Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Како може да си толку цреп? Уствари ај ке ти простам за барса си.
Да не беа вашите паметни збирачи на топки, немаше да биде убацена втора топка во теренот од нив, при аут(ми се чини) за Реал. Како што топката беше убацена у терен така беше и исфрлена во 35ти ред во публика, не видов некој да се пожали за тоа. Ја би се жалел зошто имаше две топки во терен, а не на кој начин била исфрлена. Како можеш тоа да го споредиш со идиотскиот потег на меси, кој од излезена топка во аут, на 2 метра до публиката ја акна најсилно(што може он, нема поише сила)?
Море Шурикен,полека со зборовите,не е форумов на татко ти ок.Ако сакаш да правиш муабет тоа ќе го направиш како што треба,неписмен еден.....
И што ако има 2 топки во теренот,мора така да ја шутне топката?не може пополека да фрли надвор од терен?мора во публика?Меси шутна,Озил шутна,Меси шутнал на првиот ред а овој другиот на 10 ред,и што има врска?Ај комплексаши ни едни,со сила го правите човекот да употреби грди зборови.....
Зошто никој од нас не рече нешто за нападнатиот автобус на нашиот тим во Мадрид?
Едноставно не можете да се помирите дека не можете глава да кренате од нас,и секогаш ќе најдете нешто за коментирање....Е знам зошто изгубивте овој пат,саради тоа што имаме ние паметни збирачи на топки,и губат време со фрлање на топката внатре,ееее 3 секунди си зедовме од тоа....
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.297
Поени од реакции
29.345
^ Друже шутот на Озил и на Меси се сосема различни, ја не знам зошто толку коментираш за тоа, па биди малку објективен ебаго, не ги гледај нештата само од страната на Барса. Изгубивме затоа што не си ги искористивме шансите затоа. Се надевам дека наредните ел класика ќе бидеме по прецизни а дека вие ќе ја немате среќата да погодите.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
^ Друже шутот на Озил и на Меси се сосема различни, ја не знам зошто толку коментираш за тоа, па биди малку објективен ебаго, не ги гледај нештата само од страната на Барса. Изгубивме затоа што не си ги искористивме шансите затоа. Се надевам дека наредните ел класика ќе бидеме по прецизни а дека вие ќе ја немате среќата да погодите.
Е овој муабет фати место,а не секогаш да најдите некои замерки.Секогаш во фудбалот има такви работи,ако нема такви нема да биде интересен.Секој фудбалер за време на својата кариера има направени работи кој не се добри за паметење......точка....
 

SenoraRamos

Tu voz - nuestro sentimiento!
Член од
20 март 2011
Мислења
191
Поени од реакции
108
Зошто никој од нас не рече нешто за нападнатиот автобус на нашиот тим во Мадрид?
Само да те потсетам и нашиот беше каменуван (во Барселона) при една од средбите сезонава што заврши (скршија прозорец) па јас не памтам некој да се бунел од нашиот фан клуб. Али нема смисла веќе, заврши, победивте, честитки и најубаво е да се заврши со ова.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Само да те потсетам и нашиот беше каменуван при една од средбите сезонава што заврши (скршија прозорец) па јас не памтам некој да се бунел од нашиот фан клуб. Али нема смисла веќе, заврши, победивте, честитки и најубаво е да се заврши со ова.
Знам дека и вашиот беше каменуван но знам многу убаво и дека овде се крена голема галама за тоа,а ние не рековме нешто.Изгубивме на финалето за купот честитавме,ако сакавме можевме да најдиме нешто за да коментираме против,тоа може на секој меч да го најдиш,било во Ла Лига или друга лига...Фала за честитките...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
И на Мирсад Јонуз да му ја дадеа една таква оформена Барселона можеби и од Пеп ќе беше по успешен :pos:
Ќе го видиме кога ќе замине во друг клуб колку ќе биде успешен :tapp:
За тоа што на Мурињо греота до сега се слаби клубови му даваа со 0 финансии и слаби играчи.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не им е доста што у темана за суперкупот ваѓаат нивни теории, па и овде сеа тролаат... FFS, иам чуство ко со грцине да се расправам...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.405
Поени од реакции
109.049
Само да те потсетам и нашиот беше каменуван (во Барселона) при една од средбите сезонава што заврши (скршија прозорец) па јас не памтам некој да се бунел од нашиот фан клуб. Али нема смисла веќе, заврши, победивте, честитки и најубаво е да се заврши со ова.
Да не потсетувам што им правеа на играчите на Интер пред две години во 1/2 финалето, галамеа, намерно не ги оставаа да спијат, фрлаа со камења, се со цел да ги вознемират играчите на Интер и истиве да не можат да играат на раат утредента али останаа само со прскалките на крај...
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
За тоа што на Мурињо греота до сега се слаби клубови му даваа со 0 финансии и слаби играчи.
Кога ќе му успее тоа со Интер и Челзи на Пеп тогаш ќе правеме муабет. Не е се до финансиите што ги имал Мурињо во другите клубови, за да се гради тим треба време. Сити имаат најмногу финансии но каде е резултатот можеби дури оваа година да покажат нешто, а Пеп ја превзема Барселона Тип-Топ и џабе се тие споредби.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
^ Лесно е да го рекламираш, дојди направи го :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Aбе мамул, како може ние да се фатиме за тоа што Озил ја исфрлил топката? Викаш ние сме се фатиле за тоа, зошто ние би се бунеле против тоа ? Види поназад дека некој друг ја крена фамата.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не ми е нешто посебно клипчето.

Инаку ако им текне да бараат напаѓач последниве 10 дена нека го вратат Раул, таман во Реал и ќе се пензионира :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom