Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
256
Поени од реакции
422
Koj se decata neka objasni nekoj... 7 gola nekoj dal ... imase eden 7ka broj , drug 77 ka bekovi... desno krilo koj igrase ... 23 drogata bese ... ivanovski golman ako bese sosem soliden ... papata ala zare vo najdobri vreminja...
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
504
Поени од реакции
697
Тој шо даде 7 гола е Дарио Петровски позајмен од Работник,77ка е Буторац,иначе средношколец :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.838
Поени од реакции
4.523
Настрана големата слика, фузијата и слично, одамна требаше Пелистер да има состав налик на овој. Млади играчи, Битолчани...

Наместо тоа десет години се трошеа беспотребно пари на сомнителни странци, дедовци и што се уште не...
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
64
Поени од реакции
125
Б-Комплекс на најако пуштен , онај ресенчанецо 3 пати кафе во гет има и сега најголем скопјанец се прај овде .
Дај олабајте кажете некоја анализа напрајте салам муабет “шо држи вода” .

Иначе и мене мерак ми се напрај шо по толку време се осети машка игра и желба за победа . Во ова ситуација најмалце е битен резултатот .
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.965
Ме интересира нешто, зошто се вади гефлор подлогата за утакмиците на Пелистер ?
До толку е скапа ? сигурно можат да снабдат 3-4 комплети да има резерва од тие котурите кои седеја зад гол, подобро е и поубо личи со таква подлога, до лани РФМ ја даваше кај шо ќе играше репрезентацијата, ама после тоа пак си ја собираја...
Не гледам начин како би се оштетила, сигурно не играат со топка од челик па да се оштети таа гумата, а 100 пати е подобро да се игра на таква подлога отколку на онај ламинатот целиот истружен, па денес заборавени штрафови од шо била прицврстена подлогата, па мораше Ќани да се шета со брусалицата низ сала и да ги отстрани штрафојте, да можи да се игра ракомет :tapp: е до таму е дојдена работата...
Не разбирам дали на тртлото му е проблем да набави неколку резерви и да се реши проблемот, 90% во салите од светот ја имаат оваа подлога и личи добро, би ќариле сите и РК и КК и ЖРК Пелистер, и кошаркарите пред извесно време се жалеја за подлогата, да се исцрта и терен за кошарка на неа и тие би ја користеле.
Ако е иницијатор тртлото да се вади подлогата, абе гроб да нема во градот, онаму кај шипојте да го закопат, после Циле бил доброто за градот, абе крв смрдена да ебам негова....
Па и она белото зад гол шо го наместиле, од страна да гледаш тоа плус плаво-бели голој, за момент ќе си помислиш дека се игра во Автокоманда :facepalm: Го изгуби сјајот и "Ледената"
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
5
Ме интересира нешто, зошто се вади гефлор подлогата за утакмиците на Пелистер ?
До толку е скапа ? сигурно можат да снабдат 3-4 комплети да има резерва од тие котурите кои седеја зад гол, подобро е и поубо личи со таква подлога, до лани РФМ ја даваше кај шо ќе играше репрезентацијата, ама после тоа пак си ја собираја...
Не гледам начин како би се оштетила, сигурно не играат со топка од челик па да се оштети таа гумата, а 100 пати е подобро да се игра на таква подлога отколку на онај ламинатот целиот истружен, па денес заборавени штрафови од шо била прицврстена подлогата, па мораше Ќани да се шета со брусалицата низ сала и да ги отстрани штрафојте, да можи да се игра ракомет :tapp: е до таму е дојдена работата...
Не разбирам дали на тртлото му е проблем да набави неколку резерви и да се реши проблемот, 90% во салите од светот ја имаат оваа подлога и личи добро, би ќариле сите и РК и КК и ЖРК Пелистер, и кошаркарите пред извесно време се жалеја за подлогата, да се исцрта и терен за кошарка на неа и тие би ја користеле.
Ако е иницијатор тртлото да се вади подлогата, абе гроб да нема во градот, онаму кај шипојте да го закопат, после Циле бил доброто за градот, абе крв смрдена да ебам негова....
Па и она белото зад гол шо го наместиле, од страна да гледаш тоа плус плаво-бели голој, за момент ќе си помислиш дека се игра во Автокоманда :facepalm: Го изгуби сјајот и "Ледената"
Мора да се вади, кошаркарите плачат....
 

Tomasino

Semper etiam ubique superiores
Член од
19 март 2009
Мислења
9.129
Поени од реакции
18.071
70394009_397770164454739_342948474251116544_n.jpg
Моментот ко дојде мајсторо со брусалицата:uzi:, од спиење го станаја кутри чоек.:D
Еден сат се мафтаја, му ги откорнаја сите лепила за Ге-флорот на комшивките, нека патат..:kuracc:
Бутел чорба, лани појјаки беа.
9 пенали имаа, 9 исклучувања за нас, речиси сите голој беа со играч појќе, или случајни вишоци по крила, добра работа им завршија и судиите, иако горе долу немаше некои драстични грешки на судиите, сепак имаше блага тенденција кон Бутел, шо не е во ред, ама јебига, редовна пракса.
Да не падневме од 50 та до 55та минута и да не експериментираше Заре со поставата можи ќе извлечевме подобар резултат.
Реално реми беше најреален исход, штета шо Злате Џуниор избрза во нападот и ојде во камикази стил, ќе имавме цел напад за победа, вака со тој потег го расипа добриот впечаток, многу борбено дете, нема збор, се гледа дека ги има гените на татко му и дедо му, ама мора многу да се работи со него, до 12 та минута имаше 2 исклучвања:pos:.
Опасни оние децата на 3 и 4, 10 ката и 14ката, искинаја децата:vozbud:, секоја чест, одамна сме немале онакви деца во одбрана...
Вредат за сите Зејаци, Вуковиќи, :kuracc:ВИЌИ, Станојевиќи и останата ГУГЛЕТА БАГРА И БОРАНИЈА.
Шефот стандард, штета за дечкото шо не доби шанса во Еурофарм низ годините, страшен трк има, контрола на топка и промена на правец, то не се учи на тренинг.
Дарио ок е дечкото, иако денес се преусиса, сепак без замена дечкото не можи да турка цела утакмица, над 12,13 шута зеде.
Буторац ме изненади, досега не сум го гледал дечкото, средношколец, а како се движи по терен делува како да има 10 годишно искуство, со она дете да се работи, пред се на скок шут и темпирање на шут ќе биди играчиште, браво.
И десното крило добро, доста ветува.
Браво деца, секоја чест.
Ова е тој вистински Пелистер, шо ја враќа вербата во ракометот, баталете сега засега титули, враќање на стари слави, стари патеки, најважно е да се зачува битолската традиција, пелистерскиот дух на екипата.
Подобро со ВИСТИНСКИ Битолски деца, како овие денес, кои изгинаа на терен, вклучувајќи ги и тие шо дојдоа од Работник, шо знат шо значи ракометот за Битола, шо значи Пелистер за овај град ( то не можи да го разбери никој друг освен вистински Битолчанец ) отколку со некакви си Ојлески тип на играчи, вештачки е, нема дух, не е тој правиот Пелистер.
Костурот на Пелистер секогаш бил од битолски играчи, надополнет со неколку екстра странци. а не обратно.
Ваков Пелистер сакам да гледам, борбен, со инает, со дух, макар и немало никакви резултати, се навикнавме веќе, не како до лани, како издишани балони играчи со плати од по 3000 евра, дрва дрвосани, без желба, без боја на лицето, едноставно умренковци шо цицаја пари од клубот.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
233
Поени од реакции
321
Edna pozitivna rabota od denesniot mec e toa sto decata svarno izginaja na teren i gi sobraa simpatiite na publikata.
Nikoj ne ni ocekuvase deka mozat da pobedat a celo vreme pariraja i se nosea rezultatski.

Nema vrska porazot, posekako ke se borime za opstanok, ama sleden natprevar ke bidat nagradeni so uste pogolem broj na navivaci v sala, poso zasluzvat poddrska.

Ta posrana platforma vo gazot neka si ja napikat tie klovnojte od opstina. Samo da uspeat da izborat opstanok decata ovaa sezona, poso ke bidi golema steta klubot da ispadni vo ponizok rang samo poradi igrite ko se igraat vo pozadina.

Eden klub, eden grad !
 
Член од
25 август 2019
Мислења
69
Поени од реакции
55
Mislam deka ke go vratat kriloto desno lani so bese edno dete Stoilevski ako uspeat to nesto sekoja cest i uste nekolku takvi so kef da gi gledas... ne kako lani nerviraj se za onie strancite eden kup pari i drugata godina si begat pa uste tuzbi muzbi za 5-6 mesto so ke bevme, sikter tamu site so go nejkat Pelister nadvor!
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
605
Поени од реакции
492
Stoilevski Kiro Mitrevski I Martin Golmano ke igrat na naredni utakmici I mislam deka uste 1-2 deca ke se vklucat.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
233
Поени од реакции
321
Go vratile i onaj crncugata od lani so igrase sreden mislam. Nareden mec i toj mozi da bidi vo sotavot.

btw, so koj igrame naredno kolo ?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.965
Табанге и Стоилевски ги вратија, Рајатоски ако не потпиши во Струга до крајот на неделата треба и тој да дојди, плус Апостоловски средниот бек беше на трибини со Киро Митревски кој е повреден , значи плус тие двајца, горе долу се склопи екипата, можи немаме екипа за плеј оф, ама после 4 место треба сите да ги дешкаме, со Струга горе долу тука сме по квалитет, Работнички и вторите екипи на Вардар и Металург треба без проблем да ги добиеме.
Бековската линија е солидна, крилата исто така, голманите добри, единствено слаби ќе сме само на пикер каде е само Папата мислам, замена незнам кој е, ама џабе кој и да дојди тука е замена за "вечниот" ала ПАПА, сведоци сме години наназад за ова :D

Нека се ебат во газот со таа платформата сега, градот диши за Пелистер, само мислите ми одат дека ќе ја потпишат оти ни даваат 4-5 играчи од кај нив, колку да поминиме сезонава, ама и тие ни ги пуштија кај нив шо никогаш не би играле, крв даваат овие деца за Пелистер, цела екипа од Битола, освен двајца.
 
На врв Bottom