Фан клуб: РК Пелистер

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
696
Поени од реакции
1.196
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
od site prvicni izjavi za klubot od novite igraci me iznenadi prijatno Kizic, ima nekoja intelektualna nishka vo nego... a za golman treba pamet...
isto i ungarecot se gleda deka e so pedigre...
dobar golmanski triling sto bi rekol Mishevski :cool:
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
637
Поени од реакции
2.613
dali ima najavi za nova
Oprema i nov dres ? Mislam deka veke 3ta sezona se so isti dres. Licno mene mi e losa izrabotka , losh izbor na boi , poseblno zelenata nekako kako izlitena deluva. Treba da smenat brand,so kempa
Ili hummel da se probat i neka otvorat edno fun shop so drugo rekvizite , i najmali kluboj niz evropa imat fun shopoj.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
696
Поени од реакции
1.196
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121
Ајде БИТОЛЧАНИ честито ТИТУЛА !!! Нешто многу тивки без радост и емоции. Ајде ова година мислам дека конечно во Битола ке се врати најмалку уште една титула . Честитки и успешна сезона.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Браво за играта во второ полувреме.
Секогаш е добро да се стсртовс сезоната со победа иако за мене ова е небитен трофеј, то шо го чекаме со години е финслето во плејоф. Мадс декојс чедт за денешниот трофеј.
Многу побитен е мечот до Мешков на 21ви. Дотогсш добро да се спремст и дс покажиме квалитет против нив.

Требаше да се донеси уште некој играч смс шо е тука е... Ваљда до на зимс ќе успеат да донесат уште некој играч плус .

И апел до управата да најдат посоодветнс опрема од некој посалам спортски бренд.
Многу евтино и аматерски делува опремста а клубот се натпреварува и во сеха и ле. Можи да се најди поквалитетна опрема од hummel или kempa.
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
18
Браво за играта во второ полувреме.
Секогаш е добро да се стсртовс сезоната со победа иако за мене ова е небитен трофеј, то шо го чекаме со години е финслето во плејоф. Мадс декојс чедт за денешниот трофеј.
Многу побитен е мечот до Мешков на 21ви. Дотогсш добро да се спремст и дс покажиме квалитет против нив.

Требаше да се донеси уште некој играч смс шо е тука е... Ваљда до на зимс ќе успеат да донесат уште некој играч плус .

И апел до управата да најдат посоодветнс опрема од некој посалам спортски бренд.
Многу евтино и аматерски делува опремста а клубот се натпреварува и во сеха и ле. Можи да се најди поквалитетна опрема од hummel или kempa.
Добро, колку треба да биде несреќен човек за да неможе да се израдува ниту на титула после 16 года. ФРУСТРАЦИИИИИ
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
super kupot osvoen, uste struga turnirot da go osvoime i polna kapa za ova sezona :D
sekoja cest za vujovic, vo vardar denes vidovme povekje makedonci od 10 godini unazad zaedno...
ke vidime sho ke bidi koga ke bidat kompleteni.
podobri sme od lanì, kolku ke pokazi vremeto...
sekohas sme bile najaki koga sme imale golman ungarec :cool:
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
637
Поени од реакции
2.613
Da ne zaletvame kako lani , sepak vardar ne bea kompletni, neka ne ne zalazva ova pobeda, od druga strana sekogash e dobro da se otvori sezonata so pobeda ke se kreni samodoverbata megu igracite, lani ni beshe vo minus. Dobar preoden rok imavme za nashi uslovi,odlicni zasiluvanja se donesoja samo mora levo krilo ke ne koshta mnogu ako ostanime na ovie.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
610
Поени од реакции
1.085
cestito titula bitna ne bitna titula e druga rabota e so igraja so “vtora” postava ima kvalitet vo niv ne e ova to se ke bidi vo prvenstvoto da ne letame v oblaci iskreno ne me bendisa igrata vo odbrana vo prvoto vtoroto bese druga pesna spored mene prav test ke bidi so meskov pa posle ke mozime da zborame i da vidime do kaj sme
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Ne sme nie jaki kolku so tie se slabi onaj babic kako go drzat mozi poarno da izgubevme nekako da go izbrkaa vaka ke ostani garant uste edna sezona coekot samo slatkoreciv nisto drugo teska prevara pa godina dena da treniras i da ne mozis da najdis resenie na 5-1 odbrana odi otepaj se cela sreka so go 1961 go imaa vujo pa na tajmout go mu rece ke igrame 6-0 odbrana se znaese deka tepame plus golmanot mu skina tri cetiri cisti i gi resivme aj sega struga pak i tolku ke bidi za godinava ama kako sakate recete ubo licese rezultatot na krajot 9 plus a na poluvreme nereseno

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Добро, колку треба да биде несреќен човек за да неможе да се израдува ниту на титула после 16 года. ФРУСТРАЦИИИИИ
И лани вака скокаја некој членој тука после турнирот во струга и после ко дојдоја битните нстпревари ги снема.
Кај прочита ти дека јас не се радвам нс титулата или дека не го поздравив успехот...
Само констатирав дека треба да се донесат уште играчи за д абиди комплетна екипата.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
696
Поени од реакции
1.196
Респект за Секељ! Фантастично бранеше! Каква само техника и кога даде гол како да играше пикадо кога ја фрлаше топката.
Божиќ-Павлетиќ и Обрадовиќ исто на ниво.
Не велам дека 1961 не се појаки на хартија али ако сме добро воиграни и со уште 1-2 засилувања и без екцеси на Бабиќ со ваков Вујо имаме шанса и за титула....
Иако има многу играње до крај. Тука е и Металург па сега ќе се битни и утакмиците или кикснувањата и надругите против нив...
Од 2005 вака не сме мелеле во Скопје ...Сепак беше прекрасен филингот дури Видевски пелтечеше па на крајот после неспортскиот фаул во очај на Стојанче, и тој да признае за вчерашната утакмица....Па нека се множат ваквите утакмици иако пак ќе ни биди тешко и сезонава....Лани со овој состав друго ќе беше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom