Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Како ќе плаќа Пелистер кирија кога и салата и клубот ќе се на ист газда? :angel:
Pa kolku sto znam salata ke mu ja dadat ako go zemi klubot ako ne nisto od dogovorot i toa nejmalku vazno sega kako sto rekoa sednicata e kasno na 31 vi ovaj mesec i se da se dogovorat cinam ovaa sezona ke odi kurban ama ajde da vidime uste nekoj den so ke bidi so ke resat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Nie ke si se borime za opstanok ako voopsto soberime 7-8 igraci do septemvri a Rabotnik ke si igrat Skopje I toe to. Mamata mu ja ebavte na gradot air da ne vidite site od prv do posleden nesposobni edni cekajte 30 da dojdi semkata vasha !!! Bomba edna da mani ovde samo I nisto da ne ostani
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Ke imame za godina dve nekolku jaki vtoroligashi so imeto Pelister vo nekolku sportovi, sto so ogled na nasite eliti i ne e taka za potcenuvanje...
 
П

Пљампач

Гостин
Ич не се брзајте, нема потреба од играчи.
Ко ќе ви ги дај дебелио клоците , тогаш да ги пуштам татко ми да игра за Пелистер.
Нека го земат Котевски и нека купат некој играч дури уште нештоо останало за пазарење.
Само сеа прашање е кој би дошол во ваква ситуација во клуб кој има само 5 играчи под договор. Како ќе се мотивира некој да дојди овде, кога испуштија еден куп играчи во текот на цела година.

Тотално непромислен потег беше да се пуштат сите играчи а да нема предходно никаков договор со нов спонзор.

Ел президенте за овие е доктор за ракомет.
Послаби и од писето, да не му се верва на чоек...:confused:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Fuzija nema da ima, fintata e dali ke ne shitnat za nekoja sitna para da bidime vtor tim ili ne....
Do koga mislat deka ova bildanje negativna energija ke im pominva?
Ke pukni negde tikvata..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А зошто едноставно Циле нр го купи и Пелистер?
Боље е така отколку маки да си имаат Чкембари со фузија.
 
П

Пљампач

Гостин
Штом не најдоја заеднички јазик за еден силен колектив под името Пелистер Еурофарм, тогап треба да се напуштат преговорите и секој да си продолжи по својот пат.
Втор клуб на Работник не смеј да се дизволи да стани Пелистер во никој случај. Кога нејќи дебелиот да се откажи од Работник, тогап во овој алучај Оелистер со овај буџет и парите од елем комотно можи да си продолжи по својот пат. Не е само циле, има многу други бизнисмени шо ако ги притиснат од партија ќе вложват во клубот.
Нека си го носат тој клубот посран во Скопје и таму нека си поставуват услови кога ќе си плаќаат во Јане Сандански или Б. Трајковски.
Приказните од типот не ни ја дават салата а ние сакане да инвестираме, поќе не му врват меѓу граѓаните.
Ако толку сакат да играт во Битола нека си изградат сала па тогаш шо сакат нека прат.

Ја ебаја и наредна сезона шо дозволија да ги манипулура тој дебелиот по којзнае кој пат.
Мислам дека после ова епизода, комотно можат да мубзабранат и суоер лига да играат во Младост.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Zemete go cile vo skopje da ne kurtulite :) i taka veke na veliko go sponzorirase MZT...
Bel den ne vidovme od coekov... 5 posto da imase ljubov kon pelister kolku so ima mihajlo za vardar na konj ke bevme...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
So znam gledam na vesti uste lani na cile reket mu manale 700000 evra boki za nisto so znaci ke go sredat da go zemi klubot ama aj da vidime ponedelnik na sovet i sednicata sto ke resat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Не е само циле, има многу други бизнисмени шо ако ги притиснат од партија ќе вложват во клубот.
Една реченица у која се објаснува се што е погрешно у нашево големо село што некои го викаат држава :(
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Една реченица у која се објаснува се што е погрешно у нашево големо село што некои го викаат држава :(
I jas sum protiv sekoja ucena i zakana kon biznismenite... no kako od niv da napravime opstestveno odgovorni licnosti?
Cile ja ima iskoristeno bt i nejzinite resursi na sekoj mozen nacin. Dali toa go napravil so krstot na celo?
Ne treba nekoj da go ucenuva za da mu proraboti opstestvenata svest !
By the way nema da mozi da gi zemi parite na onoj svet, a delata govorat za lugeto...
Nikoj ja nema harizmata na Trifun Kostovski ucete od nego...
 
П

Пљампач

Гостин
" Имено, ќе се знаат и деталите за годишниот буџет, стопанисување со спортските објекти, идентитетот на историјата, бојата на дресот и слично. "

Спречете ги пред да напрат глупост од невидени размери.:pov:
Освен за парите и и стопанисувањето со салата, нема шо да се преговара за останати детали.
Разговараме за нов сопственик кој треба да го орефрли капиталот од Работник во Пелистер а не некоја си нова творба која двата клуба ќе ги уништи и ќе ствара нов клуб од почеток.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom