Фан клуб: РК Пелистер

Член од
11 август 2017
Мислења
401
Поени од реакции
333
Еурофарм Пелистер 2:
Најмладиот суперлигаш е тимот на Александар Јовиќ, преполн со кадетски и младински репрезентативци на Македонија. Еурофарм Пелистер 2 изгледа поинаку, веројатно помоќно од минатата сезона. Развојот на Павле Атанасијевиќ, Цветан Кузманоски и Емилијан Ѓоргоски е евидентен и ветува. Битолчани со право сонуваат ново место во разигрувањето.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Бабич предвреме бара алиби за домашната титула. Друга им била целта. :tapp:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Не го сликајте појќе автобусот, почна смена да носи во Кромберг, за двојна намена е изгледа...
Недела мислам ќе не размонтираат јако, онаков пичка пристап ќе имаме посрани во гаќи и ќе имаат алиби после дека ќе имаме уште 4 утакмици со нив, една куп и останатите 3 во лигата....
Кај нив ѓупците се разиграја, вакви такви ќе му бркат работа, наше е само да не се изрезилиме пак како лани првата утакмица.
Овај првиот тим е составен за нерви само, да се сликат по кафани и кафичи и ништо друго, втората екипа децата сигурен сум дека повеќе отпор ќе покажат и повеќе мадиња....
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
ijas denes to si pomisliv posle ova denes so go vidov se podzamisliv malce, crncite vakvi takvi bez promas mu bea, a kaj nas tanko ke se prekrshi zaedno so drugarceto velkovski racinjata ke mu se skrsat, i ovie drugite ke se pomocat pak.. ebi veter mi se cini
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
Шо навивачи сте вие бе...уште пред да почни утакмицате вие се помочавте вгаќи а барате од играчите шо ги подржувате срце. После утакмица се плачи а не ко вас овде... предвреме ги турнавте гаќите
 
П

Пљампач

Гостин
В недела ќе се крои судбинста нс Бабич...
Поарно да доживеат некој дебакл уште од сеа па да го сменат совреме.
Цело време алиби бсра уште пред почеток на сезона.
Овај тим можи многу поќе од онсј очобол шо го гледаме нс терен.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Читам тука цело време го критикувате Бабич. Јас неверувам дека тој ќе ви го сменат во скоро време, освен нешто ептен катастрофална серија да фатите. Мене ми делува дека тој долго ќе биде во Битола, без разлика на резултатите. Делува како да му веруваат, дека ја убедил управата дека ова е долгорочен проект. Па дека ќе го остават да работи.
 
П

Пљампач

Гостин
Готов е ако изгуби во Скопје со некоја висока разлика в недела. Од понеделник ќе го спаковат и правец во Хрватска.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
ako ne poparat i ne go izbrkat zeljko togas stvarno nesto e trulo vo upravata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom