Фан клуб: РК Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ајдеее на пица ги однесоја во новите простории управата на Вардар :D
To е то заедничка соработка на управите да се турни Селчолург :pos:
За "в година" нека се треси Сеха лига :pos::pos::kezec:
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Епа тоа е... 90% од народот се ебат в мозок за 200 евра месечно, онде има луѓе кои сркаат по 2-3 илјади еврони наши за рекреативно шо се бават со ракомет.
Доаѓа Вардар ден после тешка утакмица ни стега 43 гола, а ние кобајаги за европа се спремаме. Одете бе таму сиктеросајте и странци и се... Земи со тие парите топки и отвори ја салата преку цел ден деца нека шуткаат, па ако излези некое од нив ракометар арно ако не барем нема наркоман да биди. Која е поентата шо ние плаќаме сто странци и пак сме боранија?

Друга работа... Уште немаме поен во плеј офот, не знам само како се надеват европа да излезат, можи ќе ги начекат Вардар пијани па во Скопје ќе ги тепат :facepalm:.
Цилевци си работат постепено, и вака имаат солидна екипа плус има најави дека наредна сезона уште појќе кешарица ќе фрлат, можно е и Звонко да ги превземи уште па ако го скинат Металург и Сеха да фатат... Нека одат овие нека се сликат со коктелче во просториите тогаш :facepalm:.
20 години речиси е иста приказна кај нас. Цел џган од партијата на власт се шлепа во клубот, нормално зад некој поранешен ракометар или шарлатан, никој жив нејќи да си фати работа со нив не па пари да им дава да го мафтат. И само наредна сезона чекаме... Донеси 10 странци, истерај 10 странци, донеси 10 наши, истерај 10 наши... Борџој до гуша, никој ништо не плаќа, и после се чудат зошто играчите на суд ги дават, па плаќат и камати и чуда.
Нели Цревото исплати се? Нели Пискачо работеше како шо треба? И овие истите еден ден кога ќе си заминат ќе остат пустош на тие шо ќе дојдат... Затоа резултати никогаш нема да има овде појќе.
И Самсоненко да дојдеше по некоја си случајност и тука да ги истуреше милионите ќе се најдеа 5-6 хоштаплери и ходајучи превари до гола кожа ќе го опелешеа и тој со трчање во некој гулаг ќе избегаше само да се мавни од тука.
Бришевте постови овде дека се спомнува политика...
Шо е до мене јас не би сакал политичар да видам до камен мост шо стигнал а не пак во клубот клапнат таму сосе швалерки и ортаци... На која фора е Корлето пикнат во управата? Па уште оделца менва, бели кошулчиња, сатчиња, се надул ко тесто... А пес немаше за шо да го касни кај Дрвото ко беше келнер во сендвичарата. И тој оти бил 8ми среден бек во младинци на времето сега дојде да се кочопери овде? Па малку е тука, зеде и жените ги превзеде како тренер, советник во општината, главен манга... Јеботе Корле :pos:
Ама кој има моќ да смени нешто? И како?
Народот е алав и шо и да му обеќат си зема здраво за готово, плус има меморија на златна рипка, не знам некој денес да се сеќава каков пустош беше со Двојче, каков со Вршко (кој ли беше овој...?)
Џабе само се нервираме ние овде... :facepalm:
Битно икона му дадовме на Вардар :несвест:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Овозможено од ШВЕДСКИО. ( спонзоро на клубо):cool:
Каде бе?:tapp:
Небаре во Буре се седнати, па ќе џокат со сати со бирите.Уште семки, сончоглед да изваеја:pos:
31542861_376390622862114_5827543310910095360_o (1).jpg
То шо неаме дресој, ОК, важно за пици, даски, ордевери,, грицки има , за 800 денари дрес да се земи да не се резили капетано кај шо му дава икони на ИКОНАТА СТОЛЕ.
Ах бе.( прво си мислев нешто валкан му е дресо, после ко загледав глеам партали напраен):pos:
И не знам зошто му дават икони од градот Битола?
Тие нас ко се пласиравме 1/2 финале КПК 96 та, финале на Челинџ ни дадоја нешто?
Ни дадоја :kuracc:, па сеа изигравме ние некои си спортсмени, нашите проблеми не си ги гледаме да си ги решиме, милион се на број, гледаме да се покажиме пред гостите.
ОК е, ја сфаќам поентата, ок гест, спортски, ама во ситуација ко не знајме кај тераме, ко го изгубивме она по што бевме препознатливи децении наназад, публика, атмосфера, инает, ние се замараме со неважни ( за нас работи), ние сме ПЕЛИСТЕР БЕ АЛОО, шо има да се замараме со другите?Кој сака нека се, ако сака и галактички шампиони да се.
Го распродадовме брендот и имиџот на Пелистер, навивањето, се упропастивме, мајтап си играт сите со нас, стигна онде онај Македа кромидо да урла ко напален млад мајмун пред парење, да крева раце, да мафташе вака пред 15 години ќе беше шо ќе беше, сеа небаре театар, на репертоарот трагикомедија.:eek:
Салата пред распад е, вода нема, ќе паднат тие гредите, ко бомбардирана да е салата овие мува не ги лази.
И така нема да се пласираме Европа, оти да се мачиме.

31668140_376389996195510_3636536564571439104_o (1).jpg
За играта шо да се кажи, греој.:tapp:
Најјако беше во второто, Томи му вика на Киро МРДНИ МАЛКУ, ДВИЖИ СЕ, НЕ СТОЈ, и овај му се развика, мафта со рацете.:facepalm:
10 топки в раце ти да му дајш со ред, без никаква идеја шо да напрајш во напад, па јас топка шо неам фатено в рака да одам да играм ако ми земат толку топки еве на.
За онај Митич шо да се кажи, не знам како не му е сТрам да седи уште, јас да сум сам ќе си одам, најслаП, цццц.....
За тие пари шо ги зема Кривично дело е ова шо го игра другарот, Вешо за овај е Валентан Порте.
Греој сме:tapp:
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Овозможено од ШВЕДСКИО. ( спонзоро на клубо):cool:
Каде бе?:tapp:
Небаре во Буре се седнати, па ќе џокат со сати со бирите.Уште семки, сончоглед да изваеја:pos:
Прегледај го приврзокот 189914
Џони Вокеро имат извадено со пицата бе, камо подобар репер дека народна пара се арчи?
Него фацата на овој Давид Дејвис Давид кажва се... Си вика ваков резил еднаш во живото на едно место можиш да видиш :unsure:.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Џони Вокеро имат извадено со пицата бе, камо подобар репер дека народна пара се арчи?
Него фацата на овој Давид Дејвис Давид кажва се... Си вика ваков резил еднаш во живото на едно место можиш да видиш :unsure:.
Да се знај кој клуб шо пијачка пиЈА:D.
Требаше и Кока Кола нешто, ова она, за со вискАта да оди, вака ептен сувопарно, башка виска во пластична чаша не оди.:pos:
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Овозможено од ШВЕДСКИО. ( спонзоро на клубо):cool:
Каде бе?:tapp:
Небаре во Буре се седнати, па ќе џокат со сати со бирите.Уште семки, сончоглед да изваеја:pos:
Прегледај го приврзокот 189914
То шо неаме дресој, ОК, важно за пици, даски, ордевери,, грицки има , за 800 денари дрес да се земи да не се резили капетано кај шо му дава икони на ИКОНАТА СТОЛЕ.
Ах бе.( прво си мислев нешто валкан му е дресо, после ко загледав глеам партали напраен):pos:
И не знам зошто му дават икони од градот Битола?
Тие нас ко се пласиравме 1/2 финале КПК 96 та, финале на Челинџ ни дадоја нешто?
Ни дадоја :kuracc:, па сеа изигравме ние некои си спортсмени, нашите проблеми не си ги гледаме да си ги решиме, милион се на број, гледаме да се покажиме пред гостите.
ОК е, ја сфаќам поентата, ок гест, спортски, ама во ситуација ко не знајме кај тераме, ко го изгубивме она по што бевме препознатливи децении наназад, публика, атмосфера, инает, ние се замараме со неважни ( за нас работи), ние сме ПЕЛИСТЕР БЕ АЛОО, шо има да се замараме со другите?Кој сака нека се, ако сака и галактички шампиони да се.
Го распродадовме брендот и имиџот на Пелистер, навивањето, се упропастивме, мајтап си играт сите со нас, стигна онде онај Македа кромидо да урла ко напален млад мајмун пред парење, да крева раце, да мафташе вака пред 15 години ќе беше шо ќе беше, сеа небаре театар, на репертоарот трагикомедија.:eek:
Салата пред распад е, вода нема, ќе паднат тие гредите, ко бомбардирана да е салата овие мува не ги лази.
И така нема да се пласираме Европа, оти да се мачиме.

Прегледај го приврзокот 189918
За играта шо да се кажи, греој.:tapp:
Најјако беше во второто, Томи му вика на Киро МРДНИ МАЛКУ, ДВИЖИ СЕ, НЕ СТОЈ, и овај му се развика, мафта со рацете.:facepalm:
10 топки в раце ти да му дајш со ред, без никаква идеја шо да напрајш во напад, па јас топка шо неам фатено в рака да одам да играм ако ми земат толку топки еве на.
За онај Митич шо да се кажи, не знам како не му е сТрам да седи уште, јас да сум сам ќе си одам, најслаП, цццц.....
За тие пари шо ги зема Кривично дело е ова шо го игра другарот, Вешо за овај е Валентан Порте.
Греој сме:tapp:
Abe duze, epten te postuvam i tebe i tvoite postovi ama zasto e pogresno da cestitas ne nekogo istoriski uspeh? Ja bi nemal nisto protiv da bese obratno...
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
i real nedela na barsa ke mu daj ikona ili kako ke prat ?
Haha druze daleku sme nie od niv da ne se lazeme. Bi sakal da imame nekoe jako rivalsto, ama realnosta 3 deka ne e taka i se e otideno u pm..Vie da stignete vaka daleku ja kje vi kazam alal vera, kolku i da ne sum za vas, i bi imal respekt za postignatiot uspeh bez razlika na sve bi cestital...Nema veze, toa e toa...
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Povtorno se otvoreni kancelariite na rk Pelister: Bez razlika na se i rezultat i se okolu organizzacijata edno ke se soglaseme deka Borce trenerot bese zrtvenoto jagne za ovaa sezona mene za toa mi e najkrivo. Mnogu raboti napomenati i site svateni kako losi kritiki pa ako se raboti loso ke se pisi kako sto e ako e nesto za pofalba ke go pofalime. Za pofalba e sto se trudat da napravat shou na poluvreme i da izgleda nekako evropski, no ovaa "Ledena Dvorana" e naucena na jako skandiranje i publika koja go znae rakometot ovde legendi bile plukani kako Pepi Manaskov i uste eden kup drugi samo da se pravi pritisok i da pobedi Pelister nemase slukanje na Vardar na Metalurg sega gledam pola sala mu sluka vo obratna situacija sigurno nema da slukat bidete sigurni. Se izgubi se smisla za rakomet stanavme tema za sala na "sk" ko se krena parketot so Lemgo vi teknuva. Sekogas ke se baraat krivci nikogas nema da se soocime so realnosta deka opstinski klub ke bide na nivo na amaterizam bidejki 150 000 eu sega vo rakometot neznacat nisto. Ne se pojavi eden lik so kes koj ke zastani i ke napravi jak Pelister. Cile vaka Cile taka cesma vo gradot nema napraveno ja doceka sansata napravi klub i da ne ve cudi da go pobedi Metalurg vo Sk i da igra Seha a nie ke spremame kancelarii. Kako i da e prikazna koja ima kolku sakas da se pisuva samo nekogas e prasanjeto dali vredi? I ako mozi nekoj ako ima informacija koj ostanva vo Pelister slednata godina od igracite da ni kazi i dali ima nekoe zasiluvanje bidejki sega se pravi timot za slednata godina.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Абе за играте никој не очекува моментално егал да играме со Вардар, реално се светлосни години заминати пред нас е сега за потаму незнам оти ако се повлечи Самсоненко највероватно ќе останат со играчи од балканскиот простор, ама пак ќе бидат подобри од нас.
