Фан клуб: РК Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Од кај дојде толку мал капацитетот на седишта не ми е јасно.:confused:
Ете и со скратена трибина (првите 3 реда) би требало да има капацитет за минимум по 1500 седишта на трибина.
Господ знај само шо ќе испадни на крај со овие столчињата. Баш ме интересира финалниот изглед на цела ова калакурница околу салата.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Нa крaј вo Гoрнaтa Гимнaзијa Сaлaтa пoќе Кaпaцитет ќе излези декa имa
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
i mene mi se vide ko laminat isharan so formi na parket haha .. greoj manastirski eeeej samo ovde go ima ova....
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Абе ај ќе се наместат столчињата небитно во колку голем број ама треба чување ко ќе се наместат а познавајќи ја културата на 30-40% од битослката публика за 1 година едно столче здраво нема да остани :)
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Koja publika ? Posle ona so go vidov vcera so iizgravaja braniteli ne zasluzvat ni eden coek v sala ... ke ja branele makedonija ta makedonija nisto so nema napraeno vo bitola abe mockovci izmocani
Pak brat nezavisno dali bile ili ne na protesti ke ima golem broj na gledaci ova prolet ako zaigrame vo Mladost voopsto
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
После ова брука шо ни ја дојсоја и ракометари,и попој,владици:facepalm: не знам дали еден чоек треба да стапни в сала/црква и сл...
РЕЗИЛ НА МИЛЕНИУМОТ:popce:Ејјј спортски клуб со тренерки ШО ОД НАШ ЏЕП СЕ ПЛАТЕНИ ИЗЛЕГВА ОФИЦИЈАЛНО НА НЕКОИ СИ ПРОТЕСТИ.
Шо ќе браните бе жити се?
Па еден куп навивачи има Пелистер од муслиманска веорисповед,и во Чкембари шо иделе и идат сеуште,и на утакмици се редовни,фудбал,ракомет,кошарка,стари Битолчани,со педигре,не ко грото од новата " ЕЛИТАТА ВО ГРАДОТ" шо прв пат Широк Сокак го видоја после матура,и то исклучиво во ПЕТОК ИДЕА:icon_mrgr:.
И шо сега,некој си играчи,шанкуриња овде дојдени од пичкематерине ќе ми се рашетават низ Широк Сокак со зурли тапани,ЌЕ ЈА БРАНЕЛЕ БИТОЛА ТИЕ:tapp:
Од кој ќе ја браните Битола бе?Од БИТОЛЧАНИТЕ?Од кој?Одете бе фрлете се во Драгоро,и остајте ги тренерките пред то,ОТИ НАШИ СЕ, не на тие шо ве терат да се резилите..
КОЈ РЕЗИЛ Е ОВА,НЕ МИСЛЕВ ДЕКА ОВА ЌЕ ГО ДОЧЕКАМ ОД МОЈОТ КЛУБ,ДНО ДНА,ОД ОВА ПОДОЛУ НЕМА.:ban:После ова не заслужват ниеден чоек да му стапни в сала,ако сака ко Шпаркасе Арена нека ја напрат..
Не бе,се забегано е во ова проклета држава.
Германија 500 трилиони Сиријци,ИСИС-ијци,свемирци се населија овие години,луѓе шо нема никогаш да се вратат назад,ќе му останат таму да живеат,па никому ништо,ЖИВОТОТ СИ ТЕЧИ,СЕ Е НОРМАЛНО,ГИ БОЛИ ГЕРМАНЦИТЕ,ДУРИ ВРТИ ПАРАТА И ИМАТ УБАВ ЖИВОТ СЕ ЌЕ СИ БИДИ ВО РЕД,зошто?ОТИ ИМА РЕД ВО ДРЖАВАТА,ЗАКОНИ,.
Овде така му го испраја мозокот на народот шо појќе не се знај ништо,ни кај е,ни шо е,ни кај треба да е.
СЕ Е НА ЦЕНТРИФУГА ПУШТЕНО.
Речи му продај се шо имаш и донирај за партијата ќе продај без размислување,и после се чудиме зошто на ова дереџе сме.
Дома сметки неплатени,се на стендбај,тие излезени се возат низ Македонија,СЕ БОРЕЛЕ ЗА ПАРТИИТЕ(за двете партии мислам,исти :kuracc:се двете)..
Ејј до кое дереџе е Македончето,зато било,е и ќе биди газено ко гнида,и така треба да е.:sekcza:никако поинаку,не заслуѓва едноставно.
П.С.
Управа,политичари и останати профитери СИКТЕР ОД НАШИОТ ПЕЛИСТЕР,остајте го клубот ДА ДИШИ.,го задушивте му ебавте пиперо му ебаФте БАМУЈА,басиму спечало:masa:
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
jas mislam deka bez razlika na se toj e nasiot pelister,igracite,upravata se minlivi ama ljubovta kon klubot e vecna.Jas i vo dobro i zlo sekogas ke bidam vo salata i ke mu ja dam mojata poddrska bez razlika dali bile na protest ili slicno
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Мa дури не се извинaт зa oнaј Резил требa целoсен бoјкoт. Кoјa сaлa кoј курaц. Убo викa Тoмaшинo. Oние oд Свети Никoле и oд успич ќе јa брaнеле Битoлa oд Битoлчaни.

Зa oвaј пoтег требa бoјкoт - резил нa векoт.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Абе моментот на сликата е Вујачиќ :pos: Па го вратиле поназад, демек да не се гледа, бегај ти не си македонец, кузнај дали бил и Павле Павловиќ :pos:
Подршке из Црне Горе брачу македонци :jeeee::love:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Денес во 16:00 со Минчолург 2 играт пренос на стримот на рфм
 
И

Игнориран член

Гостин
Не ја глеав утакмицата незнам како изигравме, ама ко го проверив резултатот на полувреме ко видов дека губиме 14-13 ми се крена косата, реков готово пак ќе не напрат резил овие малишаните на Минчо. Арно се стегнале во второ и не дозволиле да замини колата по удолници.:D

Сеа со кој ни остана да изиграме уште една утакмица дома ?
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Не ја глеав утакмицата незнам како изигравме, ама ко го проверив резултатот на полувреме ко видов дека губиме 14-13 ми се крена косата, реков готово пак ќе не напрат резил овие малишаните на Минчо. Арно се стегнале во второ и не дозволиле да замини колата по удолници.:D

Сеа со кој ни остана да изиграме уште една утакмица дома ?
Вардар јуниор мислам и готово почнува плејоф
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Problemot na bt, e so ne pretstavuvame lobi grupa vo mk ... taka da drzavata ni ja vodat strumicko i stipsko lobi ... cisti skopjani ne postojat ... taka da ne e problem so izlegle na protest rakometarite... problem e to so ne znajme da go iskoristime to ...
Vo metalurg zavrsva prikaznata, za kratko samo ovie dvajcata so mu gi dadovme ke bidat glavni ... a na vmrovcite mu gori pod noze posebno bt kaj so najpojke usraja...
Taka da im treba brz uspeh, i da znaj nekoj da izlobira.... koga tutunski go zede kupot koga igrafme celing finale... so ostanva drugo...
Samo ne ne biva kako grad,ne nie drug kriv... i drugite ko ke dojdat ke si dremime ko misiri...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom