Фан клуб: РК Пелистер

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 29 ноември 2008.

 1. Handball Master

  Handball Master Sluga

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  83
  @Пеце prijatele jas zborav na sportski plan kakov coek e deka nikogash ne padnal na kolena.
  Okolu ova 8 reprezentativci i budzet neznam nisto i nemozam da komentiram dokolku znaj nekoj ako saka da objasni sho se slucva zosto iskreno pojma nemam a nemam ni razgovarano so nikoj.
  Pozdrav
   
 2. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  155
 3. Handball Master

  Handball Master Sluga

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  83
 4. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.242
  Допаѓања:
  2.646
  Митревски и Пинки во Работник ќе одат, Кукоски можно е кај нас да дојди и Бутино највероватно.
  Се збора за Филип Лазаров дека бил договорен за кај нас и преговарале со Благојче голманот на Охрид.

  Многу рано е уште, има време дури по 1 месец ќе има поќе инфо кој играчи ќе ги договорат. Сеа засеа се знај само кој играчи ќе ги задржат. Многу ќе ги збркат ова лето. Највероватно 8-9 играчи ќе бидат отпуштени.
   
 5. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  155
  И треба да има отпуштања поарно да имаме 11 ракометари шо ќе можат стварно да помогнат отколку 20 од кој 10 ракометари 5 минути немат влезено 5 гола заедно немат постигнато...
  Од моменталниот состав можи да останат само голманите,десните крила,еден од Богдан или Везенио како за втор среден бек,еден од браќата и Папата другото се е за ремонт :D
  Се надевам дека Аљушо има некој врски некој менаџери и познавачи на ракометот од балканот и во зависност од буџетот треба да се дојси нешто квалитетно од странство а за од мк лигата и ние од форумот можиме да му кажиме кај кој играчи можи и вреди да се пробаат а по мое мислење то се следните па ако читат нека повелат:

  Ристо Вујачич,Иван Димитровски , Стефан Трпчевски , Ивановски Филип од Вардар јуниор последните тројца се битолчачниња млади деца не е лошо да ги имаме во екипата да се развиват :) а од таја екипа можи и Тоше Ончев или Мартин Поповски ама невервам за овие двата.

  Од Пролет Ласко Андоновски

  Од Металург Марио Танковски по мое мислење млад и надежен играч а можи и Арсеновски.

  Од Прилеп Темо Орјоникидзе ќе кини мрежи овај страшен шутер е.

  Од Борец Дарко Димитриевски измислен за наша лига ама невервам да дојди кај нас ќе бара клуб во странство.

  Од Радовиш можи Чизмовиќ ама не е кузнај шо и тој млад е ама нема некој предиспозиции кузнај какви.

  Од Охрид убо би било да го прибериме Спасовски дечкото игра многу добра одбрана баш таков играч ни треба нас некој само одбрана две на две да биди а би сакал и Кобетич ама тој е недостижен моментално нема шанси да го пушти Охрид а му го продолжија и договорот.

  Од Вардар како и погоре во постојте реално е само Недановски други нема :D

  Сите овие играчи не се скапи а некои од овие земат дури и помали примања од некој звезди кај нас како Богдан , Павле и слични па зато двајца од овие предложените да се донесат нема да сме во загуба особено некој од младите шо би можел да се развива во иднина a сега дури го пишам постот ми текна на еден играч од Вардар од пред 8-9 години негде ддесен бек беше од Чешка мислам дека името му беше Резничек така некако е него би сакал да го видам во Пелистер знам дека многу фантазирам ама шо да се прај надвор врни нема кај да се оди и шо да се прај :P
   
  На Goran Bt и pesticidbt им се допаѓа ова.
 6. Terrormachine

  Terrormachine

  Член од:
  28 септември 2011
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  198
  Ubo renovirana ... samo so kapi i ke se kreni pak parketot ... kameri mozi ima ama pokriv nema
   

  Прикачени податотеки:

  • IMG_2932.JPG
   IMG_2932.JPG
   Големина:
   1,1 MB
   Прегледи:
   68
  • IMG_2933.JPG
   IMG_2933.JPG
   Големина:
   708,2 KB
   Прегледи:
   68
  На Handball Master му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.841
  Допаѓања:
  2.557
  Пепи ушлин аљуш педер !
  Пелистер оле !
  Сега пред очи ми излегуваат ко не победија со десет разлика во Битола каде немавме пораз преку десет години и тоа ако не се лажам таа сезона отидоа кај Михајло во ватростална да се исправам не ми лутината Шо изгубивме туку Шо се радваа како мали деца копиљаците а ние луѓе ги напрајвме !
   
 8. Tomasino

  Tomasino Тешка Будала

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.636
  Допаѓања:
  16.082
  Пепи УШЛИН АЉУШ ПАФТАР пеевме 2000 година,есента:cujte:,само некој месец од ко ја зедовме титулата со Лазаров и компанија.
  Аљушо и Пепи во Вардар и по втор пат не тепаја во Битола та сезона,пред то за прв пат не тепаја сезоната 98/99 ко беа за прв пат шампиони,со Маљцев,Каландадзе,Бранче,Сајкало,Брестовац.Горан Андоновски(тренерот на Охрид),Колев голмано,Колев средниот,Игор Котевски пикер итн,топ екипа имаја,ама и ние бевме јаки,и дома изгубивме од Вардар,не отепаја Начевците тогаш,плус од Прилеп изгубивме таму,а требаше да тепаме,ама не ни вратија за то шо ги спасисвме 97ма од испаѓање,абе комшија ако не те еби кој,че му ебам давајгазите:kuracc:.
  А 10 разлика не тепаја сезоната со Маковеј,одма по финалето на Челинџ ,падна тогаш екипата скроз,каша попара беше се,кузнеј шо дупенки се случија ,Скопје првата колку толку се држевме,во Битола не отепаја,не знаевме кај тераме,а во никој случај не беше разликата во квалитетот на екипите толку за да не тепат 10 разликата,и салата полупразна,дали 1500 гледачи имаше,за разлика од цела сезона кога имавме по над 3К публика на сите утакмици,ама то финале со Скјерн не отепа,имаше и некој дупенки со плати(стандард шема)несогласувања,итн....ама то е,се си еба матер та сезона,Маковеј го избркаја иако таков тренер никогаш сме немале,ниту ќе имаме.
  Времиња беа ова,хаха,на та утакмица еден му истури на Пепи шише со вода од 2 кила,цело му го акна в сурат,се затрча од скалите,и ПЛАСССС,жива вода Пели.:kuracc:
  Ама џабе,после то се си еба матер,тониме ко Атлантида,од година во година.
  Не ни се криви ни Пепи,ни Аљушо,колку и да ги нејќиме,криви се сите тие шо не напраја ништо за клубот,сите овие години,од политичари,до потрчковци,разно разни спортски експерти,мангупи,легенди на ФБ и социјалните мрежи, и секако најголема вина имаат сите Битолски ЃУПЦИ ОД ТАЈКУНИ,да имаа барем 1% грижа на совест и чувство за некој локап-патриотиозам и мал инает во себе немаше градот на ова дереџе да дојди.
  Ама наместо то,тие се од инает,Циле ја бараше пола Битола да вложел некои си смешни суми во ракомет,малце зеде од овај град и не се насити,ццц кај ќе му оди душата бе на ваквите?
  И сега Пелистер му е крив оти само на пари мисли,ама ако.
  Абе само луѓе од страна за овде,да клат ред,ако се остат овие нашите јасно е до кај ќе стигниме.
  Ете во фудбало вака така требаше луѓе од Скопје да дојдат па да заличи на нешто работата.
  И овде поарно така нека е,кој било само да не ги гледаме овие да се мафтат,плукни залепи систем цел живот,зато на ништо не личи клубот.
  Ете сега пак иста приказна,пола екипа менвај ја,па чекај да се уиграт,фрлени во ветер преку 500 К за две сезони за шо?ЗА НИШТО.
  За некој си Маркудов и компанија да ни се рашетават овде,за Граб,Дедо Чачич и компанија.
  Го имаја летото Кукоски на лагер,можеа и Јоноски да ги контактират,Топиќ и компанија,шо напрајвме ние?Ништо шо напрајвме:bance:Тотално погрешна проценка на условите на пазарот,и на квалитетот на лигата,за то вината си ја сноси мустако,и сеа нека ни кисни нас,него му е гајле,си ги запали патиките,со дупло поголем буџет од Охрид не успеавме ниту едно ебано 4то место да фатиме,абе греој ејјј.
  Со Богдан Николиќ кој на 23 години игра небаре пред пензија е,дури и грев ми е да го гледам дечкото,со Вешо,Ивица Лазаревски и компанија Европа ќе нап освен шо даде неколку интервјуа ваѓаме,да не прајме муабет шо се џитнаја еден куп пари за мустако кој освен шо даде неколку интервјуа по Битолските медиуми и некое порталче не остај никаква трага.
  То е то,сега пак одново,како и секоја сезона,истиот муабет.
  Плукни-залепи систем,и вака ќе си тераме,се дури не се продај еднаш засекогаш клубот,па после да се почни да се работи(ако се работи).а вака кај шо прат сите планој сите кажват а ефекти нема,јасно е до кај ќе дотераме.
  То е,а дотогаш ќе ни биди исполнето времето со наслови по порталите ПЕЛИСТЕР СЕ ВРАЌА НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ,наше е само да се ВРЗИМЕ И ДА ЧЕКАМЕ УБАВ АБЕР:vozbud:.
   
  На Colt Willcox, bitolcanec_1 и Игнориран член им се допаѓа ова.
 9. jzoki17

  jzoki17

  Член од:
  23 јули 2015
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  20
  http://24rakomet.mk/македонецот-останува-во-унгарија-пет/
  Нели Михаил ке идесе во Пелистер ?
   
 10. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.242
  Допаѓања:
  2.646
  Не спомнав јас нигде дека ќе се враќа Пинки во Пелистер, туку дека се збораше дека ќе оди во Работник. То на 24 ракомет си е нивна информација, за то везе неам. Рано е за конкретни имиња да прајме муабет, ама пишав и предходно дека ќе се носи една цела постава на репрезентативци и плус странци а од клубот ќе добијат отказ многу ракометари од сегашната постава, барем таква информација јас дознав.
  Сеа колку ќе се исполни, останва да видиме како ќе се одвиват работите во наредните месец дена.
   
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.841
  Допаѓања:
  2.557
  In piskac we trust ! Уствари во аљушот и неговиот фамозен спонзор ако не се истите од ФК не е верно пак шеици бп Лукоил или самосненко :)
   
 12. jzoki17

  jzoki17

  Член од:
  23 јули 2015
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  20
  И јас би сакал да го видам Пелистер на старите патеки бидејки во тие денови Мак ракомет беше она вистинското , сега е само Вардарци и Металурговци и се поголемо пропаѓање на македонските играчи . Би ви предложил да се потрудите повеке околу враќањето на помладите битолски играчи Кузмановски, Дрогришки, Ивановски , направете една млада и здрава основа во клубот со ваши играчи донесете 2-3 солидни странски играчи -велам солидни бидејки со таков буџет тешко е за екстра играчи , потрудетесе да бидат релативно добро платени за наши стандарди и за 2-3 год би сакал Пелистер да го видам со куп титула како вчера фудбалерите .Честитки за нив . Сепак ова е мое мислење каде треба да се фокусирате баталете скопјаништа и скорешни пензионери . Но вие најдобро си ги познавсте условите во Битола . Поз
   
  На bitolcanec_1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Пеце

  Пеце Пелистер-Битола

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  3.144
  Допаѓања:
  2.253
  И така без да знајте сите, никакви информации нигде, Вардар си иди утре во Битола на карантин пред мечевите во Ф4, каде полуфиналето со Металург му е во Сабота, а во Недела е финалето!
  И АЛЕЛУЈААА дури се тука, во ПОНЕДЕЛНИК...... РК Пелистер - РК Вардар
  Дури го плаќа Самс хотелот, нормално да се изигра се треба, во ПОНЕДЕЛНИК БЕ
  :eek:

  УПРАВА ПЕДЕРИ !
   
  На Goran Bt, Filipoo и santino им се допаѓа ова.
 14. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Умри у самочи

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.262
  Допаѓања:
  3.081
  Тактички потег е ова, сакаат да ги фатат на кондиција.
   
  На Terrormachine му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.242
  Допаѓања:
  2.646
  Синкир ако играја во викенд или ако најавеја ќе имаше публика на трибина. Готово е со РК Пелистер за ова сезона, ја посраја работата го расипаја цел ќеф.
  Сеа ако напрат некој промени за следна сезона можи да се врати публиката, ама ако останат пискачите и не се донеси јак спонзор, не вервам дека некој ќе оди на Аљушо да му дај поддршка. И така никој го нејќи, само ќе биди причина плус да не се оди в сала до година.

  Или јак Пелистер и влез во СЕХА лига или празни трибини. Веќе две сезони клубот е трансформиран во АД. Бараја трпение за да се стабилизира клубот и да не се барат успеси во првите две сезони, ете поминаја две сезони, работите не се мрднати од мртва точка.
  Ако треба да животари клубот во иднина со општинските пари, тогаш нека не купват странци. Нека се ориентират да ги вложат парите во играчи од домашно првенство и нека терат така. Сигурен сум дека и така ќе влезиме плејоф и ќе завршиме 5/6 место.
   

Сподели преку: