Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Не ќе да е појќе тодорчо да не е она дебилчето техничаро на него ми фајќа глата.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Петров од Металург, Јовановски голманот и уште двајца (највероватно странци) ќе бидат нови играчи за на полусезона, после за следната сезона нова гарнитура на играчи и напад за долгоочекуваната Сеха лига....
 
И

Игнориран член

Гостин
Јовановски е дечкото со зелените патичиња шо беше во Прилеп ? :confused:
Ако е тој, незнам како можи да го рачунаме него како засилување во екипата... Ми делува како дајш шта даш работата, колку да се речи голман донесовме.
Ако се оди на варијантата шо помалце да кошта а да се води како голман на хартија, тогаш можиме да поминиме уште поевтино, тоес без пари, ако префрлиме голман од младинците.
За Петров се трпи некако, мада пак и тој не глеам како би ни се нашол, ако знајме дека одбрана то бишето не игра.

Ќе видиме шо ќе биди... Да не испадни после само Јовановски и Вешо од Прилеп да ги донесат.

btw.
Денес требаше да го имат првиот тренинг. Да не беше некој случајно в сала да ги ѕирни ?
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.908
Јовановски е дечкото со зелените патичиња шо беше во Прилеп ? :confused:
Ако е тој, незнам како можи да го рачунаме него како засилување во екипата... Ми делува како дајш шта даш работата, колку да се речи голман донесовме.
Ако се оди на варијантата шо помалце да кошта а да се води како голман на хартија, тогаш можиме да поминиме уште поевтино, тоес без пари, ако префрлиме голман од младинците.
За Петров се трпи некако, мада пак и тој не глеам како би ни се нашол, ако знајме дека одбрана то бишето не игра.

Ќе видиме шо ќе биди... Да не испадни после само Јовановски и Вешо од Прилеп да ги донесат.

btw.
Денес требаше да го имат првиот тренинг. Да не беше некој случајно в сала да ги ѕирни ?
Да тој е Јовановски .
Пишеше на некој портал дека денес ќе почнат ама незнам дали почнаја. Темо и Резо се со репрезентацијата нивна на квалификации другите играчи освен Митиќ и Чуриќ треба да се тука. Исто така пред некоја недела беше Богдан дојден незнам шо ќе биди и со него дали ќе го земат или не.
Останатите двајца шо треба да ги земат ќе бидат или лево крило и бек или два бека. Слушнав дека е можно Кобетиќ од Охрид да го земат ама невервам јас во то.
Ме интересира и во каков однос се Аљушот со новата управа оти не ми делува некако како многу да се мирисат незнам дали ќе имат добра соработка оти пред се политичари ни го водат клубот а управата и тренерот се од различна партија само шо Стево има успех засега па немат изговор да го избркат иначе не ми делува како многу да има соработка меќу нив.
Засега ништо конкретно не видовме од новата управа а ако мислат дека со Мартин и Петров ние ќе бркаме успеси дебело се лажат нека носат класа играчи над нашите а не некој исти или послаби од сегашните.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
martin jovanovski e nashe dete za nas branese pred 2-3 godini i posle go izbrkaja inace e dobar golman bezsomnenie
 
И

Игнориран член

Гостин

Како шо глеам од видеото од тренингот, нови играчи се Петров и Рајатовски.
А најавија 3 засилувања, шо значи уште голман ќе донесат и толку.
Слабо пазареја, многу слабо.

Шо ќе му е Рајатовски ко го глеам и Јагуриновски е уште во екипата ?
Имаме 4 леви крила и сеа со овај 3 десни. :eek:
Aко го донесат уште тој Јовановски како трето "засилување", слободно можи да се кажи дека ние воопшто не се засиливме.

Ако Работник прикупи уште некој играч, исто и Охрид, можи да се повтори ланскиот плејоф и на крај пак да останиме со куро в раце.
Мора да се донеси поквалитетен голман и уште еден бек.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Богдан го гледам низ градот, ќе се врати или дојден е документите да си ги земи?:icon_mrgr:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.908
На видеото ко шо гледам нови играчи се Мартин Јовановски, Филип Јовановски, Мирослав Бошевски (така мислам се презива) Петров, и Рајатовски.
ВРАЌАЊЕ НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ
БУДЕЊЕ НА ЗАСПАНИОТ ЏИН !!!! :uzi::zloo::cujte:

Тешко нас шо повервавме пак дека ќе крениме гла малце :tapp:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Корлето да си напрај acc на форумо и да си дава мислење,а не само како гостин да чита и да се смеј на мислењата на други,вкрај педерски е:D
Борка знам дека гледаш,пренеси му на секретарката и ако незнај да се најави помогни му оти приглупа е малце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom