Фан клуб: РК Пелистер

П

Пљампач

Гостин
Eво ти изџвакано ко не сакаш да разгледаш....

Извини шо те измачив да ми "изџвакаш" вака битна информација.

Нема да играме асоцијации сеа тука на форум...
Млад бил, тој му бил менаџер, водолија во хороскоп, плави очи, па сега вие барајте демек на нет.

Пишете конкретно ако имате инфо дека се шпекулира за некој играч со име и презиме а не да си нагаѓаме тука.
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Obradovic Nemanja nov igrac na Pelister... Abe treba jaki iminja ne vakviii pacientii... ohh
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
vi gi lapat parite upravo svestete se grabez vi prat, koj vi nosi vakvi igraci?
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
koj vi nosi vakvi igraci?
Ванчо свињата кој друг. Без никаков осет за трансфер шо ќе се начека го земаако има уба провизија за него. Ако е точно ова значи дека Вегар си бега званично, можеби и затоа го носат Немања, одбраната е негова подобра страна и за разлика од Вегар е за нијанса погруб. Ако е вистина за трансферот можеби и да не избрзуваме мн со коментар оти фали човек за позиција 3-4.
П.С Никола Маркоски исто така е на излезна врата. Во Македонија нема пикер кој игра во 2 правци и да отскокнува. По градба (без стомак и вдојца во газојте) единствено е тој Аларов (23г) од Пролет не е некој потенцијал но можно е да изненади доколку му се даде шанса. Форсиран е доста да биде дел од репрезентацијата а ако се размисли добро потребно ни се македонски играчи, оти од оваа сезона за во Супер лигата можеме да имаме само 6 странци од кој 3ца треба да имаат најмалку 10 настапи за репрезентација.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Овај Обрадович има наш пасош или требало да земи пред четири години...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Добар играч е Обрадовиќ незнам зошто вакви реакции има од ваша страна,има добри предиспозиции,игра во два правци и покрива на повеќе позиции и во напад и во одбрана.
Можеби последните години малку е паднат бидејќи имаше проблеми со повреди,ама ако успее да ја врати формата од времето кога играше во Металург ќе биде големо засилување за овој состав што го имате.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Хансен не можиме да го донесиме, потпиша за Алборг, да не летаме во облаци многу, преку леб погача сите бараме, ама Обрадовиќ според мене е ок трансфер, има висина, силен удар, плус играше солидна одбрана до последно како што знам, имаме играч за два правци, како што се игра сега во модерниот ракомет, а не да играме со хокејарски замени 3 излези, 3 влези...
Добар играч е според мене, би требало лесно да се в клопи во тимот, подобро Обрадовиќ, отколку Танковски инвалидот да го гледам и да жмига на тајм аутите.
Мора 2 крила носење, Боки е ужас после повредата, Костески се отепа од љуфкања, со Радовиќ толку.....
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Овај Обрадович има наш пасош.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Нема...
Потребно е најмалку 2 години престој во државата но под услов државата да има корист да му додели државјанство. Затоа Вугринец не играше првата година за Македонија иако ги исполнуваше EHF условите мислам 3 години неиграње за некоја репрезентација за да биде натурализиран.
 

Attachments

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Не знам оти толкав хејт за Ванчо. Ме боли стапо кој бил менаџер. Пак ке речам, досега трансфер немат промашено, ете нека кажи некој еден трансфер кој не е ко шо треба. Танковски не е од ова сезона договорен, настрана то, детето е во страшен пад на формата, депресија го изеде. Немам видено некој толку нагло да се изгуби. Убо Пеце рече, со милон евра очекувате да дојди хансен. Перич и Мандалиниќ ке си бидат пак прва постава, барем на нивните позици очекувајте нивни бекап а не тие да станат замена. Некој поарен од кукуловсли и танковски, а таков е Обрадович
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
Se slozvam so @favorito potpolno, spored mene i vo odbrana i vo napad, Obradovic e barem za dve klasi podobar od Vegar, posebno vo napad, so so dobivame uste eden bek vo dva pravci, vo slucaj na tie hokearski izmeni na Babikj, da ne se oseti otsustvoto na Stipe...
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Se slozvam so @favorito potpolno, spored mene i vo odbrana i vo napad, Obradovic e barem za dve klasi podobar od Vegar, posebno vo napad, so so dobivame uste eden bek vo dva pravci, vo slucaj na tie hokearski izmeni na Babikj, da ne se oseti otsustvoto na Stipe...
Само една работа ќе кажам за Немања да беше ОК играч немаше да менува клубови ко чорапите. Нигде не се има задржано појќе од една сезона.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535

Аирлија... Еден шериф помалку.
Редно време беше ова гомно да го фрлат ко партал и да му кажат дека не треба мангуп да се прави секаде. Да ова нема да биде последен негов збор, се најавуваше како противкандидат на Мукаетов на овогодинешните избори во РФМ но да се надеваме дека еден штетник во ракометот помалку ќе има.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908

Ajde sega uste nekoj Koreec Kim da potpisime i da go obedinime celiot svet vo Bitola
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Ajde sega uste nekoj Koreec Kim da potpisime i da go obedinime celiot svet vo Bitola
А знаеш шо играч е?
Јас ќе ти кажам дека топ засилување ќе биде, одбрана не е спретен но е брз лев бек со промена на правец. Во комбинација со спор среден и Велковски на десен ќе биде добитна комбинација.
Не ми се допаѓа 1+1 комбинацијата. Ветува дека е млад дека има простор за напредок. Да доаѓаш од француска лига и воедно да те имаат номинирано за млад играч тоа значи многу, во Франција тешка е конкуренцијата за таква номинација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom