Фан клуб: РК Пелистер

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
! :aplauz:

p.s. Moe pravo si e i so sakam ke kazvam ;) a sekoj eden znaj koj e vistinski RK PELISTER i so treba da se stiti i brani ama to e sekoj ima um ama koj da go koristi e muabetot.
Гледам дека ти многу го користиш, за грев си бе. Точно така твое право е коментираш за нешто на шо немаш ни грам право, ама немој да велиш дека за него ти е гајле. Плус не го признаваш за пелистер така да не знам шо си заберил гајле... клошар, безделничар е називот за тој шо нема шо да прај освен да јади трици за нешто шо не го засега.
@Prime шо курташак играт? кој чуства ти се повредени? Од кај идат луѓето шо се газди? Абе за нас само пискачи и корлевци, не заслужваме друго ние, тие не ни ја вреѓаја интелегенцијата не ни ги повредваја чуствата. Овие си играт шо го донесоја до европско ниво клубот. За фан шоп, за европски утакмици, за овај ростер на играчи, за конкурентни на 1961 ни на сон до пред две години не ви идеше... ама не чинат, увредени се оти еурофарм пелистер е името, а нема врска на тв шо цело време пелистер е клубот наречен
 
Последно уредено од модератор:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
има битола и песни и нсвивачи и слики и веќе бренд шо можи да постигни многу, ова шо тие го прат е типично покажвање демек сме газди и шо сакаме ќе си прајме, не му треба нешто ново филозофирање, доволно е само да се одржува името и бојата наша. вардар треба да ни е пример како напраја клуб на името, ние веќе то го имавме, овие сакат нов клуб ид почеток то ми смета. а се веќе имат, само надогради го со професионална работа. јасно ни е сите кој е газда и дека тие се спонзори сексде ги пиши.
јас сакам ко ќе платам карта за мојот клуб да си ги слушам песните со шо растевме, да го гледам пелистер во зелена боја,
и во текстот од песната ќе слушаме еуроофармммм пелистер со лоша рима како второкласни клубој шо си играт класичен курташак со постоење три четири години и после ќе исчезнат
која е намерата на управата не разбирам по кој пат ќе пишам, тродупло ќе ви се врсќа името пелистер ако го величате, зошто е проблем со то, прв пат ко сте гледале ракомет пелистер сте го гледале шо ви згрешил брендот
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
1961 во време на самсоненко е спонзориран од државни пари. Видовме сите самсоненко за кој обработваше, не можиш да споредиш самсоненко со регуларен спонзор. Беа и тие ватростална итн. Кометал шампионе ја памтиш? Дават многу пари, нивни е клубот, убо ја терат засега организациски. Зелена комбинација имаме, зелената доминира и кај тренерките, маиците за тренинг итн.,има и плава за која сум и јас против, но дека имаме корени да влечиме и за плава, посебно треба да се има во обзир дека времето ко биле овие претходно во клубо, тогаш биле плави. Суеверие, ќеф не знам шо е, но ете врзани се за таа комбинација, боја шо за над не е непозната, така да не мојш да прајш споредби со другите екипи. Ко сме кај бојата, баш скоро вадеа на бабамбитола мислам, ретро слики од фк Пелистер, и тие беа плави, дури и амблемот беше плав. Како и да е, за џабе драмите, посебно онај погоре брчалото, шо за мене вели семкар, а 10 години не одел со Чкембари.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
1961 во време на самсоненко е спонзориран од државни пари. Видовме сите самсоненко за кој обработваше, не можиш да споредиш самсоненко се регуларен спонзор. Беа и тие ватростална итн. Кометал шампионе ја памтиш? Дават многу пари, нивни е клубот, убо ја терат засега организациски. Зелена комбинација имаме, има и плава за која сум и јас против, но дека имаме корени да влечиме и за плава, посебно треба да се има во обзир дека времето ко биле овие претходно во клубо, тогаш биле плави. Суеверие, ќеф не знам шо е, но ете врзани се за таа комбинација, боја шо за над не е непозната, така да не мојш да прајш споредби со другите екипи. Ко сме кај бојата, баш скоро вадеа на бабамбитола мислам, ретро слики од фк Пелистер, и тие беа плави, дури и амблемот беше плав. Како и да е, за џабе драмите, посебно онај погоре брчалото, шо за мене вели семкар, а 10 години не одел со Чкембари.
вардар е школски пример како треба да напрајш без разлика од кај биле,парите сите знајме од кај се, во случајов јас сакам само да го нагласам величењето на брендот, колку многу добија сите од тоа. а џабе пробваш да романтизираш нешто, постспките се лоши и контра, еве ќе видиш дури се тера ваква политка нигде нема да се мрдни, требс малку воља само, кај ова управа то очигледно го нема!
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Не ги бранам за бојата воопшто, нити планирав да ги бранам. Мене поќе од тебе ми смета, само пробвам да најдам логика во то со плавата комбинација. Толку. А име, се имаше тука пишано и за весперм и за загреб итн... ете на екранот не пиши еуп, пиши пел, коментарот од 50 пати шо ќе го спомни клубот, 45 вика само Пелистер. На сопствениците името Пелистер им е битно колку и името Еурофарм. Нас еурофарм не ни значи ништо, но еурофарм нив и на клубот моментално му носи леб.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Не ги бранам за бојата воопшто, нити планирав да ги бранам. Мене поќе од тебе ми смета, само пробвам да најдам логика во то со плавата комбинација. Толку. А име, се имаше тука пишано и за весперм и за загреб итн... ете на екранот не пиши еуп, пиши пел, коментарот од 50 пати шо ќе го спомни клубот, 45 вика само Пелистер. На сопствениците името Пелистер им е битно колку и името Еурофарм. Нас еурофарм не ни значи ништо, но еурофарм нив и на клубот моментално му носи леб.
Неприродно се изгледа, како со сила да е сѐ, баш сакам да чита управата да си види кој е впечатокот, јасно е дека имате пари и викајте се како сакате, вечни не сте, пак ќе речам срамота и жално од потенцијалот да си кратите абе пушти то шо сака народот на то шо е навикнат која е придобивката од ново да градите дајте да ги научиме децата онака нас како шо не учеле. Утакмица на Пелистер не можам да замислам без птицо моја или нека знае земја цела сакам боја зелено бела и сеа ко ќе одам на рскомет да се пушта дуа липа или најново але але ао еурофарм пелистер е шамопион во сини дресови пред преполна сала. зсклучокот ми е дека само ми е криво што се пропушта, се губи времето, се фрлат пари за џабе..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
вардар е школски пример како треба да напрајш без разлика од кај биле,парите сите знајме од кај се, во случајов јас сакам само да го нагласам величењето на брендот, колку многу добија сите од тоа. а џабе пробваш да романтизираш нешто, постспките се лоши и контра, еве ќе видиш дури се тера ваква политка нигде нема да се мрдни, требс малку воља само, кај ова управа то очигледно го нема!
А кој е школскиот пример на вардар, играч не изваја последните 5 години, за година две ќе паднат и послаби од металург. Не треба ич да се споредуваме со валканите пари нивни, Пелистер секогаш бил тој што произведувал играчи и градел свој успех. Треба да гледаме да го искористиме моментов со парите кои се сега да се постави основа да имаме успех наредните 10 години.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
А кој е школскиот пример на вардар, играч не изваја последните 5 години, за година две ќе паднат и послаби од металург. Не треба ич да се споредуваме со валканите пари нивни, Пелистер секогаш бил тој што произведувал играчи и градел свој успех. Треба да гледаме да го искористиме моментов со парите кои се сега да се постави основа да имаме успех наредните 10 години.
Цела мк го славеше името вардар, последици на то и денес има и то никој не можи да го негира, јас сум најанти вардар шо можи ама то го признавам.
Филозофијата на поствување е друга работа, не го бранам начинот на кој вардар стана шампион од стрсна на купување најдобри играчи и непроизводство на ниту еден играч за то се сложвам.
Коментирам за начинот на градење на хемијата со навивачите, цела та хемија шо ние ја имавме далеку пред вардар сега е нарушена. Парите да се искористат ама не само да се фрлат во дупка како металург на пример.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.257
Se e ok ama prvo da ja slusnevme pesnata pa da komentiravme a za dresojte nema zbor ko ke gi vidam nisto ne osekam kako metalurg da igra cela sreka so e dolgorocen proektot pa ima vreme da se svestat i vratat vo normala da cidat kade gresat kako i za toa sto sum siguren deka ke ima rezultati na tie finasii ima vreme ke dojdat pak nasite deset miniti

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
lele ova so bojava na dresojte dosadno stanva...
pocina najdolgodisniot precedatel na klubot, dve recenici ne se napisaja...
cela sezona i taka e propadnata, so to шo nema glusec da vlezi na tribina cela godina.
pa i tie zapnaja so ta plavata boja ko pijan za bandera:pos:
pa to plavo zeleno zname po golema glupost zdravje... prvo dve slicni boi ne se mesat...
edna ti e osnovna, kaj nas zelena i drugata za rezervnite dresoj treba da bidi kontrast...
mene ovie muabeti mi se, nemal oџa rabota si ja vitkal чalmata...
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Достате бе луге се изедовте меѓу себе. Сите што ја гледавте утакмицата со Тримо сигурно забележавте дека коментаторот цело време зборуваше за Пелистер во резултато горе кратенка беше PEL. Историјата покажува дека плавите дресој не ни се страни сме ги имале низ историја. Важно е РК Пелистер има играчи и организација која наликува на реномето. Можеби поарно како фудбало да клат партиски пиун претседател и после ќе кукаме кога ќе перат пари.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
Навистина ми сте нејасни, шо ви е целта да ги избркате луѓето шо парите од свој џеб ги дават на оние ѕвездите шо одат во Чифлик секој ден, место да земат да играт. Поубо ќе ви е да заминат од клубот и да бидиме на ниво да се молиме Радовиш да го победиме. Ако сте толку способни и моќни, кај бевте до лани да го спасвате клубот, да вложите нешто. Најлесно е да критикуваме. Дресојте оти биле плави, а не розови, оти се УНИТ, а не се КЕМПА, оти сега вака, оти така. Јас само ќе кажам едно, алал да им е на луѓето шо го водат клубо, на чело со претседателот и останатите, поради тоа што конечно нешто на ЕВРОПСКО ниво имаме во градот. Еден клуб ко Реал Мадрид има розев дрес, Јувентус портокалов, Барселона розев, а ние се буниме ако има и плав, а прито ни е и плавата боја од историјата, а од друга страна имаме и зелен и бел. Луѓето се гледа дека го сакат клубот, ја сакат Битола, прават се да заличиме во шо поскоро време на ЕВРОПСКИ клуб. Рает треба да ви биди глата оти нема политика во ова, ова е приватно, парите си се нивни и ако некој има право да одлучи шо дресој ќе имат, тоа се тие. Од друга страна и во ова има убајна, сега најголем проблем ни се дресојте, оти другите проблеми ги решивме, па немаме основа да јадиме лајна за друго.

Кога ќе извадите вие критичарите пари од џеб, тогаш вие ќе одлучвате!!!!!!!
Уште еднаш, секоја чест на управата, продолжете вака, Битола сака успех, најлесно е да збора од страна!!!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Топ е химната, ако ја пишеле во Вангел Мајоро.

2020 година сме, овие уште едно па исто. Срање.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Ова химна со старата никако неможат да се споредат,то е исто ко да ги споредиш AC DC со ристо бомбата :D
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
686
Stvarno i mene ne mi ste jasni brat, se tepate za bojata na dreso a ne gledate dali klubo imal uspeh ili ne samo dresojte se bitni.. po po so narod ke bevme be za se so e dobro mora nesto da se najdi da se hejta.. pa lugjeto be treba da gi cenite i pocituvate sho go dojsoja Pelister na ova nivo, da se natprevaruva vo 2 evropski ligi, da iamme igraci od tipot na Mandalinic (sho porano nemozevme da zamislime). Poarno ke bese da go gledas Pelister i da se tresis dali ke sme ja pobedele Struga ili Butel? Znajte na so deredze bese klubo i so Piskacite i so Efto i so trista picke materine, 3 sezoni so edni isti dresoj igravme tie belite hummelo.. nemavme pari za oprema najbitnoto.. topki nemase, trenerki nemase nisto nemase i sea vi smetalo oti igracite odele ciflik odele vibracite.. ami i tie se lugje i tie imat zivot.. ko ketreba trening se trenira ko ke treba sloboda imas sloboda ne ve svakam.. Ubo vi bese ko vi noseae piskaco anonimusi od ukrajna sho neznaea sho e krilo a sho bek... aj tamu dosta hejtate se so e dobro uzivajte malce evropski... SAMO PELISTER SAMO BITOLAAA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom