Фан клуб: РК Пелистер

Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
 
П

Пљампач

Гостин
Zosto da ne bi se igrala ?
Prvenstvoto regularno si pocna. To so nie neznajme so koj sostav ke nastapime e nas problem i dokolku ne izigrame regularno kolo, ke ni bidat sluzbeno odzemeni bodovite.

Utre e natprevarot od 18.30h.

Da go prosledime...:kafence:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Ckembari imat najaveno gostuvanje na fudbal vo Ohrid nedela taka da jasno treba da vi e deka nema f od fuzija vo rakometo. Nasiot klub utre igra utakmica a ne vo nedela da sme na cisto :)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
1.303
Dur e vakov RK PELISTER nema da stapnam vo salata, ne sakam da gledam ocaj. Deneska poketo ke odat da mu se sitat na makata na RK PELISTER. I uste ednas sekoja cest na Pretsedatelot so salot, Sambata i Korleto sto ja ostvarija celta go unistija i ona malku sto ostana od RK PELISTER. PISKAC VRATISE SE TI E OPROSTENO.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Се крена паркетот пред едниот гол.
Автоматски споено мислење:

Како само поклонета победа... Цела утакмица парираја, имаја напад за нерешено на крај и не можев да видам на стримот добро кој беше на лево крило, ама го посра нападот како јас да играв.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Bravo be deca ! Deca so madinja kako sho dolikuva na Bitola. Me iznenadivte I mene I cela publika. Izigravte poarno od tie zvezdite cela sezona lani sho se tinkaja po terenot. Bravo I za publikata sho dojde vo tolkav broj ova e rakometna Bitola. Sudite mu ja poklonija pobedata na ovie prdlovcite I zare na krajo sho gi izvade prvata postava za da vlezat site deca. Da se raboti pravilno so vas ima golem potencijal za vo idnina. Mi go napolnivte celo zeleno belo srce ova Rabotnik go nema dzabe Vesprem I Zagreb ke idat. Pozdrav I samo napred !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom