Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Кој заре бе Зарков? Шо беше со иве марковски тренер кај еурофарм?
Ај ќани (николовски) и кире поповски заслужено да бидат во клубот оти покрај се беа тренери и во лошо и арно ама овај заре и иван гитла кај тушникот!
не тропајте бе глупости заре да се избркал од клубот,причина дека го основал работник па чоеко душата ја имаше за пелистер даено беше како партал избркан од ефтовци и пискачевци,заре е поштен чоек штета шо фати работа со иве ама јбг,ликој како заре,кире,ќани, му се потребни на пелистер барем во тие млади категории,кој ке работи со нив мише? или корлето?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Не се знај уште кој ќе биди "на чело". Јас типувам или Корлето или Менде.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
не тропајте бе глупости заре да се избркал од клубот,причина дека го основал работник па чоеко душата ја имаше за пелистер даено беше како партал избркан од ефтовци и пискачевци,заре е поштен чоек штета шо фати работа со иве ама јбг,ликој како заре,кире,ќани, му се потребни на пелистер барем во тие млади категории,кој ке работи со нив мише? или корлето?
od rakometarite najgolem respect imav kon zare pa kon zlate dimitrovski ama od ko go slusnav toj selaneco od pirot niz grad kako jadi lajna deka pojke lepce od sirence ke mu dael na pelister nekam pred oci da go vidam dzabe ja ostajl dusata za pelister i divi ja ostavase pa isto lajna izede na kraj se slozvam so goran vo pravo e
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
прашвам за деца од 8-9 годишна возраст, порано знам ние имавме училишни ракометни секции сеа како шо е во надолна линија спортот ме интересираше кај можи да се зачленат на толкава годишна возраст, фала ви на одговорите!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
прашвам за деца од 8-9 годишна возраст, порано знам ние имавме училишни ракометни секции сеа како шо е во надолна линија спортот ме интересираше кај можи да се зачленат на толкава годишна возраст, фала ви на одговорите!
Има една школа во Даме Груев училиштето мислам. Некој даскал по физичко ја држи. Е сега кога, колку, што и како не знам. Сигурен сум дека има деца на таа возраст, бидејќи од еден пријател детето на околу 10 години оди тренира таму.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
od rakometarite najgolem respect imav kon zare pa kon zlate dimitrovski ama od ko go slusnav toj selaneco od pirot niz grad kako jadi lajna deka pojke lepce od sirence ke mu dael na pelister nekam pred oci da go vidam dzabe ja ostajl dusata za pelister i divi ja ostavase pa isto lajna izede na kraj se slozvam so goran vo pravo e[/QU
немој ни да ги споредваш диви и заре зато шо не се исти и тука не си во право,второ то се рекла казала муабети кој ги пласираја пискачевци итн,да не испадни дека го бранам заре или некој друг муабетот ми беше дека заслужват место во клубот и злате заборајв да го спомнам,едноставно остајле многу во пелистер и овие рекла казала муабети дека рекол нешто против клубот не држат вода. Да точно можи рекле ама то можи да биди против управата или незнам луѓето таму ама дека го нејкат клубот не ми се верва.можи да грешам ама мислам дека таквите луѓе се потребни таму и крај
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
koj piskacevci be ! koj rekla kazala zad mene sedeja so ive vo intermezo lajna jadese toj jas licno go slusnav[DOUBLEPOST=1511552263][/DOUBLEPOST]
 
И

Игнориран член

Гостин
Се збора дека Митич си ги побарал некни документите и си заминал од клубот. :mad:

Има некој инфо шо се дешава ? Освен она мизерна објава по порталите некни, дека Валентин со една плата мисли дека ѓи реши проблемите во клубот.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Се збора дека Митич си ги побарал некни документите и си заминал од клубот. :mad:

Има некој инфо шо се дешава ? Освен она мизерна објава по порталите некни, дека Валентин со една плата мисли дека ѓи реши проблемите во клубот.
Mozno e da zaminal go vidov nekni niz grad levo desno shetase so nekoj listoj v race ama nemozam so sigurnost da kazam shteta ako zamini mnogu dobar bek e a ima samo 20 godini a ke ostanime I bez desen bek voopsto... mizerija:mad:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
1.303
Go nema denes vo sostavot Matic. Ili e uste povreden ili zapalil patikite.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Повреден е уште колку шо знам јас. Ама ништо чудно и да му ја спрашти.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Куртуливме на крајот ;) само не мие е јасно зошто толку рано се играше натпреварот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom