Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Абе не заебавај, каде со тие приказни? Столчињата биле помали, собирало повеќе, а сега поголеми биле...Си има одредено растојание, без разлика...
Плус тоа кај ги најде 24 реда, на кока трибина? Измислуваш.

А и не е така тешко да се изброи капацитетот сега со новите столчиња, немам време сега, можеби подоцна.Поз.
Nemam potreba da izmisluvam prikazni, ti odgovoriv od kultura...
Ckembarskata tribina e 21 ili 22 reda posto e kratena, drugata e nekolku reda poveke so tuka ne ti e jasno?
Denesnite standardi za stolcinja pred 40 godini ne postoele...
I na kraj kraeva ne e biten brojot na luge bitna e dusata, vcera 30 MAKEDONSKI rakometari prodefilitaja a gi ima uste tolku...
Sto imate sozdadeno vie ?
 
И

Игнориран член

Гостин
Еј не ја тупете сеа со такви дискусии кој, како, шо...
Фокусирајте се на темата, пошо знајме сите кај водат тие муабети. На крај ќе треба да кркаме бан сите овде. :D

Праша чоеко фино лепо колку има капацитет салата, пробаја да му одговорат неколку членој овде и готово.
Нема шо да се докажва вие колку, ние колку итн...
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ај малку за сегашноста :) Ни следи гостување во Прилеп викендов т.е. сабота веројатно би се играло. Вака на прв поглед би требало да добиеме лесно. Ми се чини дека уште иако се менаја доста играчи, а и Каменица го нема, уште постој некој „грч“ или не знам како да го наречам кај играчите ко ќе играт во Битола. Лани игравме доста подобро надвор.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Nemam potreba da izmisluvam prikazni, ti odgovoriv od kultura...
Ckembarskata tribina e 21 ili 22 reda posto e kratena, drugata e nekolku reda poveke so tuka ne ti e jasno?
Denesnite standardi za stolcinja pred 40 godini ne postoele...
I na kraj kraeva ne e biten brojot na luge bitna e dusata, vcera 30 MAKEDONSKI rakometari prodefilitaja a gi ima uste tolku...
Sto imate sozdadeno vie ?
Ја изброив овде 18 реда, ама нема везе, не ми е поентата да солам памет, само сакав да дознаам реалната бројка на капацитетот на салата.
mladost-3.jpg
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Tocno, ima na slikata 18 , pod tie dolnite beli ima uste tri sto ne se gledat od ogradata...
Kako i da e ke mora da gi prebroime uz kafe ili pivo :)
...
Е од кај гледат луѓето шо седат на тие три реда под оградата? Низ дупките снајперо да не го клават? :D:D:D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Не се доредени сите столчиња на сликата, а успат и ептен ја тупите :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Шо се напнавте бе толку со салата,колку седишта имала бе:pos:
Е па порано(до 2005) по 6000 публика имаше оти сите стоеа,немаше седење ко денес.
Денес дојде времето на шминкерите,СЕДИ ДЕЧКО НЕ МОЖАМ ДА ГЛЕДАМ ОД ТЕБЕ,или МИ ПРЕЧИШ ВО СЕЛФИРАЊЕТО.
То е јебига,модерно време,не можат само од АУРУМ КИЧЕН БАР :masa: MWA:цицки:да вадат селфи,да сменат малце па ајде од на ракомет ќе вадиме селфи.
Такво време дојде,сеирџиски,со секоја чест на исклучоци од мечеви,како онај во вторникот кога се дојде само за Пелистер и за ветераните.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Ова веќе ми мириса за привлекување на силен спонзор :P
Лазаров е најавен во тимот на Бранче, ќе биди уште еден спектакл !
 
И

Игнориран член

Гостин
Нека не претерват сеа со ревијални натпревари.
Ако сакаше Бранче можеше да дојди да го облечи некни дресот на Пелистер и со то и симболично да ја заврши кариерата во матичниот клуб.
Можеа и многу други да дојдат, али јбг тое... Помина настанот како шо помина, пораката беше јасно испратена.
Сеа доста е ревијални натгпревари, треба да се реши ситуацијата и треба пари под ИТНО во клубот, пошо можи да си замини пола екипа утре/другиден па да ги молиме овие ветераните да ја доиграт сезоната.

Секоја чест за Бранче, ама мислам дека малце ја утна работата со овај натпревар, посебно шо го закажа на неполни 2 недели по натпреварот шо го закажаја Пепи и Рамбо.
 
Z

ziko bt

Гостин
Нека не претерват сеа со ревијални натпревари.
Ако сакаше Бранче можеше да дојди да го облечи некни дресот на Пелистер и со то и симболично да ја заврши кариерата во матичниот клуб.
Можеа и многу други да дојдат, али јбг тое... Помина настанот како шо помина, пораката беше јасно испратена.
Сеа доста е ревијални натгпревари, треба да се реши ситуацијата и треба пари под ИТНО во клубот, пошо можи да си замини пола екипа утре/другиден па да ги молиме овие ветераните да ја доиграт сезоната.

Секоја чест за Бранче, ама мислам дека малце ја утна работата со овај натпревар, посебно шо го закажа на неполни 2 недели по натпреварот шо го закажаја Пепи и Рамбо.
Ваљда не ни беше повикан за ревијалниот натпревар. Со една сезона сениорска сезона во Пелистер не ни би му било местото таму.
Тајмингот му е згрешен точно, или па подолго време се планирало ама па Пепи и Рамбо со еден кафе муабет го заебаја со ивентот:icon_lol: ама нека си го истера кефот. Посекако за Киро пак ќе се наполни салата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom