Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
уште ми е криво што го дадовме робињо на тој начин,да останеше кај нас сега ќе беше еден од најдобрите напаѓачи на денешницава и немаше да бараме други напаѓачи..ако го купиме нејмар се надевам нема да ја направат истата грешка!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
уште ми е криво што го дадовме робињо на тој начин,да останеше кај нас сега ќе беше еден од најдобрите напаѓачи на денешницава и немаше да бараме други напаѓачи..ако го купиме нејмар се надевам нема да ја направат истата грешка!!
Колку е грешка на Пеџа и Рамон толку е грешка и на копилето бразилско. Сакаше повеќе кеш отиде у Шити. Овие го нудеа во дил за Роналдо овој му беше мака пошо имаше амбиции да биде најдобар фудбалер и тоа е тоа.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Bivsi igrac Real Madrida, Javier Balboa pozitivno je ocijenio moguci transfer Coentraoa u Real Madrid!

Balboa kojeg je Benfica prosle sezone poslala na pusudbu u Albacete, je rekao: "Coentrao igra na visokojo razini u Portugali i , stoga bi bilo dobro da potpise za Real Madrid!"

Međutim, Balboa nije zaboravio na Marcela, kojem bi Coentrao bio konkurencija na lijevoj strani, ukoliko dođe.On je rekao: "Marcelo je dosta poboljsao svoju igru i mislim da bi on mogao biti standardan na

lijevoj strani!"


Се сеќавате на типчево ? :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
^
Добра му е 23ката, немора да ја дираат. 10чето за Лас:rolleyes:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Добар ден, добро ве најдов.
Дечки јас може ке кажам глупост сега, ама се надевам ке добијам соодветен одговор.Знаеме колку се точни информацииве кои кружат по фан клубовиве и на кајгана и по официјалните фан клубови (портали) за нашите тимови тоа нема сомнеж., јасно ни е.Деновиве читајки ги нашите ( од јувентус) фан клуб портали се изначитав милион глупости, добар дел од шпекулациите за трансфери беа поврзани со Реал Мадрид па би сакал некој кој ги прати вашите низ светов да ми каже има ли смисла ова што се зборува или само некој си игра курташак со нас.Знаете отприлика како Мурињо планира да игра следната година, знаете кои играчи ви требаат и кои не.Деновиве се шпекулира т.е не само деновиве и порано имаше такви вести дека Јувентус бил заинтересиран за Диара и дека Реал бил спремен да го пушти да оди.Искрено, кои се вашите ставови за ова? Да ги оставиве новинарите, тие пишуваат свашта и често пати колку да напишат само нешто, вие како навивачи (постари) мислите дека навистина Диара нема да му биде потребен на Реал следната година и дека Мурињо навистина сака да го продаде? Искрено не верувам многу во тоа, ниту пак во глупоста на векот дека Мурињо го сакал дегенот Мело, зашто тоа би било најлошиот потег на сите времиња во фудбалот-да го дадеш Диара за Мело.Тоа ми беше првото прашање а второто дали Реал навистина е заинтересиран да го купи Агуеро? Каква е ситуацијата од ваша гледна точка, кои се шансите да дојде и отприлика како би изгледал Реал следната година доколку тој дојде и кој играч би го напуштил клубот? Дали некој од нападот ке оди или некој од срединта и дали воопшто некој би го напуштил клубот поради доаѓањето на Агуеро.Благодарам...
Лас ќе си оди, не ради шо Мур сака туку сам сакал да освои ЛШ со Јуве или Ливерпул или било кој друг тим, многу конкуренција имало во Реал.
Мело незнам не верувам, мада мислам ќе се купи некој за да грее клупа место Лас, за кон средината на сезоната коа ќе има многу повреди.
Агуеро има големи шанси да дојде, а ако дојде Игуаин ќе си оди, Бензема многу тешко освен ако не дојде некоја астрономска понуда од над 40+. Ама не може и Игуаин и Бензема едниот или другиот. Најверојатни Игуаин, ама АКО дојде Агуеро.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
за Нејмар :
Su agente Wagner Ribeiro confirmó este extremo a AS: "Si fuera mi hijo lo querría en el Madrid.

нц, нема потреба од овој, поарно Балотели лани да го земавме...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom