Фан клуб: Работнички

Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Ги снема кодексите,останаа комплексите... Nestali su kodeksi,ostali su KOMPLEKSI..!
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Доста го коментирате веќе глупиот клип, да ти ебам џандарската држава и нееднаквост во истата, анти-Скопје цела Македонија, ма џабе ви е сите да се соберете, на овој или оној начин на крај пак ќе го пушите СИТЕ!!!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
види вака другарче ретко или никогаш не ви се мешам во вашата скопска турлитава но би сакал да дадам еден коментар не дека ќе ги бранам нешто прилепчани ама чудно е
на почетокот не се гледа убаво дека вие со намера влегувате да земете знаме но и да речеме дека е така сте одбројвале и сте влегле по крај минорното обезбедување во сите утакмици што сега имам присуствувано сте се решеиле на таков храбар потег да нападните деца од 15-17 години но кога сте влегле требало да бидете спремни на реакција на полицијата што значи и да ве тепаат а вие да успееете да земете знаме на кое за вољја на вистината сте биле до самиот крај но што тогаш го пуштил знамето кога го зел и акако од влезени дестина души ниту еден друг не успеја да земе знаме и нели кога то ави било целта требало на тоа да с енасочите кога го зедовте да го зачувате а ен да загубите свое од два тројца деца членвои на мајмуни
друго што ми падна во очи е тоа ете кога веќе изјавувате дека сте одле на тоа да земете знаме зошто повеќе од половината ваши членови ја напуштија салата практично избегаа надвор уште пред да дејствува полицијата и семкарите кои покасно почнуваат да маваат со столчина односно уште не вратени вашите членови од другата трибина остатокот е надвор и ги остава сами на цедило тие што влегоја
трето викаш да знаеш дека полицијат ќе биде на твоја страна ќе му земеш транс не било која група кај тебе во сала па нели кога сте се решиле на влез и одземање на транс требаше да знаете дека ќе реагира полицијата и да се сносите со последиците
за резилот дека е голем кај мајмуни е вистина што го вратиле мама мора д а признаеш дека и кај вас има срам што не си го вративте од трибина и сала туку по други канали :salut:
Jas sudam spored toa sto go gledam na klipov,ne sum bil tamu i ne znam dali cpb sakale da se tepaat ili dali sakale da zimaat zname ili pa dvete...ili dali kaj majmuni imalo deca ili postari...mene ne sfatlivo mi e deka deca od 14/15 godini krsat stolcinja i frlaat ??!!!...vo celiov slucaj mene samo me iritira policijata i nisto poveke,ne moze koga vlaga cpb vo teren da bidat tepani od nivna strana a koga vlagaat majmuni kaj niv i frlaat stolcinja od site strani policijata ne gi zabelezuva niv i prodolzuva da mava kon cpb...moe mislenje e deka cpb vo taa cela mesanica so policijata bi trebalo da se srekni sto ne im gi zemale site zastavi...ama sto e tuka e,znameto e zemeno kako taka i istoto e vrateno i cvrsto sum ubeden deka da ne se vmesase policijata kako sto se vmesa pristrasno do sea majmuni ke bea bez edno ili dve znaminja....toa e moe mislenje spored klipov sto go gledam...
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
1. nekoi ne go gledaat toa sto ili nejkat da go vidat toa sto 15 dusi vo tuga sala vlagaat vo teren da kradat znaminja...
2. eve na primer ovoj pogore sto veke mi e smaceno da mu repliciram i da mu go spominjam imeto,od cela slucka tuka toj uspeal da vidi samo i da zakluci deka majmuni im go zele znameto i nisto poveke...
3. prvo neka neutralno mi kazat sto bara zname na fa kaj cpb i od koga toa se krade zname so pomos na policija a pritoa istoto e vrateno sto e uste pogolem rezil za edna navijacka grupa vo slucajov majmuni.
1. za vlaganje na teren so cel da predizvikas bilo kakov incident,taka kako sto nekomu mu doslo na pamet, vo ovaa drzava a i vo stranstvo se dobiva kjotek od redari,policija,pa sleduva se sto odi vo prilog so toa...
2. ovoj pogore od tebe(so znaenjeto stalno sum pogore,ne sum kriv,izvini) komentirase za odzemeniot transparent vo konteks na LAGATA deka istiot e zemen od strana na policijata,sto jasno se gleda deka ne e taka!
situacijata vo koja se nasol deckoto navivac sto go odzema transparentot na cpb,bi ja posakal sekoj navivac(pogotovo na domasen teren),i na najdobar mozen nacin on ja iskoristil taa prilika.sakas da mi kazes deka postapkata na malkuminata"majmuni" ne e vo red?pa zarem ti bi dozvolil na domasen teren,vo tvoja sala nekoj da vleze na teren i da saka da ti ukrade transparent i ti da ne reagiras na soodveten nacin.uste pogolem e uspehot na "majmuni" zatoa sto od grupa sostavena od deca(koi jasno se gledaat na klipot),se nasle nekolku koi se strcaa vo odbrana na sopstvenite transparenti,a vo celata taa guzva na majstorski nacin uspea eden od niv da dofati transparent na cpb! toa e realnoto,toa e vistinata,toa se gleda!
3. za toa sto bara transparent na fa kaj cpb moze da ti odgovori nekoj od fa(mada mislam deka nekolku pati imase postovi od clenovi na fa okolu tie raboti)...a toa deka e rezil na "majmuni"sto go vratile e isto tolku golem rezil kako na tie sto ne go socuvale(odbranile) transparentot sto go nosele!
p.s./ edno prijatelsko prasanje do tebe. kazi mi iskreno sto mislis ,dali cpb treba da se gordeat so ovoj incident vo prilep?
da te potsetam na epilogot(odzemen pa vraten transparent od strana na realno smesna grupa "majmuni"...kaj vistinskite poznavaci ovoj cin e GOLEM SRAM ZA CPB...potoa NEPOTREBNO(od nisto predizvikani)dobien kjotek,i za kraj NEODGLEDAN NATPREVAR-nesto za koe neli navivacite na rabotnicki trgnale so namera da go bodrat svojot klub? objasni mi ti mene sega,kako mozes da im najdes zaednicko nesto na ovie raboti i da izvleces rezime za celiot slucaj,vaka kako intelegentno momce,posto neli site nie sme bile pristrasni i nerealni vo pisuvanjeto.

--- надополнето ---

so srekja neka vi e...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
1. za vlaganje na teren so cel da predizvikas bilo kakov incident,taka kako sto nekomu mu doslo na pamet, vo ovaa drzava a i vo stranstvo se dobiva kjotek od redari,policija,pa sleduva se sto odi vo prilog so toa...
2. ovoj pogore od tebe(so znaenjeto stalno sum pogore,ne sum kriv,izvini) komentirase za odzemeniot transparent vo konteks na LAGATA deka istiot e zemen od strana na policijata,sto jasno se gleda deka ne e taka!
situacijata vo koja se nasol deckoto navivac sto go odzema transparentot na cpb,bi ja posakal sekoj navivac(pogotovo na domasen teren),i na najdobar mozen nacin on ja iskoristil taa prilika.sakas da mi kazes deka postapkata na malkuminata"majmuni" ne e vo red?pa zarem ti bi dozvolil na domasen teren,vo tvoja sala nekoj da vleze na teren i da saka da ti ukrade transparent i ti da ne reagiras na soodveten nacin.uste pogolem e uspehot na "majmuni" zatoa sto od grupa sostavena od deca(koi jasno se gledaat na klipot),se nasle nekolku koi se strcaa vo odbrana na sopstvenite transparenti,a vo celata taa guzva na majstorski nacin uspea eden od niv da dofati transparent na cpb! toa e realnoto,toa e vistinata,toa se gleda!
3. za toa sto bara transparent na fa kaj cpb moze da ti odgovori nekoj od fa(mada mislam deka nekolku pati imase postovi od clenovi na fa okolu tie raboti)...a toa deka e rezil na "majmuni"sto go vratile e isto tolku golem rezil kako na tie sto ne go socuvale(odbranile) transparentot sto go nosele!
p.s./ edno prijatelsko prasanje do tebe. kazi mi iskreno sto mislis ,dali cpb treba da se gordeat so ovoj incident vo prilep?
da te potsetam na epilogot(odzemen pa vraten transparent od strana na realno smesna grupa "majmuni"...kaj vistinskite poznavaci ovoj cin e GOLEM SRAM ZA CPB...potoa NEPOTREBNO(od nisto predizvikani)dobien kjotek,i za kraj NEODGLEDAN NATPREVAR-nesto za koe neli navivacite na rabotnicki trgnale so namera da go bodrat svojot klub? objasni mi ti mene sega,kako mozes da im najdes zaednicko nesto na ovie raboti i da izvleces rezime za celiot slucaj,vaka kako intelegentno momce,posto neli site nie sme bile pristrasni i nerealni vo pisuvanjeto.

--- надополнето ---


so srekja neka vi e...
Si iznapisal tuka se i sesto a se nadevav deka ke procitam bar edna recenica kade velis deka znameto e zemeno so pomos na policija ama toa ne e na TVOJOT klip taka klinec ???!! Vo vrska so tebe se mi e kristalno jasno taka da dzabe ke si ja abam tastaturata i ke debatiram so tebe.....nego prosetaj malce i pomalce drvenje na ovaa tema,hienive vaka taka si se razotidoa ama kaj tebe poveke rabotat frustraciite i kompleksite.....za nekoj mesec ke iskoci nov izvestaj vo vrska koj se tuka pisuva.....ke bide SMEENJE RABOTAVA !!! :tv:


Vo vrska so ovoj transfer pisav pred edno mesec dena......samo koj cita tuka....:nenene:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
На последниот натпревар на Работнички против МЗТ во Јане Сандански , слично на клипов им се случи на ЦПБ. Само што ЦПБ не носеа знаме...
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
4
:)

Daleku od slicno da te ispravam ZELENASHI. Situacijava nivna so majmuni e tragikomicna. Nego neno aj kazi mi ti kako go opravduvas toa sto el komandante sam im kaza ako sakate da se dokazete vlezete u teren poso neli toas oni stanaa novite lordsi. I na 10 9 8 7 vlagaat 10 dusi u teren ni se tepaat ni niso i pogledni i na klipot koolku vrakaat.Nikoj!! Vlezi, begaj !! neuspesni akcii imalo milion nasekade, kako i uspesni samo i vo dvete situacii treba da se kuti :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Daleku od slicno da te ispravam ZELENASHI. Situacijava nivna so majmuni e tragikomicna. Nego neno aj kazi mi ti kako go opravduvas toa sto el komandante sam im kaza ako sakate da se dokazete vlezete u teren poso neli toas oni stanaa novite lordsi. I na 10 9 8 7 vlagaat 10 dusi u teren ni se tepaat ni niso i pogledni i na klipot koolku vrakaat.Nikoj!! Vlezi, begaj !! neuspesni akcii imalo milion nasekade, kako i uspesni samo i vo dvete situacii treba da se kuti :)
Prv pat od tebe sega slusam deka im rekol nekoj deka treba da ripnat vo teren za da dokazat nesto...i zosto bas na toj natprevar da se dokazuvaat a ne na site natprevari....tvoeto viduvanje mi e smesno ako praime muabet najiskren....mene poveke mi lici na momci koi se vo alkoholizirana sostojba i koi ne znaat sto pravat nego li na komanda neciva....aman bre luge,ovoj clinecov vlijae na vas.....ostavete go klinecov da se zamara so koki i taka na poveketo jasno vi e sto e rabotata...go napaivte covekov al_capone...naredbi,plakal luge da navivaat,droga,tepal...otvorete tema so negovoto ime i kazuvajte si prikazni...
I preprocitaj gi moite postovi,jas samo aludiram na toj del kade sto pisal nekoj deka cpb izgubile zname....jas potvrduvam deka znameto im e zemeno i ne e nesto so sto treba da se gordeat cpb ili da se falat ama istovremeno treba da se kaze deka vo taa cela akcija dzandarite pristrasni im ja zavrsija 98% rabotata na Majmuni...koga veke se kazuva ovaa slucka korektno e da se kaze i toa ama najiskreno toa ne ni go ocekuvam kako komentar od nekoi dudlaci tuka...
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Доста го коментирате веќе глупиот клип, да ти ебам џандарската држава и нееднаквост во истата, анти-Скопје цела Македонија, ма џабе ви е сите да се соберете, на овој или оној начин на крај пак ќе го пушите СИТЕ!!!
nikoj ne e anti-shkupi toa sea samo nekoi vasi filmovi koj si gi pravite vo mozokot a toa deka 4e go pusime mozis na majka ti ili na sestra ti doma da i go kazes da ti go ispusat ok?
 
Член од
21 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
23
Pa koj vi e kriv be koga vlagate taka bez da razmislite na posledicite. Mislevte deka policijata ke ve ostai da praite sto sakate? Znameto e korektno zemeno bez razlika sto bese policijata trebase da go zastitite... Inace bravo za hrabrosta sto vlegovte, ama mislam deka ne trebase da vlezete, trebase da si peete pesni i da go bodrite timot. Ajt pozz i spremete se jako za derbito
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Ајде бе заебете ја темава веќе...
Им го напнавте курот на ЦПБ веќе...
Влегле, влегле, вакви акции во Македонија и онака се реткост, па ова дефинитивно е мало освежување за тифо сцената. Колку беше успешна нивната акција видовме, но сепак им давам едно браво за акцијата. Да им се пуштиш на противниците сред нивни терен не е мала работа. И немојте жити се да тврдите дека нема двоен аршин за групите ОД Скопе и ВОН Скопје. Што сакате кога во нивните градчиња секој со секого е роднина, секој на секого му ја поминал сестрата, па нормално дека нема да маваат по своите. Нормално е што џандарите маваа по ЦПБ, али они не се таму за да ги заштитат Мајмуни, туку да спроведат ред. Неможе по едни да маваш, а другите да ги тиманиш иако корнат столици и маваат со нив. Едноставно полицијата им го одбрани знамето на Мајмуни, и практично му дозволи на ИКС персона која дојде од некаде да украде знаме кое противничката група Е СПРЕЧЕНА ОД ПОЛИЦИЈАТА да си го одбрани.
Вистина е дека и ЦПБ малце се преценија и вината за тоа што не се вратија со знаме од Мајмуни донекаде треба да си ја бараат кај себе.
Сепак имаат 5-ка од мене за акцијава, а да сум член на Мајмуни не би се појавил веќе на трибина, кога гледам дека не сум способен да си го одбранам знамето, па тоа место мене го прави полицијата :kesa:
Имаат ЦПБ еден куп минуси, али неможам да коментирам за тоа пошто не е фер да јадам гомна за едни, кога и во мојата група работите не се најсјајни :)
Сепак сезонава ЦПБ изненадуваат позитивно, и во второто дерби очекувам да бидат уште подобри од првиот пат и да успеат колку толку да се држат на навивачки план со ФА која во моментов во тој аспект е одлична!!!

П.С. и доста трубите кај биле во Бутел, кај биле на други гостувања. Не се правете будали, сите знаете дека не е мала работа да одиш да гостуваш во населба каде што нема закон и може да ти жбрцаат нож без размислување. Божем секоја недела некој гостува во Бутел, и божем во Чаир сите одиме кога се игра против Слога. Сите знаеме какви се аршините за нас и за Албанските навивачки групи. Бар вие сте навивачи, немора да ви се обаснува како стојат работите...
И секоја чест на ФА што отидоа во Струмица и Свети Николе, такно и успешно, ама не е исто да отидеш на гостување во градови кај што и онака нема навивачки групи, и да тидеш на еден таков начин и да навиваш на гостување во сала каде што има 4 000 народ и 500 души противнички ултраси:wink:
Не ги величам Кумани, пошто од тоа што го видов во Куманово знам дека било која Скопска група би ги смачкала во фајт, али да отидат било кои 20-тина противнички ултраси во сала која е полна со противнички навивачи и да почнат да навиваат, нормално е дека ќе јадат ќоттек како магариња.
Бтв со ова не ги омаловажувам навивањата на ФА во време на бојкот :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom