Фан клуб: РК Пелистер

Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Spored igrata dosega so ja pokaza za RK Pelister mozi i vo Dojran da zamini slobodno ;)
Баш коректно изизгра досега, одбрана напад, можам да кажам со заедно со Хосни најдобро се покажаја, со Мотор мислам во гости имаше 12/14 и 60 минута во игра. Не ме загрижва неговото заминување, колкку то шо неможиме играч да задржиме. Незнам дали таков му бил доогворот пред да потпиши , ама овие хокеарски рокади не ме бендисват. 3 години ние уште немаме костур на екипата.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380
Moe mislenje nisto ne prikaza za to kako so go kazvaja vakov takov... realno vrie takvi deca kako negov kapacitet i so ke se borat mnogu mnoguuuuu poke ama edno ste vo pravo na sekoe timot se rastura i od novo se praj ama to e neka se dumat tie so zemat pari tamu ;)
 
П

Пљампач

Гостин
Проблем е инфраструктурата. За жал се дури не се изгради нова сала, нема дс можиме квалитетен играч да задржиме, иако имаме солиден буџет за наши услови.
Скандинавци не ти живеат во мкд, посебно не во Битола. Очекувам и Ларс да си го фати патот на лето.
Ќе мораме да градиме екипа со балкански играчи за жал или за среќа.
Не дека е нешто класа, па сеа да се сваќа трагично ама дава лоша слика за имиџот на клубот. Сигурен сум дека ќе најдиме поквалитетна замена од балканските играчи.
Мене ме плаши да не кренат раце и газдите од клубот ако не се убрза процесот со изградбата на новата сала.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Dogovor do kraj na sezona imase ne znam sho ve cudi zaminuvanjeto. Drugo e problemot sho pak se povtorva prikaznata od lani na polusezona vekje potpisvat so drugi kluboj i cela prolet ko manakeni ke igrat kako lanskite isto i pak so prstot v usta ke ostanime
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Како не се покажа Хененберг, не се заебавајте...после Хосни најдобар во екипата беше, солидно се вклопи за брзо време, ама трансферот според мене беше очекуван, имаше договор до крајот на сезоната со можност за продолжување, ама овде дојде колку да се размрда и да крени форма каде претходно беше заспан и заборавен 3,4 резерва во Алборг, еве сега пак се враќа во данското првенство во екипа која се бори за во топ4.
На Сери не можиме да рачунаме до крај на сезона, штета шо неговиот инает и непрофесионалноста на нашата управа доведе да не заигра до крај, место да го пуштат пред време на операција и да се врати кога ќе беше најбитно. Вака со играч помалце сме.
Суси се врати, ама според изјавите на Валтер воопшто не бил задоволен, не знам и Ларс шо очекува од прв тренинг после повреда, тој и така играше со 2%, сега значи со 1% игра.
Се врати и Велковски на тренинзи, од на пролет би требало да го имаме за ротација.
Имаше најави за два играчи дека ќе се земат, сега би требало то да е после Светското, наводно како шо се збораше нов данец бек (претпоставувам десен), поради кратката ротација, а сега откако го немаме Сери, со поголема минутажа на лев да се Павле и Ненад.
А другиот играч да е лево крило според мене, како си дозволва Цветко активен репрезентативен подобар од него да е Ојлевски на никој не му е јасно....
Милум силум мора два играчи да се земат, иначе мака ќе мачиме на дел од гостувањата.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Со овај состав нажалост го јадиме на пролет во борбата за титула.
 
П

Пљампач

Гостин
Освен Сери, сите други се на располагање за плејоф, освен недајбоже ако некој се повреди дотогаш. Хенеберг остамва до крај на сезона.
Суси би требало до почетокот на плејофот да биди 100% фит, Велковски такоџе.
Плус два играчи ќе носеле дополнително за плејоф... Десен бек и пикер највероватно.
Ако ги погодат двата играчи да бидат барем на ниво на данецот, ќе бидиме во добра позиција за титулата на пролет, мада и да не се донеси ништо сега, пак ќе одлучват нијанси.
Ќе има тешки гостувања на пролет, ама предност кај нас во однос нс останатите е ротацијата и поквалитетните натпррвари во текот на сезоната во ЛЕ. Останатите играја само суперлига.
Ќе биди пеколно тешко, ама не гледам екипа шо би се исталнала како изразит фаворит во однос на другите.Секој можи да го победи секој на домашен терен.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
ако не се убрза процесот со изградбата на новата сала.
Сала во Македонија не се прави брзо со државни пари. Борис Трајковски требаше да биде готова во 2006, ја завршија во 2008. До Јане Сандански има една сала, 3,000 капацитет, што стои 90% готова од 2018, а почната е пред 10 години и више. Кој и рок да објават, додај му 2 години плус најубаво, ако се почне на време.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Шо сала е ова, чија е? Имаш слики нешто каква е?
На општина Аеродром. Требаше во 2009 да ја почнат. Па некаде во 2012 почнаа нешто, пред Јане, и си се влече, шајка не е закована последниве 5 години во неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom