Фан клуб: РК Пелистер

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Бравос шо пратиш, ме бендисва шо конечно има некој шо ги прати и младинците на Заре :D Јас мислам дека Јагуриновски можда треба и стартер да е, не знам кај виде дека ме мачи нешто со него.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.108
Линк за денес со Борец во Велес? Ќе има на you tube
 
И

Игнориран член

Гостин
Борец 06 : 20 Пелистер - Прво полувреме

Која доминација на терен... Секоја чест !!! :aplauz:

Второ нека ги одмор Темо и Митич, нека ги пушти Ончев, онај Тодоровски од младинците и компанија да ја доиграт утакмицата.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
1.303
Kako sto se zbora Mario ke bide noviot precedatel na RK PELISTER

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Муабети колку сакаш, јас слушнав со Тентеле во кошарката. Нејсе, страшна доминација во Велес :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Нема врска резултатот нека не ве залажва, Борец играше со деца од 17/18 години, распад систем е кај нив, немаше ниту еден од првата екипа како Илиев, Маџовски, тој србинот бекот шо го имаа, односно не беше тој Борец од првата полусезона, да играа со нив многу потешко ќе поминевме таму, особено кога ќе се игра пред полна сала во Велес како шо беше познато, ама финансиските проблеми во клубот си го направија своето за жал, ама Борец не заслужва да е на ова ниво....
Пак симултанка на Томи Јагуриновски ги уби и од крило и од бек :D
Секоја чест за Аљуш до сега феноменално ја води екипата, следи пауза сега па од на пролет уште 3 кола треба да изиграме две на гости кај Вардар Јуниор и Охрид, и дома градското дерби :cool: Толку од разигурвањето за места кои водат во плеј оф каде ќе се приклучат Вардар и Металург.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
691
Поени од реакции
877
To da deka igraja so mladinci (19 dobar od kaj niv levicar ima potencijal) ama nasite skroz profesionalno si ja rabotat rabotata bez razlika na protivnikot a se gleda deka gi stiga umorot i dobro e sega so ke ima pauza ... ako mozi iliev da se lapni nekako ke svrsime golema rabota
 

Kajgana Shop

На врв Bottom