Фан клуб: РК Пелистер

Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
210
Samo se potvrdi toa sto so godini mu go kazvame na celata javnost deka Vardar e partiski klub...
Klub na koj vo minatoto pretsedatelot Mihajlo bese pretsedatel na RFM, kako sto sega e Mukaetov, direkten konflikt na interesi i e dozvolen samo kaj nas...duri i vo Srbija podiskretno gi prat rabotite, a site znat za koj e Vucic...
Potragicna e situacijata vo fudbalot (moram ovde da pisam, oti sum baniran na nivnata strana) kade sto premierot direktno se zalozi i mu obekja sponzori na Miravci, na klubot na narodot, kako sto velat tie, a narodot makedonski otvoreno se proiznesuva deka e za vlez vo Evropa, kade sto striktno i rigorozno e zabraneto mesanje na politikata vo sportot i mislam deka ke dojdi vreme koga UEFA ke se pozanimava so sostojbite i kaj nas....neka si ziveat vo bajkite, samo fakt e deka narodot e protiv klubot na narodot i so godini se najomrazeniot klub vo Makedonija...vo cel svet privatni sponzori vlozvat i go rakovodat sportot, samo kaj nas partijata na vlast favorizira sopstveni klubovi i ja unistuva zdravata konkurencija
Nivna rabota, nie da si ja gledame nasata...fudbalot ke se borime za opstanok, a rakometot ke gi zgazime uste posilno ova godina
Колку злоба и завист на едно место.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.088
Поени од реакции
1.774
Колку злоба и завист на едно место.
Тротинет со помошни си дефинитивно.

Ајде буква по буква прочитај пак и кажи кај виде злоба и завист во објавата.

Па не е чудно шо несмеете да одите на др страна од реката, ќе се изгубите тоа е проблемот.
Од дома со околувратник и поводник ве пуштат за кога ќе се оддалечите од дома да ве тргнат и да знаете како да се вратите.
'Ртки сте насобрани и само лаете а незнајте кај терате.
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
36
Поени од реакции
87
Ako go potpisime Henigman mislam deka ke se oslobodime od Borzas pregolem luksuz bi bilo da imame tolku levi bekoj a spored statistikata sho gledam igra i napad ne samo odbrana kako sho pisa nekoj pogore :)
На ризик си со Хенигман. Нема играно од нова година поради повреда
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.328
Поени од реакции
6.625
@Xsago

Голмани
Митревски
Ивич

Лево крило:
Атанасијевиќ
Кузманоски
Манасков (еден вишак)

Лев бек
Ѓорговски
Атанасијевиќ
Кузмановски
Борзаш
Дефанзивец (?)

Среден:
Тајник
(нов)

Десен бек:
Цехте
Хосни (?) потпишан е но сепак вака нека стои.

Десно крило:
Радивојевиќ
Костески
Белистојаноски (?)

Пикер
Пешевски
Кајо
Ристевски (?)

Па и 19/20 играчи е скоро исто, од каде ќе имаме 9 странци потенцијални (две крила вишак) од каде едното е скрос вишак но ради искуство го чуват на штета во развој. Другото крило и не е вишак кога знаеме Батак дека е повреден и до Декември најмалку ќе го немаме активен.
Ова се 20 играчи без 3 голман а не е ни спомнат пикер за два правци што сигурно ќе донесат. Значи реално 22. Во превод тоа се најмалку 3 прекубројни играчи. 1-2 крила, еден пикер и еден од лев/среден бек. Испаѓа дека младите македонски играчи се само за пополнување бројка на домашни за првенството а не се мисли на нив како на реални опции за играње... Ако е за бројка поарно да земат некој 30+ гпдишен наместо младите да стагнираат. Нема развој без минутажа и без континуирано "решавање" на ракометни ситуации против јаки екипи во реални натпревари.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
289
Поени од реакции
629
Ова се 20 играчи без 3 голман а не е ни спомнат пикер за два правци што сигурно ќе донесат. Значи реално 22. Во превод тоа се најмалку 3 прекубројни играчи. 1-2 крила, еден пикер и еден од лев/среден бек. Испаѓа дека младите македонски играчи се само за пополнување бројка на домашни за првенството а не се мисли на нив како на реални опции за играње... Ако е за бројка поарно да земат некој 30+ гпдишен наместо младите да стагнираат. Нема развој без минутажа и без континуирано "решавање" на ракометни ситуации против јаки екипи во реални натпревари.
A ne planirats deka sezonata e dolga so 50+ utakmici I deka mozno e da imame nekolku povredi.Fala mu na Gospod so ova sezona ostanavme samo so povredata na Batakot(a koga ke mi tekni samo kako se hejtase koga go potisavme Bogdan).
Konkurencijata e dobra rabota,nema zijan od poveke igraci,ama dobro ke bidi I da gi rotirame site igraci I mladite da dobivaat poveke sansa.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.113
Поени од реакции
6.310
A ne planirats deka sezonata e dolga so 50+ utakmici I deka mozno e da imame nekolku povredi.Fala mu na Gospod so ova sezona ostanavme samo so povredata na Batakot(a koga ke mi tekni samo kako se hejtase koga go potisavme Bogdan).
Konkurencijata e dobra rabota,nema zijan od poveke igraci,ama dobro ke bidi I da gi rotirame site igraci I mladite da dobivaat poveke sansa.
Точно, посебно оваа сезона кога мислам дека се враќа стариот формат на мак супер лигата. Ќе ни требат свежи играчи и за домашното првенство кое годинава ќе е посилно од лани, барем по најавите. Посебно во есенскиот дел кога се игра и во набиен распоред.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
783
Поени од реакции
907
А исто така можно е и враќање на СЕХА лигата имаше некои најави. Според мене, во СЕХА лигата (ако има) шанса да му се дај на сите оние кои ќе имаат помала минутажа во ЛШ. Со то пак би имале европски и силни утакмици и би добиле многу на искуство, во според мене, за нас не така значајно натпреварување.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.328
Поени од реакции
6.625
A ne planirats deka sezonata e dolga so 50+ utakmici I deka mozno e da imame nekolku povredi.Fala mu na Gospod so ova sezona ostanavme samo so povredata na Batakot(a koga ke mi tekni samo kako se hejtase koga go potisavme Bogdan).
Konkurencijata e dobra rabota,nema zijan od poveke igraci,ama dobro ke bidi I da gi rotirame site igraci I mladite da dobivaat poveke sansa.
Повеќе од доволно се 18 и за повреди и за се. Секако 12-13 играчи се користат по натпревар во просек, вака имаш уште 5-6 за ротација и за евентуални повреди.

Едни ПСЖ, Барселона и сл имаат по 18-19, кај германските екипи обично младите им играат во втори тимови во втора/трета лига... Ама нас ни требале 22-23... Од старт тоа ти кажува дека има 3-4 играчи, читај младите македонци се таму за пополнување на бројка и не се смета реално на нив.

Само нашите екипи се расфрлаат со трансфери. Таа логика историски ја терале Вардар, Мешков Брест, понекогаш Веспрем, а никогаш германските, француските или скандинавските тимови.

На секој млад играч му се потребни минимум 1000 квалитетни минути по сезона - тоа ти е најмалку 50 натпревари по 20 минути или 30-40 по 30 минути.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Samo se potvrdi toa sto so godini mu go kazvame na celata javnost deka Vardar e partiski klub...
Klub na koj vo minatoto pretsedatelot Mihajlo bese pretsedatel na RFM, kako sto sega e Mukaetov, direkten konflikt na interesi i e dozvolen samo kaj nas...duri i vo Srbija podiskretno gi prat rabotite, a site znat za koj e Vucic...
Potragicna e situacijata vo fudbalot (moram ovde da pisam, oti sum baniran na nivnata strana) kade sto premierot direktno se zalozi i mu obekja sponzori na Miravci, na klubot na narodot, kako sto velat tie, a narodot makedonski otvoreno se proiznesuva deka e za vlez vo Evropa, kade sto striktno i rigorozno e zabraneto mesanje na politikata vo sportot i mislam deka ke dojdi vreme koga UEFA ke se pozanimava so sostojbite i kaj nas....neka si ziveat vo bajkite, samo fakt e deka narodot e protiv klubot na narodot i so godini se najomrazeniot klub vo Makedonija...vo cel svet privatni sponzori vlozvat i go rakovodat sportot, samo kaj nas partijata na vlast favorizira sopstveni klubovi i ja unistuva zdravata konkurencija
Nivna rabota, nie da si ja gledame nasata...fudbalot ke se borime za opstanok, a rakometot ke gi zgazime uste posilno ova godina
Секогаш најомразените се најдобри, така е и со Реал Мадрид на пример, добро е си призна :D
Прва или втора лига фудбал, ЛШ прваци во ракомет или губење од Тиквеш, пак сме си и ќе си останеме институција ;)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Сега пак ќе го сменат името " рк вардар 1961 дпмне " ќе бидат со нова навивачка група викана куртни оти за избори ги користат потоа ги фрлат како куртони.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Сега пак ќе го сменат името " рк вардар 1961 дпмне " ќе бидат со нова навивачка група викана куртни оти за избори ги користат потоа ги фрлат како куртони.
Може Еурофарм ќе додадеме и ќе си го оставиме тимот на цедило, да испадне во втора лига. Познато да не ти е ова? :D
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
277
Поени од реакции
924
Темата е Пелистер а не некои други клубој и подржувачи нивни.
Не одете офтопик безвеза и не ја посервајте темата со глупи препирки.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
700
Поени од реакции
1.356
Може Еурофарм ќе додадеме и ќе си го оставиме тимот на цедило, да испадне во втора лига. Познато да не ти е ова? :D
da uste od 2011 ko go ostavivme na cedilo fk ko ispadna 2ra liga ne e prv pat naviknavme veke
 

Kajgana Shop

На врв Bottom