Вардар титулата во лигата можи да ја земи за само 5 дена, од понеделник до петок секој ден да изигра по 2 утакмици на ден, една сабајле и една навечер и ете ти ги 10те кола во неполна недела и на сите можи да му стегни над 35 гола, нивните играчи со овие од нашата лига разликата е ден и ноќ.
Не е срамота да се прими 43 гола од екипа кога ги гази гиганти како Барселона, Киелце, РНЛ, Фленсбург и други...
СРАМОТА Е шо примаме голој 30+ од ТИНЕКС ПРОЛЕТ :tapp:
СРАМОТА Е ШО НАЈСЛАБИОТ МЕТАЛУРГ ДО СЕГА за неполни 15 минути ни прај серија 11:1 е тоа е СРАМ !
СРАМОТА Е ШО СЕ МАЧИМЕ СО ЕДЕН ОХРИД составен од мак. играчи (а ние плаќаме странци со ѓаол и пол цени)
СРАМОТА Е ШО ЕДВАЈ 16 гола даваме со Еурофарм Работник
И после бараме Европа ? -Дај да не летаме во облаци....

За Михајло Митиќ кажав уште од првата утакмица ко дојде дека е ТЕНЏЕРЕ НЕВИДЕНО !
Нема движење прво, незнај да трча, тромав е, бавен, чопав во нозете, џабе ти 2 метра висина кога се плаши да оди на влез, шутира од неизграени позиции и после го лепеле на блок, а толкав суртук е. Фаворит му беше на Аљуш и ептен го форсираше незнам шо виде и тој во него, ама кај шо не дал горниот не дал, ако сакаш и Талант Душебаев нека те тренира толку ти е капацитетот тебе, толку ти делиле, нека изгубат уште од Охрид и уште одма 3-4 играчи фала, чао, пријатно...

Па некој тука тогаш имаше напишано еден од подобрите десни бекој во Пелистер :pos::pos::pos: Каде бе момци ? Ракомет гледате или фудбал :D
ПОГОЛЕМО ДРВО НЕ СУМ ВИДЕЛ ВО Пелистер и после не е криминал овај да ти зема 1500 евриќИ плата ? За останати трошкој стан, ваму таму нејќам ни да зборам.....
Ви реков ќе плачите по Вешо ама ај :D Еден од легендите на клубот, плус си игра за реална плата , не набилдана до небо :P


П.С. За терминот и не е некој проблем шо му ја закажаја во Понеделник, тие одма после Кил да тргнеја со Бутин само ќе не тепаја :D
Тука можи загубивме ние шо да беше во викенд можи само повеќе публика да имаше и ништо друго повеќе. Ама друг термин немаше да се бира изгледа, оти веќе во среда тие играат нов заостанат меч со Тинекс, а веќе од сабота се тера регуларно со Охрид, така да мораше да се изигра сега....
Така да шо му излегоја во пресрет не е некој проблем....
За вакви заостанати мечеви во лигите истото го добива и Веспрем во Унгарија (можи да изигра меч одма другио ден после ЛШ), истото го има и кај Мешков во Белорусија, а сигурно и Загреб во нивната лига, така да не е некој проблем ова, ако веќе прифаќа противникот на вакво нешто....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
@razbirashh
Никаде не реков дека е погрешно да се честита, баш напротив, спортски е да се поздрави, постот беше ироничен и пред се (само)критичен.
Но историјата не се заборава, барем не на оние кои паметат, а јас сум од тоа време, не од оваа нова модердна фенси ера на ракометот, Пелистер 96 та година направи успех за тоа време несвојствен за Македонскиот клубски спорт, цела држава се поклонуваше и доаѓа меч со Вардар во Расадник, првенствен меч и Пелистер добива пречек небаре најголем душман е. без никаква потреба.
Зошто? Зошто тоа ривалство од фудбалот вештачки се пренесе во ракометот, а тие години како што е случајот сега ( во обратни улоги) Пелистер беше светлосни години пред Вардар.
2002 година, Пелистер се пласира во Финале на Челинџ, прва машка екипа во било кој спорт да игра финале на евро-куп, тоа време беше јак Челинџ купот, не како сега, и од Михајло ( кој дрмаше во РФМ) добива третман небаре третокласен клуб е, немаше ниту одлагања на мечеви како сега, па сам да си бираш термини како сега шо си прај Вардар, се случуваше во една недела по 4 утакмици да има Пелистер, зошто?
Зошто таа сезона Пелистер беше прв во регуларен дел, и сериозен противник на Вардар за титула, па мораше некако да се успори тој раст.
Нема врска, други времиња, други луѓе, тој Вардар на Михајло тие години нема никакви допирни точки со денешниот, како шо нема ништо зачувано од обележјата на Пелистер до 2005 и денес.
Шо е погрешно од вчерашниот евент?
Шо целиот овај " настан" вчера го изрекламираа по портали, како небаре големите ривали, кој ривали жити се?
Нема ни Р од ривалство во последните 13 години, срам тежок е да се наречиме ние ривал на Вардар, светлосни години се заминати пред нас,и сега фрчат наслови ДОАЃААТ ЧЕСТИТКИ ОД НАЈЛУТИТЕ РИВАЛИ, сосема непотребно, и пред се нелогично.
Честитај, не ти брани никој, ама не мора да е главна тема на денот ова, ние нашите проблеми не си ги решаваме се замараме со другите, тука е маката.
Се дефокусира вниманието на рајата со неважни ( за Пелистер и Битола ) работи.
Никој не спомна вчера шо изгуби Пелистер 150 разлика, сите се замараа со то шо сме му дале икона на Вардар, порано 1 разлика ќе изгубевме од Вардар дома па пола сала се демолираше, сега ти идат на мајтап онде со 15 та постава и ти не се ни трудиш да играш, како изгубени ликој беа вчера, не се ни трудеа, настрана шо се 10 класи послаби.
Ај Вардар, ок, оти никој не спомна шо Металург ни прај серија од 11-1 во саботата.?
Ја претставија вчерашната утакмица небаре победа на Пелистер е, токму во ова е целата пародија, шо со ситни работи се замајава рајата а не се гледа реалната слика.
Ете поминаа неколку недели од мечот со Пролеќе, никој ниту сноси одговорност за ова, ниту се потруди да објасни ЗОШТО СЕ СЛУЧИ ТОА ШО СЕ СЛУЧИ? Пролет да не гази, ејјј Пролет.
Пелистер во моментот е клуб шо ( непотребно ) е насочен само на некоја си самопромоција на ФБ, портал кампања, шо се замара само за собирање на лајкови и не се ни труди да ги реши важните проблеми кои му висат над ГЛА, а многу се на број, би ги набројал само поважните.
  • Играта на Пелистер, резултатите, на никој не му текнува, ниту се замара да образложи зошто Пелистер губи од Пролет , од Пролет, и то како губи:tapp:, губи 10 разлика од Металург за само 10 минути,зошто во една сезона се сменија 3 тренери, зошто се сменија 10 стилови на игра и ниту еден не ни одговара, освен на почеток на сезона( ама пу, пу не важи беше ова).Зошто Пелистер дојде до дереџе да не е фаворит со никој во плеј оф, а се фрлија 5 пати појќе пари од буџетот на еден Охрид и Тинекс.
  • Зошто никој не сноси одговорност за изборот на играчи, за нивниот учинок, кој одговара за ова?Митичи и компанија, речиси 2 К плата сркаат, од нашите пари, кој ќе одговара за ова?
  • Шо прајме со условите за игра, салата, паркингот?Ете во управа ги имат директорите на сите јавни претпријатија, на никој од НОВИНАРСКАТА ФЕЛА и било кој не му текна да побара одговорност од директорот на ЈП Комуналец под чија надлежност е салата и да го прашат ШО ПРАЈМЕ БЕ ПАШЕ СО САЛАТА?Оти е на ова дереџе?Едно кило мрсна боја немат потрошено за салата од ко се дојдени, а пред то мрчеа ли мрчеа, арно ама за друго се отепаја од фалење,е то е маката, ние елементарни услови неаме за ништо, а пуфки продаваме онде пред народот, големиот клуб, да се ангажираја макар и со пола од тој "ентузијазам" шо го трошат за ФБ Кампања досега ќе имаше нешто конкретно напраено, е па сами нема да се решат проблемите.Толку е тешко едно ВЦ да реновираш, да клат горе по тие таваните по една даска обична, да не зјаат и да падни на некој да отепа некој.
  • Изиграват вчера, копират поточно од другите со гаснење на светла претставување на играчи, ајде ок, АМА ШО ПРАЈМЕ СО РЕФЛЕКТОРИТЕ?1 сат му треба да се запалат пак ( и тие шо останаја да светат, а појќе од пола не светат), абе греој, :facepalm:од едната страна светат само 2 рефлектори, ќе оќореа играчите:pos:, колку пари се бе да се сменат со нови? 5 К? за толку нема да се сменат? Да не се резилиме, да ни се смеат сите, нема за рефлектори, има за МитиЌи, БрауновиЌи, се е кажано.
  • Ко сме кај париња, кажаја шо кажаја на тој пресот, за извршните одлуки кои мора да се плаќаат, ги разбирам, ама не само да излезиш и да кажиш АБЕ ГЛА НЕ МОЖИМЕ ДА КРЕНИМЕ ОД БОРЧОЈ.Одговорна и пред се сериозна управа ќе земи и ќе бара начин во проблемот да најди решение, кажав како се решава ( ако се сака), не еба Арсиќ?, ДА,другите трошеле на сметка на Пелистер? ДА.
  • Е па внучиња,ако сакате да ги решите проблемите нема само да ја наведните глата и да плаќате и да ќутите, барајте виновници, кој го потпиша Арсиќ? Кој го договараше? Кој не се придржваше кон договореното? Лоцирај ги проблемите и барај начин да ги вратиш парите назад, има начини, ама треба да се насочи прстот кон некој, виновниците ги знајме кој се. Арно ама кај нас само за пред камера е се, се гушкат, се бодрат ко небаре Битола ја ослободиле, а проблемите ниту сакат ниту се способни да ги решат.
  • Заклучок, НЕ СЕ РАБОТИ ВАКА, куќата од темел се гради, не обратно.
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Pred malku e zabelezano vo ginisova kniga na rekordi deka rekonstruirana kancelarija se otvora po 87pat sega e najaveno pak so rk.OH posle prva pobeda vo sabota da se otvori pak normalno so pizza od kaj Svedskiot. Pocituvani dami i gospoda se naogame vo situacija "Ripli" veruvale ili ne se pravime osvem toa sto treba igracki kadar budzet tocno kolku e dali se znae koj ostanva koj idi so ist ili nov trener? Vetuvanja premnogu rezlizacija IC pa vo upraven odbor imame Direktor koj e na najakata kompanija vo Makedonija kaj e salot na Pelister kaj se sredstvata vo edno minato vreme koga Spire bese direktor na Rek- Bitola znaevme kako funkcionirase klubot pa Spire ja mena partijata go smenaa i nego i za zal Pelister pocna da toni. Sega imame pari za se Svalerkata na Vasko dobro raboti vo klubot so "TOPKITE" na povuvreme dobro gi drzi ama pari koi se veteni gi nemaaaaa. Krivicata za Aljusot nikoj ne ja prezede, krivicata za Borce Markovski nikoj ne ja prezede t.e Borce bese Zrtvenoto jagne. Ete Borce go Pobedi OH na gosti sho mu falese mozebi i Prolet ke go pobedese no najlesno e nie ne sme krivi ostavija Borc eden kup i sega sanirame. Vie ste tamu i resavajte kako sto znaete a ne otvorajte kancelarii sekoj den i na stranicata na fb samo falenje a vo sustina sme za zalenje. "DOJDE ZIVOTO ZA SPORTOT VO BITOLA" DVOJCE GO NEMA AMA OVIE KE BIDAT 10 PATI POGOLEMI ARAMII OD PREDHODNITE. I ZA KRAJ KOJ SE SPORTSKITE RABOTNICI VO UPRAVATA? AH ZABORAVIV TREBA DA SE STRPIME. SAKAME SPORT VO BITOLA SAKAME STADION NEKAKO ZAMREA A ZOSTO?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Pred malku e zabelezano vo ginisova kniga na rekordi deka rekonstruirana kancelarija se otvora po 87pat sega e najaveno pak so rk.OH posle prva pobeda vo sabota da se otvori pak normalno so pizza od kaj Svedskiot. Pocituvani dami i gospoda se naogame vo situacija "Ripli" veruvale ili ne se pravime osvem toa sto treba igracki kadar budzet tocno kolku e dali se znae koj ostanva koj idi so ist ili nov trener? Vetuvanja premnogu rezlizacija IC pa vo upraven odbor imame Direktor koj e na najakata kompanija vo Makedonija kaj e salot na Pelister kaj se sredstvata vo edno minato vreme koga Spire bese direktor na Rek- Bitola znaevme kako funkcionirase klubot pa Spire ja mena partijata go smenaa i nego i za zal Pelister pocna da toni. Sega imame pari za se Svalerkata na Vasko dobro raboti vo klubot so "TOPKITE" na povuvreme dobro gi drzi ama pari koi se veteni gi nemaaaaa. Krivicata za Aljusot nikoj ne ja prezede, krivicata za Borce Markovski nikoj ne ja prezede t.e Borce bese Zrtvenoto jagne. Ete Borce go Pobedi OH na gosti sho mu falese mozebi i Prolet ke go pobedese no najlesno e nie ne sme krivi ostavija Borc eden kup i sega sanirame. Vie ste tamu i resavajte kako sto znaete a ne otvorajte kancelarii sekoj den i na stranicata na fb samo falenje a vo sustina sme za zalenje. "DOJDE ZIVOTO ZA SPORTOT VO BITOLA" DVOJCE GO NEMA AMA OVIE KE BIDAT 10 PATI POGOLEMI ARAMII OD PREDHODNITE. I ZA KRAJ KOJ SE SPORTSKITE RABOTNICI VO UPRAVATA? AH ZABORAVIV TREBA DA SE STRPIME. SAKAME SPORT VO BITOLA SAKAME STADION NEKAKO ZAMREA A ZOSTO?
да беше толку засекиран за клубо до лани сега можи поарни ќе беа :cautious:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Сите на вработија наставници па сега ќутиме не бараме спорт и стадион вие поќе барате мрсули едни партиски ај скитер таму кај двојче и овие сега да ми јадат курот шо не кладоја рака за клубот и за стадионот исти лајно сте сите !
 
Член од
30 јануари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
3
Ako se prodolzi so finansiranje na klubot samo od opstinata uspehot ke bidi sredina na tabelata kako i prethodnite godini.dzabe se zanesvame deka sme pelister pa treba da bidime na vrvot.ako nema pari uspeh nema da ima.to so se napraj klubot so sponzori mislam deka pelister zasluzva da ima kancelarii najtrofeen klub vo makedonija e.vardar 5 godini klub e ama stanaja evropski sampioni so samsonenko.dva budzeti nasi ne stigat sterbik da se plati godisno.e to e to.ne mozime da go sakame vardar ama uspehot ne mozime da mu go sporime.se najavuva nov proekt co salata barem malce da se podobrat uslovite na igracite.arno uste kaj nadeto ne odat da se tusirat.segde se gradat sali stadioni so site uslovi .kaj nas krpena rabota zaostanavme kako site provincii niz makedonija.sportot odi napred a vo bitola nisto ne mrda.ni sala ni stadion ni bazen.neznam so barame i so ocekuvame!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom