Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Грешка си, ФК Вардар беше финансиран од град Скопје, а РК Вардар од Михајло, па подоцна дојде Самсоненко, за сега пак да биде Михајло. Истото го имаше и во Пелистер, го имаш и сега во ФК Пелистер.Мене лично ме нервира што не можеш да најдеш човек и нормално да разговараш. Ќе бидам искрен и ќе кажам дека ве сметам за ривали и не ве сакам ама знам дека јак Пелистер, јак Вардар и Победа може само добро да донесат во спортот и во навивањето кај нас. Тоа е вистината, се друго за мене е детски муабети.
Samo za to jak Pelister, Pobeda i Vardar sum go slusal licno so godini prvo od grujo i dvojce sega posledno od borko i micko pa ti vidi sega dali toa bilo nekogas i dali ke bidi a so se sekirate ko navivate za zeleno zolti Kometal Gorce Petrov mozi ke se najdi i nekoj nov klub ke naprajte fuzija za da ima na so da ve lazat ete Alkaloid ima ambicii vie samo spremajte se za navivanje ke vi dojdi i Lazarov top ke bidite p.... skopski vestacki proekti na vlasta

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
31 август 2020
Мислења
394
Поени од реакции
1.194
Не се шлај, у ствари пеер ти си тој што се брука овде,знаеш пеер глеј си бавчата за викендче или празниче и што помалку у оваа тема.....Така да не се рчкај со мене, многу знаам појше за вас од колку вие за нас.....
Ајт таму!
Убаво си научил скопски кога си доаѓал у метрополата за да си ја прибереш сестрата од Скопските улици ! Сигурен сум дека уште ја памтат у студенски и по скопските локали
Автоматски споено мислење:

48 часа после одлуката на ЕХФ , вас ви избија на површина сите сељачко провинцијалски комплекси !!
Конролирајте се , земајте си лекови од апотекарот и спонзор
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
130
Поени од реакции
265
Абе скопски педерчиња, вие лечите комплекси, не ние. Нон стоп висите на нашио форум, абе ненормални едни два пати бевте прваци на ЛШ и пак бе ви бодиме очи, па нормално. Факт е дека бевте државен проект, е секога кога дојде конечно сметаката да се плати, да се израмни, вие пиштите по тие шо ве спонзорираја, ве кренаја облаци, а Бога ми и ќе ве пабнат на земја. Па уште читам, владата, РФМ да ве спаси. Досега еден тон клубој пропаднаја, битно вас да ве спасат, другите кој ги еба. И пред да го препишите ова на ситење, да ви кажам со време, не вервам во здраво ривалство, ниту ве сакам. То нешто не постоеше 2001/02, нема да постои и сега. Кратко и јаано, Да живеј Пелистер, слободна и независна Битола!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.363
А бе педерчиња едни, вас колку години ве спонзорираше општината, вие на кого сте да ви ебам ропаците. Ама ако ќе се распаднете и вие пак, само што успехот на Вардар нема да го имате, ебаве тоа името Еурофарм. Криво ми е што нема никогаш да има вистинско дерби во нашава вукојебина, ама кога ќе ви ги прочитам муабетиве како се ситите на нас ви посакувам се најлошо.
Види настрана другите муабети шо правевте ама реалноста е дека Пелистер секогаш ќе биди дел спонзорства од општина и тоа се пред све пари на граѓани од општина , а јас лично сум против тоа , градот полн со дупки и други инфраструктурни проблеми , а се дават пари за спортски клубови и некој друг глуми газда со тие пари (ова не е случај во ракометот кај нас моментално , а било , а сега е други спортови )

Е сега кај вас е друга прича , како прво нема шанса градот да ви дај пари ни за ФК ни за РК , која чиста сметка ви прат филмој , ко ќе ви се кренат браќата да барат пари за Шкупи , за Чаир баскет , па и другите можи да барат , КК Работнички , КК МЗТ ( мада тие лапат од Аеродром ) итн..

Кај вас проблемот ќе си барате кај тие дпмне шо переа пари преку Русинот , кузнај шо бизниси праеја , а сите околу него крадеја , но за сметка на тоа имавте успеси и со ФК и со РК. Ако останеа уште дпмне на власт(централна ) ќе си теравте уште , тие ќе переа пари и крадеја , вие успеси и никому ништо (овие беа со памет)

Е сега овие другите ги бива само за крадење , не се толку писмени како овие другите да мачкат очи , а ФК и РК не се ни замарат.

Не си прајте филмој дека градот спонзорирал , кога градот ви нема пари , неможат парно сега да ви средат не па финансирале милионски буџети.

Како и да е во ситуација кога 70% од бизнисот е во СК , кога скоро пола држава е таму , овде се претставувате дека сте мислиш Реал Мадрид , а не сте способни да ги стабилизирате клубојте. Ви се виде силата колку ви е со ФК , а ќе ви се види со РК .
Реалноста е дека немате поќе од 1000 луѓе хард кор за клубојте , сите други ви се шминкери за инста успеси и европски утакмици. Па онаму ви зеде игралиштето , сега ви кладе катанец на Хиподром , РК ќе ви забранат и салата уште малку , а вие со Пелистер се замарате.

