Фан клуб: РК Пелистер

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 29 ноември 2008.

 1. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  1.967
  Допаѓања:
  335
  Бравос шо пратиш, ме бендисва шо конечно има некој шо ги прати и младинците на Заре :D Јас мислам дека Јагуриновски можда треба и стартер да е, не знам кај виде дека ме мачи нешто со него.
   
  На Rockn Roll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sakamestadion

  sakamestadion

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  53
  Gazenje ... NEMA IZVINI
   
 3. Petarrr1987

  Petarrr1987

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  do kaj se so upravata?ima info nekoj
   
 4. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  1.967
  Допаѓања:
  335
  Нема никаква информација, можда @Rockn Roll знај нешто, тој прати.
   
 5. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.895
  Допаѓања:
  2.608
  Не треба управа требаат пари! За курот ни се курле мадле да се смени курот да дојди мурат треба буџет па после се друго...
   
  Roy Fokker, Rockn Roll, Tomasino и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.895
  Допаѓања:
  2.608
  Линк за денес со Борец во Велес? Ќе има на you tube
   
 7. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.371
  Допаѓања:
  2.817
  Борец 06 : 20 Пелистер - Прво полувреме

  Која доминација на терен... Секоја чест !!! :aplauz:

  Второ нека ги одмор Темо и Митич, нека ги пушти Ончев, онај Тодоровски од младинците и компанија да ја доиграт утакмицата.
   
 8. joveko

  joveko

  Член од:
  2 август 2011
  Мислења:
  693
  Допаѓања:
  391
  Kako sto se zbora Mario ke bide noviot precedatel na RK PELISTER

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 9. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.371
  Допаѓања:
  2.817
  Марио Расчекор ? :cautious:
   
 10. joveko

  joveko

  Член од:
  2 август 2011
  Мислења:
  693
  Допаѓања:
  391
  Da taka vcera slusnav.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 11. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  1.967
  Допаѓања:
  335
  Муабети колку сакаш, јас слушнав со Тентеле во кошарката. Нејсе, страшна доминација во Велес :D
   
 12. sakamestadion

  sakamestadion

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  53
  Dajte link ako ne e zavrseno
   
 13. Kasabian

  Kasabian

  Член од:
  20 јануари 2013
  Мислења:
  1.308
  Допаѓања:
  2.309
 14. Пеце

  Пеце Пелистер-Битола

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  3.184
  Допаѓања:
  2.311
  Нема врска резултатот нека не ве залажва, Борец играше со деца од 17/18 години, распад систем е кај нив, немаше ниту еден од првата екипа како Илиев, Маџовски, тој србинот бекот шо го имаа, односно не беше тој Борец од првата полусезона, да играа со нив многу потешко ќе поминевме таму, особено кога ќе се игра пред полна сала во Велес како шо беше познато, ама финансиските проблеми во клубот си го направија своето за жал, ама Борец не заслужва да е на ова ниво....
  Пак симултанка на Томи Јагуриновски ги уби и од крило и од бек :D
  Секоја чест за Аљуш до сега феноменално ја води екипата, следи пауза сега па од на пролет уште 3 кола треба да изиграме две на гости кај Вардар Јуниор и Охрид, и дома градското дерби :cool: Толку од разигурвањето за места кои водат во плеј оф каде ќе се приклучат Вардар и Металург.
   
 15. Terrormachine

  Terrormachine

  Член од:
  28 септември 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  230
  To da deka igraja so mladinci (19 dobar od kaj niv levicar ima potencijal) ama nasite skroz profesionalno si ja rabotat rabotata bez razlika na protivnikot a se gleda deka gi stiga umorot i dobro e sega so ke ima pauza ... ako mozi iliev da se lapni nekako ke svrsime golema rabota
   

Сподели преку: