Фан клуб: РК Пелистер

Член од
30 април 2022
Мислења
12
Поени од реакции
42
Хенингман по карактеристики е лев бек но ако биде земен ќе биде исклучиво за дефанзива (тапа е во напад) затоа го спомнувам него. Во било која друга опција да земат играч нема да ни биде користен.
Хенигман го напушта Ст.Рафаел така да реални се можностите да дојди
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.770
Ако јас се прашувам за Борзаш може да си фати пат поднозе ако планира да игра само лига шампиони, та имал повреда или не.
Можи и така само е најправилно да се профилираат Емко и Павле во целосни играчи.
 
Член од
4 јуни 2024
Мислења
16
Поени од реакции
36
Ако јас се прашувам за Борзаш може да си фати пат поднозе ако планира да игра само лига шампиони, та имал повреда или не.
Можи и така само е најправилно да се профилираат Емко и Павле во целосни играчи.
Ко ќе гледаш реално така е
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
274
Поени од реакции
916
Борзаш ако не крени форма ова лето, можи уште нс зима да го фати патот. Никаков придонес немаше од него во пролетниот дел, како да немаше мотив за плејоф.
Нека носат играчи, оти минатата сезона бевме очајни во напад.
Лев бек ни треба ите како... Ни треба една силна постава за Европа ако сакаме резултати и таму.
Нема зијан од поќе играчи, само прашање е дали Пурино е кадарен да ги изротира и користи сите во текот на мечот и да можи да рачуна на сите играчи, а не да користи само 7-10 играчи во текот на мечот.
Досега единствен тренер шо ги коридтише сите играчи беше Бабич. И сам имаше изјавено дека негов стил е да му дава по 10-15 мин на секој играч во состав во текот на мечот, само тогаш тој имаше нал фонд на квалитетни играчи за жал.
Не ми се верва дека ќе пишам дека Бабич беше најквалитетниот тренер во ерата на Стерјеви во Пелистер, ама времето покажва дека така беше.
 
Член од
30 април 2022
Мислења
12
Поени од реакции
42
Борзаш ако не крени форма ова лето, можи уште нс зима да го фати патот. Никаков придонес немаше од него во пролетниот дел, како да немаше мотив за плејоф.
Нека носат играчи, оти минатата сезона бевме очајни во напад.
Лев бек ни треба ите како... Ни треба една силна постава за Европа ако сакаме резултати и таму.
Нема зијан од поќе играчи, само прашање е дали Пурино е кадарен да ги изротира и користи сите во текот на мечот и да можи да рачуна на сите играчи, а не да користи само 7-10 играчи во текот на мечот.
Досега единствен тренер шо ги коридтише сите играчи беше Бабич. И сам имаше изјавено дека негов стил е да му дава по 10-15 мин на секој играч во состав во текот на мечот, само тогаш тој имаше нал фонд на квалитетни играчи за жал.
Не ми се верва дека ќе пишам дека Бабич беше најквалитетниот тренер во ерата на Стерјеви во Пелистер, ама времето покажва дека така беше.
Ник Хенигман ❗
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
36
Поени од реакции
87
Борзаш ако не крени форма ова лето, можи уште нс зима да го фати патот. Никаков придонес немаше од него во пролетниот дел, како да немаше мотив за плејоф.
Нека носат играчи, оти минатата сезона бевме очајни во напад.
Лев бек ни треба ите како... Ни треба една силна постава за Европа ако сакаме резултати и таму.
Нема зијан од поќе играчи, само прашање е дали Пурино е кадарен да ги изротира и користи сите во текот на мечот и да можи да рачуна на сите играчи, а не да користи само 7-10 играчи во текот на мечот.
Досега единствен тренер шо ги коридтише сите играчи беше Бабич. И сам имаше изјавено дека негов стил е да му дава по 10-15 мин на секој играч во состав во текот на мечот, само тогаш тој имаше нал фонд на квалитетни играчи за жал.
Не ми се верва дека ќе пишам дека Бабич беше најквалитетниот тренер во ерата на Стерјеви во Пелистер, ама времето покажва дека така беше.
Ќе кажи времето.
Зијан од појќе играчи нема, ама ако ги играш сите. Ако не ги играш има зијан ито како
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
274
Поени од реакции
916
Ник Хенигман ❗
Џабе лицитирате со имиња, можи да нема врска муабетот и да договорат некој сосема трет. :D
Јас не вервам дека се кадарни да договорат салам бек, дајбоже да ме демантират. Овие имиња вие шо ги пишите се супер играчи и би биле екстра засилувања, ама дали се реална опција и дали воопштп се преговара со некој од овие ќе кажи времето.
Јули месец дојде, освен африкански играчи нема ништо асолно на пазарот. Требаше псоовреме да се испазари за бековската линија.
Хосни со Цехте се топ тандем за десната страна, ама Хосни го знајме и знајме шо да очекуваме од него.
За друг африканец сум скептик... Знајме сите Суси како помина пред две години.
Некако слабо се снаоѓаме на трансфер пазарот.
Да почекаме овие дена да видиме шо ќе објават. Времето не работи поќе во наша корист. Среќа шо ја задржавме 80% од екипата, иначе ако требаше да носиме 7-8 играчи како лани, ќе ја ебевме утката пак.

@Simev -> Кивата шо кажва, ќе те фрли во депресија од неизвесност... Ќе чекате прво министер да стани или веќе има редица од спонзори пред Јане ? Нема да го дочекаш стартот на сезоната ако продолжи вака да те фрла во неизвесност. Ајде ако не, тука ќе читаш нови трансфери и спонзори во наредниот период, нема џабе акаунтот да ти биди на Кајгана.
 
Член од
30 април 2022
Мислења
12
Поени од реакции
42
Џабе лицитирате со имиња, можи да нема врска муабетот и да договорат некој сосема трет. :D
Јас не вервам дека се кадарни да договорат салам бек, дајбоже да ме демантират. Овие имиња вие шо ги пишите се супер играчи и би биле екстра засилувања, ама дали се реална опција и дали воопштп се преговара со некој од овие ќе кажи времето.
Јули месец дојде, освен африкански играчи нема ништо асолно на пазарот. Требаше псоовреме да се испазари за бековската линија.
Хосни со Цехте се топ тандем за десната страна, ама Хосни го знајме и знајме шо да очекуваме од него.
За друг африканец сум скептик... Знајме сите Суси како помина пред две години.
Некако слабо се снаоѓаме на трансфер пазарот.
Да почекаме овие дена да видиме шо ќе објават. Времето не работи поќе во наша корист. Среќа шо ја задржавме 80% од екипата, иначе ако требаше да носиме 7-8 играчи како лани, ќе ја ебевме утката пак.

@Simev -> Кивата шо кажва, ќе те фрли во депресија од неизвесност... Ќе чекате прво министер да стани или веќе има редица од спонзори пред Јане ? Нема да го дочекаш стартот на сезоната ако продолжи вака да те фрла во неизвесност. Ајде ако не, тука ќе читаш нови трансфери и спонзори во наредниот период, нема џабе акаунтот да ти биди на Кајгана.

Го спомнувам Хенигман оти има нешто, барем така ми кажаја.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
714
Поени од реакции
981
Лев бек ни треба ите како... Ни треба една силна постава за Европа ако сакаме резултати и таму.
Јас не вервам дека се кадарни да договорат салам бек,
Јули месец дојде, освен африкански играчи нема ништо асолно на пазарот. Требаше псоовреме да се испазари за бековската линија.
Некако слабо се снаоѓаме на трансфер пазарот.
Nemoj da hejtate pls
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
783
Поени од реакции
907
Nemoj da hejtate pls
Еј, немој така на ракометниот "потпарол", не си ти тој шо треба да кажва дали да хејта или не, само тој смеј да кажва шо и како

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
274
Поени од реакции
916
Nemoj da hejtate pls
Толку разбираш и ти... Напиши нешто конструктивно, па макар и да бараш пискачо и ефто да се вратат на чело на клубот.
Ако одиме по твојот ум, треба да го клајме клучот на сите клубој и да чекаме некој шеик да влези во клубот за да речиме дека се работи како треба.
Автоматски споено мислење:

Еј, немој така на ракометниот "потпарол", не си ти тој шо треба да кажва дали да хејта или не, само тој смеј да кажва шо и како

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ако не сме неколку членој тука да напишиме нешто за клубот, ќе згаснат темите. Ќе чекаме ти на фб бомби да објавуваш за турски и руски спонзори во фудбало.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.327
Поени од реакции
6.619
Мене стварно не ми е јасна стратегијата на клубот. Ај што не знаат како се развиваат играчи и се повеќ и повеќе личи дека ги упропастуваат младите, туку има ли објаснување како кога имаат 4 леви бека ви тимот, е потребен лев бек во екипата?

На бековски позиции во ЛШ максимум ќе изротираат 5 бека:

Кузмановски/Тајник/Борзаш + Цехте/Хосни се веќе 5. Ако не продаваат ниеден од овие стварно не разбирам зошто би носеле нови.

Во моментот единствено што му е потребно на екипата е пикер за два правци. За ЛШ ниво на играч од овој тип вреди и тоа како да искешираат - ама се знае што е ЛШ ниво на играч, тоа главно се тие што веќе играат во тие 10тина најдобри клуба во светот.

Се друго е ми се чини џабе фрлени пари ако не е во пакет со заминување на некој од погореспоменатите. Се над 18 играчи во ростер (плус трет голман како 19ти) е лоша клупдка политика и стратегија.

П. С. Не е ова дека плукам по клубот. Далеку од тоа. Платформата ја поддржував од пред да се случи како концепт. Плукањето по газдите е стварно бесмислено и не вреди ни да се коментира. Очекувањата на навивачите се комплетно нереални - објективно резултатите на екипата се главно зафоволителни и во рамки на буџетот и очекувањата.

Ама трансфер политиката на квантитет наместо квалитет и недавање шанса на напите млади играчи апсолутно е нелогична и несфатлива за мене. И за тоа секогаш ќе коментирам.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.770
@Deksi
Ако е тој потпарол ти шо си крт?
Внимавај утре другиден кај нив ќе бараш карти да ти дадат за да одиш на утакмица.
:D

"Заследете не, ставете лајк и имате шанса да освоите 2 карти за кои веќе знам кој ќе ги добие." ако не на прво извлекување на 20-30то
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
714
Поени од реакции
981
Толку разбираш и ти... Напиши нешто конструктивно, па макар и да бараш пискачо и ефто да се вратат на чело на клубот.
Ако одиме по твојот ум, треба да го клајме клучот на сите клубој и да чекаме некој шеик да влези во клубот за да речиме дека се работи како треба.
Od mene nisto ne e konstruktivno , lani ko velev deka ne se igracite za ls , bev hejter i da se poceka do septemvri , pa posle da zavrsi sezonata ... Ama ti deka razbiras mnogu rakomet ti mozi da kazvas vaka i ne si hejter poznavac si .
Po mojot um ne , ama po tvojot ako odime izgleda treba kluc oti ti se palis na ls i sega pocna da gi narekvas nekadarni tie do nekni so gi branese ...
Duri ne procitam pak vakvi kontradiktorni raboti , pak ne pisam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom