Фан клуб: РК Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Со Степанович наместо Кукоски во одбрана изгледаме далеку постабилно.
Мислам дека триото Степанович/Хосни/Вссилев е идеалнлто решение за одбрана а можи и кога игра Жаре нс негово место да влегва Суси во одбрана.
Загрижва формата на Жаре и незалагањето на Хенеберг. Посебно Хенеберг од кој многу се очекуваше во овој дел од сезоната.
Вчера изигравме супер, со водство во текот на цел меч, дури на моменти имавме и +8.
Ме бендисва моментот шо пред натпреварот а и во текот на мечот, тренерите разговараја со секој играч поединечно и му укажуваја на грешките. А добро е шо постојано ги ротираја сите играчи, буквално сите добоја шанса вчера барем по 10мин во текот на мечот.
Имат период од 10дена да поработат со тимот а убо е овај викенд да напрат еден спаринг со двојката за да се пробват поќе комбинаторики.

Супер пристап, интересен натпревар и шо е најбитно на крајот од мечот конњчно среќни лица и задовослтво од играта кај публиката.
Можи да е ризичен, ама според мене правилен потег шо напрајвме промена во стручниот штаб. Ако ништо друго се промени психолошкиот момент кај екипата.
SteVanovic e ne Stepanovic :D
Vikendo se igra kup taka da ke imat utakmici a za Henneberg moe mislenje e deka za derbito toj e stranecot sho ne treba da e vo sostav posto imame 1 visok sekako ako se site zdravi i na broj. Soussi zosto ne igrase vcera ne znam ama bi go zel pred Henneberg vo sekoj slucaj
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
201
Поени од реакции
1.428
Ракометот во Битола се враќа на посакуваните патеки!
Атмосферата, ништо ново, како и секогаш жешка и пеколна за противникот а ветар во грб за ПЕЛИСТЕР!
Нашиот тим е веќе консолидиран па можиме да се спремаме за еден од најважните натпревари за оваа сезона
Тик-Так.
#ПриказнаКојаНемаКрај
#fromfathertoson
IMG-d1b00ff1c0054ff9b2f7b406a29f99bb-V.jpg JPEG_20230314_225310_7381530546191653483.jpg IMG-d341d679f74f367fef5a1e6ed5801b51-V.jpg IMG-c0299a049ef36ed87bd7f9185476710c-V.jpg
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
691
Поени од реакции
877
Poangazirani vcera i so poke zelba bez razlika so ne mu igraja 7 mina na nexe .Moja zelba e da se izbegni patriotskata utakmica vo seha
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Odlicna partija protiv Nekse... pak neka idat vo nekompleten sostav... ke si gi rabotime
sakam da padni partizan vo 4 finale da gi ispleskame ubo i vo doma i gosti
da padnat posle bolni pola bitola i skopje so navivat za niv dodeka ovie vadat grcki znaminja
i ne pcujat
da si makedonec i da navivas za zvezda ili partizan e isto ko da si clen na bugarski klub
Vo ovie teski vreminja za drzavava malce e izdishano ova rivalstvo pelister vardar...
daj da ja zemime taja titulata konecno i preku ku... so toa pelister vardar
vreme e da se obedinime za Makedonija !
a vo megu vreme:
We must score goals...
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Odlicna partija protiv Nekse... pak neka idat vo nekompleten sostav... ke si gi rabotime
sakam da padni partizan vo 4 finale da gi ispleskame ubo i vo doma i gosti
da padnat posle bolni pola bitola i skopje so navivat za niv dodeka ovie vadat grcki znaminja
i ne pcujat
da si makedonec i da navivas za zvezda ili partizan e isto ko da si clen na bugarski klub
Vo ovie teski vreminja za drzavava malce e izdishano ova rivalstvo pelister vardar...
daj da ja zemime taja titulata konecno i preku ku... so toa pelister vardar
vreme e da se obedinime za Makedonija !
a vo megu vreme:
We must score goals...
so koj da se obedinis za makedonija ? izvini ama ne mi si jasen iskreno ne te svakam so sakas da kazis? so koj da se obedinis so ovie so ti ja pcujat familijata ? makedonija ne se obedinva na tema za rk pelister mislam barem.. kako mislis preku kur od vardar pelister ? stvarno ne te svakam eve vcera vide so se sluci vo italija? na atalanta navivacite se otepaja od kjotek so navivacite na napoli .. izvini ama tie zastareni svakanja samo kaj nas gi ima
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
691
Поени од реакции
877
so koj da se obedinis za makedonija ? izvini ama ne mi si jasen iskreno ne te svakam so sakas da kazis? so koj da se obedinis so ovie so ti ja pcujat familijata ? makedonija ne se obedinva na tema za rk pelister mislam barem.. kako mislis preku kur od vardar pelister ? stvarno ne te svakam eve vcera vide so se sluci vo italija? na atalanta navivacite se otepaja od kjotek so navivacite na napoli .. izvini ama tie zastareni svakanja samo kaj nas gi ima
Ne mu e tesko vo italija mozi tie da se karat , kaj nas ako se obedinime odma ke se ispraj rabotata , ustvari vie so sakate mozi da si se obedinite duri i zaedno navivajte si naizmenicno
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
Ne mu e tesko vo italija mozi tie da se karat , kaj nas ako se obedinime odma ke se ispraj rabotata , ustvari vie so sakate mozi da si se obedinite duri i zaedno navivajte si naizmenicno
I odime Makedonija na makedoncite ...
#МНМ
Никогаш Северна само Македонија !
Вратисе се тие опростено zemi go I Vasile

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
so koj da se obedinis za makedonija ? izvini ama ne mi si jasen iskreno ne te svakam so sakas da kazis? so koj da se obedinis so ovie so ti ja pcujat familijata ? makedonija ne se obedinva na tema za rk pelister mislam barem.. kako mislis preku kur od vardar pelister ? stvarno ne te svakam eve vcera vide so se sluci vo italija? na atalanta navivacite se otepaja od kjotek so navivacite na napoli .. izvini ama tie zastareni svakanja samo kaj nas gi ima
pelister vardar bese derbi 90tite koga dvata kluboj bea najdobri vo MKD.
sega dvata kluba se vtora liga...
glavni kluboj stanaja shkupi, skendija i struga trim ljim...
za koja italija zborash?
vo pravo si deka ne e mestoto za muabetot na tema za rk pelister... :) ama ete ...
da ne ispadni da igrame za brzo vo prvenstvoto na bugarija ili albanija
ova vtoroto vo fudbalot popoleka se desava...
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
pelister vardar bese derbi 90tite koga dvata kluboj bea najdobri vo MKD.
sega dvata kluba se vtora liga...
glavni kluboj stanaja shkupi, skendija i struga trim ljim...
za koja italija zborash?
vo pravo si deka ne e mestoto za muabetot na tema za rk pelister... :) ama ete ...
da ne ispadni da igrame za brzo vo prvenstvoto na bugarija ili albanija
ova vtoroto vo fudbalot popoleka se desava...
epa ke si baras obezbeduvanje so tie so glasat 30 godini i za ednite i za drugite brat mi … ne e temata ovde pak ke recam eve na postela da lezam da umiram od niv da mi dat nezemam eve koj kako sakaa neka me svati:) so ke se smeni ako se obedinime ?? nie ke ja isprajme?
p.s pelister vardar bese derbi pred da pocni da vlozva cela drzava vo vardar.. za razlika od tvojot pelister i tvojata bitola
30 godini bez kapitalen prokt :) do utre mozi da se pisi dzabe.. kako so rekov ubo ke bidi da se pisi za pelister samo ovde sepak fan klub za pelister e ova:ајнапиво:
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
691
Поени од реакции
877
pelister vardar bese derbi 90tite koga dvata kluboj bea najdobri vo MKD.
sega dvata kluba se vtora liga...
glavni kluboj stanaja shkupi, skendija i struga trim ljim...
za koja italija zborash?
vo pravo si deka ne e mestoto za muabetot na tema za rk pelister... :) ama ete ...
da ne ispadni da igrame za brzo vo prvenstvoto na bugarija ili albanija
ova vtoroto vo fudbalot popoleka se desava...
Po tvoe e derbi ako se najdobri klubojte ? Majtap prajs nesto ? Derbi e radi mn drugi raboti odkolku so e ako se jaki klubojte . I so ako stanaja glavni kluboj koj e kriv ? Mk biznismenite so ne vlozvat nigde . Da se fuzirame so vikate ? Ajde koj e za lajk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Po tvoe e derbi ako se najdobri klubojte ? Majtap prajs nesto ? Derbi e radi mn drugi raboti odkolku so e ako se jaki klubojte . I so ako stanaja glavni kluboj koj e kriv ? Mk biznismenite so ne vlozvat nigde . Da se fuzirame so vikate ? Ajde koj e za lajk
ne si igram majtap
nikoj ne rece da se fuzirame ne daj boze
eve najprost primer
koga igrat shkupi i skendija
si gi vadat ocite pojke od nas
ama koga ke go birat taljat za minister
se tepat site zaedno kako brakja...
i dali italija ke bidi italija ako milan inter i juventus igrat vtora liga?
i sho ako navivacite od cela makedonija imaat nekoj zaednicki kodeks za bitni raboti?
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
691
Поени од реакции
877
ne si igram majtap
nikoj ne rece da se fuzirame ne daj boze
eve najprost primer
koga igrat shkupi i skendija
si gi vadat ocite pojke od nas
ama koga ke go birat taljat za minister
se tepat site zaedno kako brakja...
i dali italija ke bidi italija ako milan inter i juventus igrat vtora liga?
i sho ako navivacite od cela makedonija imaat nekoj zaednicki kodeks za bitni raboti?
Kuro me boli i za skupi i za skendija i za talat i za minister i za vardar i za inter i za milan . Tebe to so mozi ti e bitno mene ne mi e i sega so prajme ? Mene biten mi e samo pelister
 

Kajgana Shop

На врв Bottom