Фан клуб: РК Пелистер

Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Za ovaj proekt samo edno me bendisva so ke opstani vistiniskiot RK PELISTER (Pelister 2), a za drugo se znaj kaj so ima mnogu pari ke ima i kavgi i nesoglasuvanje i na kraj koga ke snema paricki site ke ja duvnat i nie so si pisime ovde i cel zivot so odime na rk ke ne boli najpoke ova so se desava ama to e to...
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Za ovaj proekt samo edno me bendisva so ke opstani vistiniskiot RK PELISTER (Pelister 2), a za drugo se znaj kaj so ima mnogu pari ke ima i kavgi i nesoglasuvanje i na kraj koga ke snema paricki site ke ja duvnat i nie so si pisime ovde i cel zivot so odime na rk ke ne boli najpoke ova so se desava ama to e to...
Ами шо бараш голман тогаш, чим не те интересира прв тим, анализирај ги новите таленти од алушовски, струга, металург шо дојдоја.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Има разлика во сево ова шо го кажваш, точно е дека треба да се играт и да се вложва во најдобрите деца од цела држава ама овде има една клучна разлика, ова е втор тим а порано си беше еден тим и тој се градеше, овде имаш еден клуб со странци дискутабилни што многу кошта и тој го пушташ да игра европа. На вториот тим противници ќе му бидат радовиш и охрид.
Ако се толку мажи нека си земи три-четири години нека ризикува да игра сеха и европа со деца во кои ќе вложува и да извади двајца врвни ракометари, е то е резултат.
Осуден на пропаст е проектот налик на овој, мрк вардар, металург 2, таа судбина ќе ја доживее и ова. Глеај шо прат Загреб, Цеље, не трошат на банана втори проекти а масовно вадат играчи, се што вреди во помалите клубови го носат и го фрлаат во оган. Сите втори екипи ти се срање проекти, ете јас предвидувам 2-3 години тотален неупех.
Не е баш така, и Загреб и Целје си имаат "втори екипи" што ја вршат истата работа само што не се викаат така бидејќи не се во нивна сопственост. Нешто слично ќе тера Вардар со Работнички оваа сезона. Да не зборувам што така е поставена и федерацијата во Хрватска на пример што цела лига глуми втора екипа на Загреб. Не дај боже кај нас такво нешто да се случи...

Прв, втор тим тоа не значи ништо. Истиот е тимот, по потреба ќе се префрлаат играчи од едниот во другиот. Тие млади што вредат во моментот (Костески и Танкоски) се во првиот тим. Останатите треба уште да работат. Во моментот поарно да играат во македонско првенство отколку да дремат на клупа во првиот тим.

Во првиот тим има барем еден македонец на секоја позиција, а и сите би требало да бидат во ротација - ќе ги критикуваме ако не е така. Не е така лоша стратегијата моментално.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Ами шо бараш голман тогаш, чим не те интересира прв тим, анализирај ги новите таленти од алушовски, струга, металург шо дојдоја.
Ete site me ubedvaja deka prviot tim e Pelister i ajde ke podrzam poradi drugi raboti ;) ama ke vidime koj e vo pravo na kraj od se ova... p.s. daj boze jas da gresam vie site da ste vo pravo!
Автоматски споено мислење:

Ами шо бараш голман тогаш, чим не те интересира прв тим, анализирај ги новите таленти од алушовски, струга, металург шо дојдоја.
Za taletntite so dojdoja i se veke vo Pelister ke zboram koga ke gi vidam kako igrat vo dresot na Pelister pred vreme carsiski muabeti ne fala.
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Не е баш така, и Загреб и Целје си имаат "втори екипи" што ја вршат истата работа само што не се викаат така бидејќи не се во нивна сопственост. Нешто слично ќе тера Вардар со Работнички оваа сезона. Да не зборувам што така е поставена и федерацијата во Хрватска на пример што цела лига глуми втора екипа на Загреб. Не дај боже кај нас такво нешто да се случи...

Прв, втор тим тоа не значи ништо. Истиот е тимот, по потреба ќе се префрлаат играчи од едниот во другиот. Тие млади што вредат во моментот (Костески и Танкоски) се во првиот тим. Останатите треба уште да работат. Во моментот поарно да играат во македонско првенство отколку да дремат на клупа во првиот тим.

Во првиот тим има барем еден македонец на секоја позиција, а и сите би требало да бидат во ротација - ќе ги критикуваме ако не е така. Не е така лоша стратегијата моментално.
Значи загреб и цеље се паметни шо не финснсират директно втори екипи, помоќни се финансиски од ситр други и лесно можат да го свлечкат кој било играч да игра во својатс најсилна постава дури и на 16 години на пример.
Ние големите плаќачи имаме и за две екипи пари и да влечкаме се шо евентуално би се претврорило во добар играч..апсолутно не е точно ова залуден трошок е сам велиш тие шо вредат веќе се во првата екипа, немсме ние капацитет за 20 добри млади, двајца или тројца се, Пелистер ги зема и ги фрла во оган и сосема доволно е или ќе успеат или не, цел систем си требс да биди за таа една екипа, како шо веќе имаме успешен пример во минатото дека е можно !
друга страна на нашата приказна е себичната управа што не сака да го користи името и брендот па цело време форсира прва и втора екипа и ја разбирам страната зошто нашите најтврдокорни навивачи втората екипа ја гледаат како оригинален Пелистер.
Криво ми е се фрлаат пари а толку малце треба за да се напрај огромен бренд ама како некој да не сака то да го спроведи.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
991
Поени од реакции
1.500
Со денешните изјави од составот значи "that's all folks"
 
П

Пљампач

Гостин
Резервиран е бројот "1" за голманот шо ќе го купат в година. :LOL:
Резервните голмани не добиват број - "1". Скапо ќе го платиме тој експеримен на управата, но ете тренерот бил задоволен од то шо го има на располагање.

Останува да му посакаме среќа и успех во сезоната шо следи.

Најавите и очекувањата беа сосема поразлични пред неколку месеци, ама то е шо е... Крајниот резултат ќе покажи колку е силата на ова екипа.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Mene mi e interesen vtoriot tim :)
Zosto go dadoja Butorac? Ima li sega desen bek timot? Pisi nekoj Jugovski... bese toj i lani?
Inace timot e soliden i ke bidi interesen za gledanje vo makedonskoto prvenstvo...
Samo so ke nema gledanje, ako ne se vakcinirame za nova godina, pa zdravje boze eventualno na prolet na tribini...
Taka da i so golman i bez golman isti kurac sega za sega... canevski i trajkovski se odlicni vtori golmani... kako crevoto i petkovski so lemgo...:pos:
Custo onaka da prasam vo Kielce koj brani? :kafence:
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Mene mi e interesen vtoriot tim :)
Zosto go dadoja Butorac? Ima li sega desen bek timot? Pisi nekoj Jugovski... bese toj i lani?
Inace timot e soliden i ke bidi interesen za gledanje vo makedonskoto prvenstvo...
Samo so ke nema gledanje, ako ne se vakcinirame za nova godina, pa zdravje boze eventualno na prolet na tribini...
Taka da i so golman i bez golman isti kurac sega za sega... canevski i trajkovski se odlicni vtori golmani... kako crevoto i petkovski so lemgo...:pos:
Custo onaka da prasam vo Kielce koj brani? :kafence:
Каде отиде Буторац?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Струшкиот турнир без публика, пренос во живо од натпреварите на МРТ 3.
Steta so e bez publika ke bese kako na vremeto turnirov silen so mak. ekipi i mak. navivaci od cela mk skoro ama toa e do godina da se nadevame ke bidi se vo red.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom