Фан клуб: Работнички

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
ЌЕ СЕ ВИДИМЕ...
nemas kontra odgovor kako i sto ocekuvav i popusti!psihicki nemozete da izdrzite ,bidi masko pa debatiraj ,ne se povlekuvaj!
zatoa i ne ve biva kako grupa oti kojznae kolku se takvi kako tebe?
komiti zapad( ni zapad go nema veke)
me razocara 100% !!!!!
aj zdravo:salut:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Ако беше така како што викаш т.е. се намалувале давачките зашто тогаш никој претприемник не сака да даде пари во Вардар,МЗТ и Работнички? Тоа со Фени е сосема друга приказна која никако не е поврзана со законот за спорт за кој збориме. Значи, без да е донесен законот може да има ситни отстапки али тие се незабележителни т.е. не се некоја превага у носењето на одлуката дали некој некого ќе спонзорира.

Раднички има голема сала, секоја утакмица е фул пуна. Крагуевац е машински центар на Србија(Застава, ти текиња?) и многу нормално е што имаат клуб во Јадранска. Тоа е уствари Свислајон Таково кои се фузираа со Раднички затоа што немаа каде да играат Јадранска а беа пласирани.
Од Босна реков дека ќе има еден клуб, дали тоа ќе биде Широки или Босна сосема е небитно. Нив по право од статутот им следува место таму.
На словенците такуѓере две места.
Србија е вицешампион на Европа...Партизан,Звезда,Хемофарм се сигурни...се бара четвртиот...
Во Хрватска имаш имиња како Цибона и Задар, а оваа година и екипи како Цедевите и Загреб со буџети од скоро поголеми од Партизан на пример кој игра Евролига.
И ти со цел памет ми го спомињаш Работнички кој е на раб на егзистенција, кој нема пари да отпатува до Бугарија да изигра утакмица со Черно Море, кој е на раб од испаѓање од БИБЛ, од кој секој ден си иде некој или се шпекулира дека ќе си иде, кој нема спонзор а камоли генерален спонзор, кој губи од последнопласираниот во домашното првенство... Дај не ме зезај...
Ama ne se razbrame jas i ti voopstoo,ti sporeduvas ovaa sezona koga Rabotnicki nema spoznor,treti lica gi plakaat igracite,nema pari nema nisto...i Jadranska liga???!!!Isto kako Ovce pole da go prakame da igra vo NBA!!!!Bukvalno isti primer na tvojot post! Jas ti vikam ovoj muabet sto go praime bi bil realnost dokolku se vrati sterjo i kompanija,togas i pari ke ima,i igraci i organizacija i se,znaci takov Rabotnicki kolku sto znam pred nekolku godini imase dobieno pokana da bide vo taa liga ama eba rabota salata i ebaa rabota nekoi od sponzorite sto ne im se davaa pari pa posle se pokajaa...znaci mojot post okolu Jadranska liga sto mi replicirate site i se digna vakva debata se temeli na moite ubeduvanja deka drugata sezona ke se vrati fersped i uste nekolku spoznori a celta na ovaa sezona bese da se istera sezonata kolku tolku da ne se otide vo vtora liga dodeka meguvreme ne se resi prasanjeto okolu spedicijata Fersped poradi koja Rabotnicki e vo vakva sostojba a spedicijata Fersped ima zabrana 6 ili 7 meseci so rabota a veke izminaa 4 meseci mislam i posle ovoj rok vajda bi trebalo da bide se po staro a moze i nema,ke ostavime vremeto da pokaze......

Стави слики бе телееееееееееее од оваа година да видиме освен со Мзт и Фени коа се собирате???????????? ебате навијачката група ви измочавме последнава утакмица за цел живот.Не се слушнавте.
Toa koj se slusal a koj ne na natprevar neznam ama se preslusuvas li ti sto pisuvas neuk eden!! Sto ima vrska ovaa tvoja replika so mojot post..??!!
btw nemam sliki od navijacki grupi zosto ne slikam nikogo na natprevar tuku gledam kosarka..
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Nekoj mislam prasa za megjusebniot skor megju MZT i Rabotnicki, eve go odgovorot:


"За МЗТ Скопје ова е 33 победа, додека гостите од „Градски парк“ остануваат на 69 триумфи против „штрковите“."
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ama ne se razbrame jas i ti voopstoo,ti sporeduvas ovaa sezona koga Rabotnicki nema spoznor,treti lica gi plakaat igracite,nema pari nema nisto...i Jadranska liga???!!!Isto kako Ovce pole da go prakame da igra vo NBA!!!!Bukvalno isti primer na tvojot post! Jas ti vikam ovoj muabet sto go praime bi bil realnost dokolku se vrati sterjo i kompanija,togas i pari ke ima,i igraci i organizacija i se,znaci takov Rabotnicki kolku sto znam pred nekolku godini imase dobieno pokana da bide vo taa liga ama eba rabota salata i ebaa rabota nekoi od sponzorite sto ne im se davaa pari pa posle se pokajaa...znaci mojot post okolu Jadranska liga sto mi replicirate site i se digna vakva debata se temeli na moite ubeduvanja deka drugata sezona ke se vrati fersped i uste nekolku spoznori a celta na ovaa sezona bese da se istera sezonata kolku tolku da ne se otide vo vtora liga dodeka meguvreme ne se resi prasanjeto okolu spedicijata Fersped poradi koja Rabotnicki e vo vakva sostojba a spedicijata Fersped ima zabrana 6 ili 7 meseci so rabota a veke izminaa 4 meseci mislam i posle ovoj rok vajda bi trebalo da bide se po staro a moze i nema,ke ostavime vremeto da pokaze......
Eпа пошто мојот муабет не се темели врз она шта би било-кад би било него на реалноста тогаш не знам зашто збориме. Ти ми збориш ко на гравчиња да гледаш, ја неам гравчиња, али иам реална состојба.

Али, нека покаже времето...така најбоље :wink:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Epa zasto ne vlegovte znameto koga se kinese (jesda imase poedinecni obidi, ama se se svede na "Rabotnicki site ste picki", gledam na klipot ste go isekle toj moment kade sto gledate kako posrani i vi peeme "zasto kjutite")? Zasto nemate nitu eden uapsen za dimnata? Do kade mozete da idete za timot, grupata i naselbata? Do stepen na zdruzuvanje so policija? Blue Family?
А ти знаеш ли какви се правилата на навивачките групи? еве посебно за знамиња,знаме се зима само во фајт а вие ко ПИЧКИЦИ сте го украле и се фуравте на трибина,со тоа испаднавте и се докажавте како најголеми ПИЧКИЦИ!!!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
може ли некој од cpb да ми одговори зашто вие не носевте ВАШИ ЗНАМИЊА????
 

Madness

12.12.2009
Член од
6 септември 2008
Мислења
344
Поени од реакции
28
Да де, и за две-три години ќе играат со Панатенаикос, Партизан, Реал, а ние со курот у рака. :(
И уште нешто,мзт ќе се распадне,а и фемили аеродром.Пу бе,најважното го забораи.:nesum:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Зарем една серизона група како CPB си дозволи да се појави на натпревар без транспарент,знаме?:shok:
Ако е така,навистина ова е еден огромен минус за CPB!!!:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom