Фан клуб: РК Пелистер

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 29 ноември 2008.

 1. barak_obama

  barak_obama

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  103
  Nemam potreba da izmisluvam prikazni, ti odgovoriv od kultura...
  Ckembarskata tribina e 21 ili 22 reda posto e kratena, drugata e nekolku reda poveke so tuka ne ti e jasno?
  Denesnite standardi za stolcinja pred 40 godini ne postoele...
  I na kraj kraeva ne e biten brojot na luge bitna e dusata, vcera 30 MAKEDONSKI rakometari prodefilitaja a gi ima uste tolku...
  Sto imate sozdadeno vie ?
   
  На Pelisterec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.470
  Допаѓања:
  2.952
  Еј не ја тупете сеа со такви дискусии кој, како, шо...
  Фокусирајте се на темата, пошо знајме сите кај водат тие муабети. На крај ќе треба да кркаме бан сите овде. :D

  Праша чоеко фино лепо колку има капацитет салата, пробаја да му одговорат неколку членој овде и готово.
  Нема шо да се докажва вие колку, ние колку итн...
   
  На razbirashh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. barak_obama

  barak_obama

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  103
  Prifatena sugestija ... :)
  Mada poarno da brojme stolcinja otkolku da se zamarame so politika ...
  Tocno deka coekot kulturno prasa...
   
  На razbirashh и Игнориран член им се допаѓа ова.
 4. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  2.091
  Допаѓања:
  502
  Ај малку за сегашноста :) Ни следи гостување во Прилеп викендов т.е. сабота веројатно би се играло. Вака на прв поглед би требало да добиеме лесно. Ми се чини дека уште иако се менаја доста играчи, а и Каменица го нема, уште постој некој „грч“ или не знам како да го наречам кај играчите ко ќе играт во Битола. Лани игравме доста подобро надвор.
   
 5. razbirashh

  razbirashh No puedo,tengo nobio.

  Член од:
  11 мај 2014
  Мислења:
  917
  Допаѓања:
  1.970
  Ја изброив овде 18 реда, ама нема везе, не ми е поентата да солам памет, само сакав да дознаам реалната бројка на капацитетот на салата.
  mladost-3.jpg
   
 6. barak_obama

  barak_obama

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  103
  Tocno, ima na slikata 18 , pod tie dolnite beli ima uste tri sto ne se gledat od ogradata...
  Kako i da e ke mora da gi prebroime uz kafe ili pivo :)
  ...
   
  На bitolcanec_1 и razbirashh им се допаѓа ова.
 7. WilliamTell

  WilliamTell Before Zee Germans get here...

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  923
  Допаѓања:
  1.451
  Е од кај гледат луѓето шо седат на тие три реда под оградата? Низ дупките снајперо да не го клават? :D:D:D
   
  На razbirashh му/ѝ се допаѓа ова.
 8. barak_obama

  barak_obama

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  103
  Eve gi tie tri reda :)
  Za poveke informacii kaj vladimir talevski ...
  Screenshot_2017-10-11-18-42-46.png
   
 9. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  2.091
  Допаѓања:
  502
  Не се доредени сите столчиња на сликата, а успат и ептен ја тупите :D
   
 10. Tomasino

  Tomasino Тешка Будала

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.897
  Допаѓања:
  17.206
  Шо се напнавте бе толку со салата,колку седишта имала бе:pos:
  Е па порано(до 2005) по 6000 публика имаше оти сите стоеа,немаше седење ко денес.
  Денес дојде времето на шминкерите,СЕДИ ДЕЧКО НЕ МОЖАМ ДА ГЛЕДАМ ОД ТЕБЕ,или МИ ПРЕЧИШ ВО СЕЛФИРАЊЕТО.
  То е јебига,модерно време,не можат само од АУРУМ КИЧЕН БАР :masa: MWA:цицки:да вадат селфи,да сменат малце па ајде од на ракомет ќе вадиме селфи.
  Такво време дојде,сеирџиски,со секоја чест на исклучоци од мечеви,како онај во вторникот кога се дојде само за Пелистер и за ветераните.
   
  На ckembarbtt, BilboBaggins и Pelisterec им се допаѓа ова.
 11. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.945
  Допаѓања:
  2.640
 12. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  294
  На pesticidbt му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Пеце

  Пеце Пелистер-Битола

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  3.287
  Допаѓања:
  2.515
  Ова веќе ми мириса за привлекување на силен спонзор :P
  Лазаров е најавен во тимот на Бранче, ќе биди уште еден спектакл !
   
 14. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.470
  Допаѓања:
  2.952
  Нека не претерват сеа со ревијални натпревари.
  Ако сакаше Бранче можеше да дојди да го облечи некни дресот на Пелистер и со то и симболично да ја заврши кариерата во матичниот клуб.
  Можеа и многу други да дојдат, али јбг тое... Помина настанот како шо помина, пораката беше јасно испратена.
  Сеа доста е ревијални натгпревари, треба да се реши ситуацијата и треба пари под ИТНО во клубот, пошо можи да си замини пола екипа утре/другиден па да ги молиме овие ветераните да ја доиграт сезоната.

  Секоја чест за Бранче, ама мислам дека малце ја утна работата со овај натпревар, посебно шо го закажа на неполни 2 недели по натпреварот шо го закажаја Пепи и Рамбо.
   
 15. ziko bt

  ziko bt Гостин

  Ваљда не ни беше повикан за ревијалниот натпревар. Со една сезона сениорска сезона во Пелистер не ни би му било местото таму.
  Тајмингот му е згрешен точно, или па подолго време се планирало ама па Пепи и Рамбо со еден кафе муабет го заебаја со ивентот:icon_lol: ама нека си го истера кефот. Посекако за Киро пак ќе се наполни салата.
   
  На Goran Bt и Игнориран член им се допаѓа ова.

Сподели преку: