Фан клуб: РК Пелистер

Член од
28 февруари 2023
Мислења
140
Поени од реакции
578
Aко сакаме тим конкурентен ете бе вардар ко освојваше да не имаше играчи ко емко емко па емко, со такви играчи за сеха лига тренинг утакмици можат да се играт. Ако сакаме бодој во ЛШ тие ко емко компанија Петрович, Танковски можи само со нас на трибина да навиват, а дека ќе напрат нешто плус за тимот освен браќата не вервам друг.
АКО САКАМЕ УСПЕХ НИ ТРЕБАТ ИГРАЧИ, НЕ ДЕЦА УШТЕ ВО ПУБЕРТЕТ, ШО ПРИОРИТЕТ МУ Е ХАШ.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
5.126
Зато потенцирав со УМ, за паметно да се оди на ПРОВЕРЕНИ играчи, еве ајде да речиме чекавме за вајлд карта зато немаше играчи, тука не ги земам голманите кои беа потпишани претходно.
Ама со играчи како хрватот и Хосни, не добиваме ништо, ако веќе се одлучиле за лш, тогаш екипата се гради со звучни имиња, 3 до 4 играчи ни требаат и тоа како играчи од лш калибар, за нив ќе треба да се одврзи ќесето, плати па клати стара народна, иначе не ни бега пак 0 - 14 скор.
А сигурен сум дека има еден тон лш играчи баш кои сакаат да го играат ова натпреварување, кој со добар договор не гледам зошто да не би дошле, еве чист пример ќе го земам Итуриза пикер од Порто, екипата не избори лш, ако му се дај приближно него колку во Порто шо зема, сигурен сум дека со две раце ќе потпиши тука, бекчиња такви печени за лш има и Порто, Бенфика, Целје, Монтпелје, ГОГ и ред други на кои мислите му се за лш, а не за ле, само треба да ги искешираш....
Останва да видиме, дали ќе сме играчи сезонава во лш....
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
35
Поени од реакции
82
Зато потенцирав со УМ, за паметно да се оди на ПРОВЕРЕНИ играчи, еве ајде да речиме чекавме за вајлд карта зато немаше играчи, тука не ги земам голманите кои беа потпишани претходно.
Ама со играчи како хрватот и Хосни, не добиваме ништо, ако веќе се одлучиле за лш, тогаш екипата се гради со звучни имиња, 3 до 4 играчи ни требаат и тоа како играчи од лш калибар, за нив ќе треба да се одврзи ќесето, плати па клати стара народна, иначе не ни бега пак 0 - 14 скор.
А сигурен сум дека има еден тон лш играчи баш кои сакаат да го играат ова натпреварување, кој со добар договор не гледам зошто да не би дошле, еве чист пример ќе го земам Итуриза пикер од Порто, екипата не избори лш, ако му се дај приближно него колку во Порто шо зема, сигурен сум дека со две раце ќе потпиши тука, бекчиња такви печени за лш има и Порто, Бенфика, Целје, Монтпелје, ГОГ и ред други на кои мислите му се за лш, а не за ле, само треба да ги искешираш....
Останва да видиме, дали ќе сме играчи сезонава во лш....
95% од тие играчи треба прво даги купиш од клубот нивен па да ги плаќаш после то, шо со буџетот наш е мала шанса да се случи
 
Член од
23 март 2020
Мислења
51
Поени од реакции
131
Најдоброто нешто не само за клубот туку и за Мак. Ракометот. Сега ќе мора да поминиме група за да добиеме и наредна сезона за да вратиме Коеф. Ќе мора и наредна година да се оди истиот пат а без добар резултат ќе биди уште потешко освен ако не прајме Шоу на трибини па да па да неможат да не одбијат.

Секоја Чест за газдите од горниот ред на шампионката слика (беше многу смешна и лоша копија) ама тие истите не вратија во живот иако со многу нервози ама на крајот на денот можиме да се ку*чиме оти сме Шампиони а други можат да коментират само 0 /14 а не ја гледат реална слика дека на нивните играчи му дадоја Подршка во просек од 20 гледачи по утакмица. Висок просек благодарение на 2те утакмици со Пелистер оти на другите беа од 3 до 7 гледачи на трибина без играчи и вработени во клубот. Без гајле наредна сезона шо и да напрајме пак ќе биди истиот коментар од истите лица 0/14. За ова учество во ЛШ поголема заслуга има публиката одколку играчите за стручен штаб не сакам да кажам пошто истиот и го немаме.
Мене искрено ми се бендисва шо за 2-3 години се смена то шо има сега Клубот и Битолска основа. Нешто пак шо не ме бендисва е форсирање на некој работи како Платформа и Проект нз шо е потребата од форсирање, треба на сите веќе да му е јасно дека Пелистер е Клуб а не е нешто друго а то се докажа во предходните 18 години и во Плеј Аутот и со утакмици како та шо беше во Горната Гимназија.

За наредна сезона засега имаме подобар тим од лани. Со новите играчи се надевам ќе бидиме уште посилни. Важно ќе биди на старт некоја добра утакмица да се добие за да се намали Притисокот врз екипата. Искрено Притисокот во овие последни 5 години ние најголем противник, ради тој неможиме да изградиме некој играч од 0 до Стартер, ради тој сите големи утакмици ги изгубивме. Се надевам со Кајо ќе биди нешто добро, не дека го знај некој редно е да погодиме и ние некој играч .
Емко и Браќата мора да играт по 40мин и по секоја цена во Првенство, само така можиме да ги добиеме за во Иднина.
За 2ката мое мислење е дека треба да бидат играчи до 20год а овие неколку други можи да се позајмуваат каде шо би играле (Прилеп, Струга, Велес) и секоја година исто. Имаш база од +20 играчи шо ќе играт а не само 3-4ца како досега комбинирани со некој непотребни само со цел опстанок.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
За засилувања во екипата се задолжени 2 скопјани/менаџери и засега пуринот и звонко ги слушаат нив.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
140
Поени од реакции
578
Фан шоп да се отвори на бутки до тобакото
Таму му е местото. Промоција пакети да се прат дрес+ дуксер, барем сега е лесно за маркетинг.
Напрајте албум, напрајте постери шампионски, можи се и сешто да се напрај ама треба чоек за та работа да се клај шо се разбира од то.
Всала штанд да се клај склучете договор било со скопска, прилепска пивара во чаши пластични или книжни, ете плус профит за клубот.

И едно да кажиме дека сите натпревари од ЛШ лани поминаја без ниеден инцидент. Од наша страна најфер најкоректно досега за се.

Ај доста е пишење, сега си чекаме бомби кашикари.
Убав викенд на сите
 
Член од
30 април 2022
Мислења
12
Поени од реакции
42
Aко сакаме тим конкурентен ете бе вардар ко освојваше да не имаше играчи ко емко емко па емко, со такви играчи за сеха лига тренинг утакмици можат да се играт. Ако сакаме бодој во ЛШ тие ко емко компанија Петрович, Танковски можи само со нас на трибина да навиват, а дека ќе напрат нешто плус за тимот освен браќата не вервам друг.
АКО САКАМЕ УСПЕХ НИ ТРЕБАТ ИГРАЧИ, НЕ ДЕЦА УШТЕ ВО ПУБЕРТЕТ, ШО ПРИОРИТЕТ МУ Е ХАШ.
Клубот е крив шо Хаш му е приоритет, сегде во светот има сакнции за то.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
472
Поени од реакции
387


шешир 1: Барселона, Магдебург, Висла Плоцк, Алборг, Веспрем, ПСЖ
шешир 2: Фуксе Берлин, Келце, Фредериција, ПИК Сегед, Нант
шешир 3: Еурофарм Пелистер, Динамо Букурешт, Загреб, Спортинг Лисабон, Колстад
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
272
Поени од реакции
910
Единствена желба ми е Барса да ни падни од прв шешир, да имаме прилика да ги гледаме во Битола.
Од останатите мање/више не менва многу, евентуално Нант и Динамо Букурешт се интересни екипи.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.067
Поени од реакции
7.673
Единствена желба ми е Барса да ни падни од прв шешир, да имаме прилика да ги гледаме во Битола.
Од останатите мање/више не менва многу, евентуално Нант и Динамо Букурешт се интересни екипи.
За мене е поважно шо повеќе гостувања да има кај екипи со НГ а најмногу сакам романците да ги здрвиме два пати шо јадења лајна цела година дека не играа ЛШ

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
693
Поени од реакции
2.868
За мене е поважно шо повеќе гостувања да има кај екипи со НГ а најмногу сакам романците да ги здрвиме два пати шо јадења лајна цела година дека не играа ЛШ

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Па и да се напрај едно гостување Букурешт :icon_mrgr:
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
272
Поени од реакции
910
За мене е поважно шо повеќе гостувања да има кај екипи со НГ а најмногу сакам романците да ги здрвиме два пати шо јадења лајна цела година дека не играа ЛШ

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Романците се најсилната екипа од трет шешир. Тие ќе ја поминат групата според мене. Јас ги спомнав нив пошо се интересна екипа а ако глеаме противник за да се носиме на домашен терен, то сигурно е Спортинг/Колштад.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
289
Поени од реакции
629
Романците се најсилната екипа од трет шешир. Тие ќе ја поминат групата според мене. Јас ги спомнав нив пошо се интересна екипа а ако глеаме противник за да се носиме на домашен терен, то сигурно е Спортинг/Колштад.
Fredericija e najslaba ekipa I ako igrame protiv niv ke gi dobieme vo Bitola
 
Член од
30 април 2022
Мислења
12
Поени од реакции
42
Fredericija e najslaba ekipa I ako igrame protiv niv ke gi dobieme vo Bitola
Нека се напрај екипа стабилна со играчи шо ќе го кренат квалитетот, па после математики ќе прајме кај можи да добиеме бодој.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
272
Поени од реакции
910
@Simev - Боре ви ја скоцка екипата за ЛЕ? Танкоски најзвучно име, м ? Ајде барем има искуство во ЛЕ...
Спонзорите заборај да ги потпиши пред да оди во владата, ама ајде за наредна сезона здравје боже.
Ништо страшно, ќе ги договори наредно лет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom