рамос мора централен денеска а кој би играл на негово место?-Нормално Арбелоа, а кога Арбелоа би играл десно значи Марсело мора лево:).
--- надополнето: Sep 24, 2011 4:20 PM ---
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Шо бе Лас им го позајмивме на Рајо?? :pos:

Кој сака нека игра, само Албиол да не го видим на терен.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
^ Шо бе Лас им го позајмивме на Рајо?? :pos:

Кој сака нека игра, само Албиол да не го видим на терен.
Не го приметив ова:pos:
Alhassane "Lass" Bangoura... не бил само нашиов Lass, а и мало е ова 19години :)
можеби Ласана му бил идол :pos:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Еј висок доста ќе видиш вечерва Марсело што ќе прајт....ми недостасува една претпознатлива игра макар и не многу голови ама сакам игра да видам,па после фино лепо Фалкао и се е можно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom