Фан клуб: РК Пелистер

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Вчера се крена баги врева за талевски шо пеел металург шампион, мене искрено ме изнервира она копитото на клипот фитиљо, шо поќе од сите пееше. Ебате битолчанецо ејјјјј, која душа ја носат да пеат за друг клуб освен Пелистер? Шо битолчани се тие бе? Според мене вратата во Пелистер треба за навек да му е затворена, со оглед и на некој претходни изјави шо ги имаше за Пелистер, ко беше сиромашен.
 
П

Пљампач

Гостин
Во интервју за gol.mk Борбељ вика дека имало интерес од Пелистер за негово доаѓање но Бабич ставил вето на неговото доаѓање и се одлучил за соработка со друг голман.
Шо значи, Бабич има договорено некој негов голман штом ги стопирал контактите на управата со Борбељ.
Баш ме интересира кој го имат договорено на голманската позиција а највероватно овие дена ќе го официјализират трансферот.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380
Во интервју за gol.mk Борбељ вика дека имало интерес од Пелистер за негово доаѓање но Бабич ставил вето на неговото доаѓање и се одлучил за соработка со друг голман.
Шо значи, Бабич има договорено некој негов голман штом ги стопирал контактите на управата со Борбељ.
Баш ме интересира кој го имат договорено на голманската позиција а највероватно овие дена ќе го официјализират трансферот.
Nekoj hrvatski golman garant e... a ako go pogodiv toj so mislev pred nekoja nedela koga pisav ke vi kazam ubo togas :LOL::LOL::kezec:
 
П

Пљампач

Гостин
Nekoj hrvatski golman garant e... a ako go pogodiv toj so mislev pred nekoja nedela koga pisav ke vi kazam ubo togas :LOL::LOL::kezec:
Ах да е тој, ќе нема ко нас. Ама мене ме плаши да не донесат некое голманче од тие академиите балич-метличич ни видено ни чуено а да го преставуват како големо засилување.

Нека го вратат свежио од Франција трета лига.:LOL:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Добро бе има ум Васко или заедно со Бабич сакат да напрат парче во клубот, да соберат максимум шо можат да соберат и да му ја киднат од Битола. До кога бе со вакви безвезни игри и да им се верува на некојси спортски директори не за да можат да ја молзат кравата на подолг период туку сакат наеднаш да се збогатат.

Последно шо се зборува низ Битола е да се донесе тој третиот голман од Загреб Иван Векич 22 и тој е некој од кланот на Балич-метличич играч и се гледа шо е можно појке да увалат играчи безвеза, па мајкуму стара такви имаме двајца во клубот кој се скорс на исто ниво, ајде во игра е и Иван Стеванович стварно предобар голман е али 38 години е.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Како и да размислуваат мислам дека не можат да си дозволат да донесат послаб голман од Митревски. Играчи како Векиќ, па ни Стевановиќ никако не се соодветна опција за прв голман.

Не е лесно да се најде добар голман, и јас не сум баш оптимист дека ќе најдат соодветна замена за Митревски, но мора да пробаат. Такви квази-решенија како оние што се шпекулираат не се прифатливи.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Како и да размислуваат мислам дека не можат да си дозволат да донесат послаб голман од Митревски. Стевановиќ никако не се соодветна опција за прв голман.
Реално Степановиќ е солиден и е подобра опција од Никола. Но со Никола има друга хемија битолчанец е а овај дури да се докаже му ојде кариерата. Додека овај другиот Векиќ пиши му крст ниво на овие двата шо ги имаме.
 
П

Пљампач

Гостин
Aj kaj procitavte za toj Vekic ? Nigde po portalite ne se spomna imeto negovo vo kontekst na Pelister.
Inace ako e toj Ivan Vekic so go izguglav, ne e toj tret golman na Zagreb, nego e golman vo vtoriot klub na zagreb - rk Dubrava Zagreb. So znaci uste polosa varijanta. :LOL:
Ako go donesat nego, togas ke imame vo ekipata 3 rezervni golmani .
Trojcata da gi spojs eden polu-golman nema da izlezi.

Vo sekoj slucaj ako se ostvari, ke bidi mnogu los poteg, mozi od rangot na onie molsavcite so gi vleckaja pred X godini.

Vervam deka ne se do tolku amateri takov kiks da naprat.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
So salata do kaj sme? Nisto a? Shtama Bitno igraci se zedoja pa sho ima vrska kaj ke se igra...
 
П

Пљампач

Гостин
Па едни играчи шо ги зедоја, на газ паднаја сите.
Овие играчи горе/долу и со ланскиот буџет(цирка 400) пред договорот со Еурофарм можеа да ги донесат.
Освен Мандалинич и до негде онај Перич, останатите се деца шо не вервам дека се некој товар за буџетот.

Ќе видиме шо голман ќе донесат и дали то ќе биди последното засилување или ќе има уште некое до почетокот на априпремите.

Лани како работник, напраја неколку сензационални трансфери и склопија појак тим од тој шо сеа со наводно 1мил. еур го склопуваат за наредна сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom