Фан клуб: РК Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.039
Поени од реакции
5.799
Ако е квалитетен тој од млад ќе има место во првата екипа. Нека одат во други екипи од други градови. Поарно за лигата да има екипи од повеќе места од колку втори екипи на вардар металург и пелистер.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.480
Поени од реакции
2.872
Вака така општината пак натртена, а сакаше целосно да се тргни од клубот :kuracc::pos:
Сега ќе дава пари за двата клуба :pos: 25% за Еурофарм и 25% за Пелистер, пак 50% одат за ракометот во градот,немам против општината треба да е од помош за клубојте, не по гла по тил, останатите 50% ќе одат во некој џеб...
Ќе има тегнење уште со челниците од Цилелург, не е така едноставно, тешко да попуштат и тие....
Кое развивање на таленти го барате не ми е јасно ? Кога во втората екипа (доколку биди нештото) би играле играчи од типот на Пинки, Чефо, Чурлето и тек по некој младинец нешто како спој од искуство и млади играчи би било, Пинки ќе се развива уште на 37 години со џогерот во салата ќе бриши или Чурлето на 29 години, доколку се одлучат само за млади дечки тогаш е ок, со добар тренер, со добра работа ќе се изделка можи некој, пред се мислам од Еурофарм каде има понадежни и подобри момци, а ако ги префрлат тие шо не добиваат минутажа од првата екипа, тогаш асолен играч нема да извадиме во следните 10 години.

Е шо дочека Пелистер :( Да ми ги лижите јајцата сите политичари од градот та од ВМРО сте биле, СДС или свети сдсм шо вика зајко, па и Дуи и сите останати, Чернобил ја напрајвте Битола :jajce:
 
Член од
12 август 2018
Мислења
188
Поени од реакции
244
Бидејќи Еурофарм нема да ги поседува 100% од акциите, сметам дека општината како акционер треба да застани цврсто зад ставот на навивачите и клубот да го аодржи името Пелистер пред името ба спонзорот како и дресовите да бидат од наредна сезона во зелено бела боја или основата да биди зелена на домашните дресови.
Ако сакат да биди комплетна сликата и да има мир на трибина, овај мал детал треба да го истуркаат до крај во преговорите.
За да не се оатава простор за можни конфликти во иднина на релација управа - чкембари, мора да се истурка оваа работа како шо треба со крај.
Пелистер без Чкембари и обратно е погубна опција за спортот во Битола.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.822
Поени од реакции
3.882
Ај да резимираме вака. Во 1955 се спојуваат РК Пелагонија, Работник и Пелистер и се прави еден јак тим кој се вика Пелистер и има сино бели дресови. Ова трај се до 2001 кога тогашниот претседател на клубот, Спиро Мавровски, носи одлука за промена на боите во зелено бела. Одлука со која се бришат боите под кои настапувал тимот 45 години но се земаат боите на целиот бренд Пелистер. Според мене безпотреба се прави паника, да беа боите жолти или црвено-црни ќе разберев но ова се бои под кои играла екипата 45 години и ги направила сите свои успеси освен една титула со Трифун. Со една гарнитура сино бели и една зелено бели се решава ова. Во изјавата така вели и Валентин Груевски дека ќе се оди со 2 гарнитури дресови.
 

Tomasino

Semper etiam ubique superiores
Член од
19 март 2009
Мислења
9.120
Поени од реакции
18.024
Дај бе ПРЕКИНЕТЕ СО ПОСТОВИ КОИ НЕМААТ ВРСКА СО РК ПЕЛИСТЕР, се убив од бришење.
Кој Вардар, кој Металург, Скопје и Европа, аман...:tapp:
Ако имате желба да постирате нешто во врска со РК Пелистер бујрум, отворена е темата, ако немате попаметна работа насочете ја Вашата енергија во другите теми.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
155
Поени од реакции
110
Ај да резимираме вака. Во 1955 се спојуваат РК Пелагонија, Работник и Пелистер и се прави еден јак тим кој се вика Пелистер и има сино бели дресови. Ова трај се до 2001 кога тогашниот претседател на клубот, Спиро Мавровски, носи одлука за промена на боите во зелено бела. Одлука со која се бришат боите под кои настапувал тимот 45 години но се земаат боите на целиот бренд Пелистер. Според мене безпотреба се прави паника, да беа боите жолти или црвено-црни ќе разберев но ова се бои под кои играла екипата 45 години и ги направила сите свои успеси освен една титула со Трифун. Со една гарнитура сино бели и една зелено бели се решава ова. Во изјавата така вели и Валентин Груевски дека ќе се оди со 2 гарнитури дресови.
ama BILE plavo beli ne se poke i jas sum imal nekogas 10 godini pa sega ne mozam da imam pak 10 igrame doma utakmica salata stolcina zeleno beli transparenti navivacki zeleno beli publika na tribina zeleno beli majci i slicno izlegvat rakometarite so plavo beli dresoj nezz mozi gresam ama mene mi nema logika
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.465
Поени од реакции
2.013
Не сте ми јасни што смета едните дресови да се зелено бели другите сино бели и пред пелистер што ке стои Еурофарм, па како главен спонзор му доаѓа ебате. You get some, you lose some. Ваљда подобро ке ви беше да се борите за опстанок во Суперлигата, битно дресовите зелено бели ке беа, а клубот што едвај ке преживуваше и за такво име ке се срамеше да се бори со аматерски тимови нема врска. :tapp:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.788
Поени од реакции
4.299
Вакви провокации со преименување на темата се сосема непотребни и им служат само на оние кои не ги интересира ракометот во Битола туку само партиско политички интереси.

Ако мине успешно фузијата, Еурофарм Работник ќе прекине да постои. Ќе постои Еурофарм Пелистер.

П. С. Не ми е јасно што е толку комплицирано со дресовите. Едни зелено бели, едни сино бели и готово. Има смисла по еден куп основи да е вака и не сфаќам зошто било кој би имал проблем со ова и зошто воопшто се дискутира на темата. И онака сериозна екипа треба да има два типа на дресови.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.362
Поени од реакции
982
Кој и да бил со менвањето на името на темата, свака час. Како му текна само не знам.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.039
Поени од реакции
5.799
Оти не сфаќате дека то со дресојте е играње кој е газда да се покажи. То според мене е основно и нема никаква причина да не се прифати
спортот во битола е зелено бел и таков треба да биди. Најмногу ме боли шо одма се отворат усти за да се игра мајтап со нас!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
210
Поени од реакции
283
Najako ke bidi od mudruvanje posle da nema vreme sve da se sredi, i da ne ispokaznat, i da ne ispadni nisto.... :)
Ili da recat abe ej, nema vreme za ova godina aj od drugata...
Pa prepukuvanja cela godina , sindrom "kopanki"...
Berete um...
Za promenata na naslovot na forumot, neka si go najdi kajgana vinovnikot i neka ne izvesti sto prevzemala...
Ako ne go stori toa briseme profili i si odime od forumot...
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.465
Поени од реакции
2.013
Najako ke bidi od mudruvanje posle da nema vreme sve da se sredi, i da ne ispokaznat, i da ne ispadni nisto.... :)
Ili da recat abe ej, nema vreme za ova godina aj od drugata...
Pa prepukuvanja cela godina , sindrom "kopanki"...
Berete um...
Za promenata na naslovot na forumot, neka si go najdi kajgana vinovnikot i neka ne izvesti sto prevzemala...
Ako ne go stori toa briseme profili i si odime od forumot...
Среќа го вратија назад, секако невкусна шега на ваша сметка
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.719
Поени од реакции
26.430
@Colt Willcox, промената на името и додавање на „Работник“ беше апсолутно непотребна и сфатена како провокација. Темите на фан клубовите служат во корист на фановите на клубот и секакви провокации се забранети. Особено менување на името на клубот, пред тоа официјално да биде променето. Дури и кога ќе биде официјализирана фузијата, мислам дека нема потреба од никаква промена. Пелистер си е подеднакво бренд како и Вардар и нема потреба на теми на форум да се додава името на спонзорот затоа што спонзорите се минливи - брендот останува.
 
Последно уредено:
На врв Bottom