Значи јас лично сум против општини да спонзоритат клубови (детски школи да , ама АД никако).

Ситуацијата помеѓу Скопје и Битола е Давид и Голијат во финансиски и бизнис аспект, ама реалноста е дека бизнисот во Ск мува него лази за вашите клубови, а шо се однесува за Пелистер Лига Шампиони , ни клубот аплицирал , ни гледам дека некој сака Пелистер да игра во Скопје.

Разликата помеѓу Вардар и сите други клубови во државата е шо вие успесите ги постигнавте како државен проект !
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Грешка си, ФК Вардар беше финансиран од град Скопје, а РК Вардар од Михајло, па подоцна дојде Самсоненко, за сега пак да биде Михајло. Истото го имаше и во Пелистер, го имаш и сега во ФК Пелистер.Мене лично ме нервира што не можеш да најдеш човек и нормално да разговараш. Ќе бидам искрен и ќе кажам дека ве сметам за ривали и не ве сакам ама знам дека јак Пелистер, јак Вардар и Победа може само добро да донесат во спортот и во навивањето кај нас. Тоа е вистината, се друго за мене е детски муабети.
dobro uste se lazite deka samsonenko ve finansiral haha
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
Види настрана другите муабети шо правевте ама реалноста е дека Пелистер секогаш ќе биди дел спонзорства од општина и тоа се пред све пари на граѓани од општина , а јас лично сум против тоа , градот полн со дупки и други инфраструктурни проблеми , а се дават пари за спортски клубови и некој друг глуми газда со тие пари (ова не е случај во ракометот кај нас моментално , а било , а сега е други спортови )

Е сега кај вас е друга прича , како прво нема шанса градот да ви дај пари ни за ФК ни за РК , која чиста сметка ви прат филмој , ко ќе ви се кренат браќата да барат пари за Шкупи , за Чаир баскет , па и другите можи да барат , КК Работнички , КК МЗТ ( мада тие лапат од Аеродром ) итн..

Кај вас проблемот ќе си барате кај тие дпмне шо переа пари преку Русинот , кузнај шо бизниси праеја , а сите околу него крадеја , но за сметка на тоа имавте успеси и со ФК и со РК. Ако останеа уште дпмне на власт(централна ) ќе си теравте уште , тие ќе переа пари и крадеја , вие успеси и никому ништо (овие беа со памет)

Е сега овие другите ги бива само за крадење , не се толку писмени како овие другите да мачкат очи , а ФК и РК не се ни замарат.

Не си прајте филмој дека градот спонзорирал , кога градот ви нема пари , неможат парно сега да ви средат не па финансирале милионски буџети.

Како и да е во ситуација кога 70% од бизнисот е во СК , кога скоро пола држава е таму , овде се претставувате дека сте мислиш Реал Мадрид , а не сте способни да ги стабилизирате клубојте. Ви се виде силата колку ви е со ФК , а ќе ви се види со РК .
Реалноста е дека немате поќе од 1000 луѓе хард кор за клубојте , сите други ви се шминкери за инста успеси и европски утакмици. Па онаму ви зеде игралиштето , сега ви кладе катанец на Хиподром , РК ќе ви забранат и салата уште малку , а вие со Пелистер се замарате.

Значи јас лично сум против општини да спонзоритат клубови (детски школи да , ама АД никако).

Ситуацијата помеѓу Скопје и Битола е Давид и Голијат во финансиски и бизнис аспект, ама реалноста е дека бизнисот во Ск мува него лази за вашите клубови, а шо се однесува за Пелистер Лига Шампиони , ни клубот аплицирал , ни гледам дека некој сака Пелистер да игра во Скопје.

Разликата помеѓу Вардар и сите други клубови во државата е шо вие успесите ги постигнавте како државен проект !
Види настрана другите муабети шо правевте ама реалноста е дека Пелистер секогаш ќе биди дел спонзорства од општина и тоа се пред све пари на граѓани од општина , а јас лично сум против тоа , градот полн со дупки и други инфраструктурни проблеми , а се дават пари за спортски клубови и некој друг глуми газда со тие пари (ова не е случај во ракометот кај нас моментално , а било , а сега е други спортови )

Е сега кај вас е друга прича , како прво нема шанса градот да ви дај пари ни за ФК ни за РК , која чиста сметка ви прат филмој , ко ќе ви се кренат браќата да барат пари за Шкупи , за Чаир баскет , па и другите можи да барат , КК Работнички , КК МЗТ ( мада тие лапат од Аеродром ) итн..

Кај вас проблемот ќе си барате кај тие дпмне шо переа пари преку Русинот , кузнај шо бизниси праеја , а сите околу него крадеја , но за сметка на тоа имавте успеси и со ФК и со РК. Ако останеа уште дпмне на власт(централна ) ќе си теравте уште , тие ќе переа пари и крадеја , вие успеси и никому ништо (овие беа со памет)

Е сега овие другите ги бива само за крадење , не се толку писмени како овие другите да мачкат очи , а ФК и РК не се ни замарат.

Не си прајте филмој дека градот спонзорирал , кога градот ви нема пари , неможат парно сега да ви средат не па финансирале милионски буџети.

Како и да е во ситуација кога 70% од бизнисот е во СК , кога скоро пола држава е таму , овде се претставувате дека сте мислиш Реал Мадрид , а не сте способни да ги стабилизирате клубојте. Ви се виде силата колку ви е со ФК , а ќе ви се види со РК .
Реалноста е дека немате поќе од 1000 луѓе хард кор за клубојте , сите други ви се шминкери за инста успеси и европски утакмици. Па онаму ви зеде игралиштето , сега ви кладе катанец на Хиподром , РК ќе ви забранат и салата уште малку , а вие со Пелистер се замарате.

Значи јас лично сум против општини да спонзоритат клубови (детски школи да , ама АД никако).

Ситуацијата помеѓу Скопје и Битола е Давид и Голијат во финансиски и бизнис аспект, ама реалноста е дека бизнисот во Ск мува него лази за вашите клубови, а шо се однесува за Пелистер Лига Шампиони , ни клубот аплицирал , ни гледам дека некој сака Пелистер да игра во Скопје.

Разликата помеѓу Вардар и сите други клубови во државата е шо вие успесите ги постигнавте како државен проект !
Shubo go rece ova huahaua neka mu kisni
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
Абе скопски педерчиња, вие лечите комплекси, не ние. Нон стоп висите на нашио форум, абе ненормални едни два пати бевте прваци на ЛШ и пак бе ви бодиме очи, па нормално. Факт е дека бевте државен проект, е секога кога дојде конечно сметаката да се плати, да се израмни, вие пиштите по тие шо ве спонзорираја, ве кренаја облаци, а Бога ми и ќе ве пабнат на земја. Па уште читам, владата, РФМ да ве спаси. Досега еден тон клубој пропаднаја, битно вас да ве спасат, другите кој ги еба. И пред да го препишите ова на ситење, да ви кажам со време, не вервам во здраво ривалство, ниту ве сакам. То нешто не постоеше 2001/02, нема да постои и сега. Кратко и јаано, Да живеј Пелистер, слободна и независна Битола!
Да живеј и Република Вевчани, амин. +++
 
П

Пљампач

Гостин
Многу лош потег носењето на странец голман во вториот тим.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Многу лош потег носењето на странец голман во вториот тим.
Поголема глупост здравје. Вториот тим треба да е исклучиво фокусиран на развој на млади игрсчи зс певиот тим. Странски засилувања во принцип никогаш не треба да има, со евентуален исклучок на некои што се таленти а ги носат многу млади на 15-16 години (како Додиќ во Металург).
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.363
Поголема глупост здравје. Вториот тим треба да е исклучиво фокусиран на развој на млади игрсчи зс певиот тим. Странски засилувања во принцип никогаш не треба да има, со евентуален исклучок на некои што се таленти а ги носат многу млади на 15-16 години (како Додиќ во Металург).
Па има 18 години, а можи гледат и следен потенцијал за прв тим.Во ситуација кога голманот е 50% од екипата ни најмалку глупост .
 
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Шо се однесва во првиот тим настана интересна ситуација во врска со нови играчи. Со оглед на настаните во Вардар за нас станаа интересни некои играчи особено репрезентативците Талески и Томовски.
Наводоно и некои странци имале интерес за Пелистер.(читајте Моралес).
Мое мислење е дека доколку постои можност за договор тоа да биди Талески. Лев бек во форма, репрезентативец. Моралес е сомнителен и не баш секогаш заинтересиран. На десен бек го имаме Хосни, Велковски ќе се врати. Подобро е тренеро да си донеси скандинавец таму.
А, за Талески сум за. Во секој случај ќе замини од Вардар, кај нас, Алкалоид или можеби во странство шо е најмалку можно.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
97
Поени од реакции
324
Прв скандинавец во историјата на клубот а? Ај за убо можи конечно ќе ни тргни.
Чим менаџерот на @Tomasino ја превзема палката за трансферите очекуваме нови бомби. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Me zaebavaj Orkata bez pari da dojdi da ne go zemaat nitu bil nitu ke bidi toj igrac ako cinese ne go brkaa od Germanija godinava mu se pogodija kockite protiv nas da ne recam kaj nasite bese greskata se udvojvaja pikerot i kriloto ovaj bese celo vrene sam i iskoristi sansa a da ima igrac na nego ke go zakopaat pa za toa oci neka vadi vo nekoj skopski klub dosta mu e nego butel ili alkaloid ne vredi za kaj nas!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.363
Па за Орката мислам повеќето имаме негативно мислење од субјективни работи , ама мислам и се претерва малце.
Ваков таков моментално е меѓу топ 3 мак леви бекови, плус ќе се воведи правилото за странци и шо е до мене ќе брка многу работа , плус и можи да го доизделкат за одбрана игра во два правци.
А реално немаше детето нешто екстремно против Пелистер , а тие некои потези т.е. ситни провокации за време на утакмиците се дел од играта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom