Фан клуб: РК Пелистер

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
729
Поени од реакции
1.296
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.096
Поени од реакции
2.056
Според мене веќе 5 тимови се сигурни од овие кои аплицираа за вајлдкард:
Динамо Букурешт, Нант, Пик Сегет Киелце и Загреб.
Остануваат уште 2 места за Пелистер, Порто, Кадетен и Фредерициа.
Прегледај го приврзокот 420161
Ако не е веќе одлучено,Порто влегуват уште појјако во игра го вратија Магнус Андершон за тренер а во ЕХФ го имат и неговиот другар Стефан Ловгрен сигурно ке лобират за Порто.....многу заткулисни игри имат........се надевам повторно Пелистер да играт во ЛШ.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.055
Поени од реакции
7.657
Ако не е веќе одлучено,Порто влегуват уште појјако во игра го вратија Магнус Андершон за тренер а во ЕХФ го имат и неговиот другар Стефан Ловгрен сигурно ке лобират за Порто.....многу заткулисни игри имат........се надевам повторно Пелистер да играт во ЛШ.
Koj e toj magnus ,kaj mozi so Brance nas ima se da izlobirame I platime so treba I ne treba dojde vmro na vlast ima da se tresi evropa od nas LS ne ni bega ako treba Hansen I katabatic ke gi vrstime ne dzabe go pustivme tankosen vo 1961 da se otvori mesto za uste po jaki majtapot na strana ubo ke bidi pak da igrame LS so golemite kluboj daj boze da bidi rabotata pa konecno I da se pocni proketot odnosno idejneto resenie za sportska sala da se ostvaruva oti toa e isto taka vazno ova ke bidi ke pomini a salata ke ostani !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
246
Поени од реакции
872
Добро е шо учествуваме во Добој, мислев дека нема да добиеме покана ова година.
Највероватно во Јули ќе одат во Маврово, па после во Битола и во Август ќе имат прилика прво во Струга па после бо Добој да ја вклопат екипата.
Овие дена ќе ги објават деталите од платформата и ќе го објават Хосни и пикер.
Има најава дека ќе се носат словенци на среден и лев бек ама ништо официјално засеа.
 
Член од
30 април 2022
Мислења
11
Поени од реакции
36
Добро е шо учествуваме во Добој, мислев дека нема да добиеме покана ова година.
Највероватно во Јули ќе одат во Маврово, па после во Битола и во Август ќе имат прилика прво во Струга па после бо Добој да ја вклопат екипата.
Овие дена ќе ги објават деталите од платформата и ќе го објават Хосни и пикер.
Има најава дека ќе се носат словенци на среден и лев бек ама ништо официјално засеа.
Јака Малус на среден бек од Frisch auf Göppingen?
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
246
Поени од реакции
872
Јака Малус на среден бек од Frisch auf Göppingen?
Незнам имиња, неам такво инфо... Хосни ги средил документите во Кувајт и требало да потпиши со нсс ова недела, то е сигурно барем од то шо се збора низ град.
Пикер наводно договориле и биле пред договор со среден и лев бек словенци.
То е то засеа...
Ваљда плстформата ќе ја потпишат ова недела и ќе излезат со шоќе детали на прес.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.753
Интересен играч, ама далеку од класа и бомбата шо се најавуваше
Топ играч за наши услови.
Кога сме во состојба да неможеме и немаме средства за повисоко квалификувани играчи Јака е тип на играч кој високо котира во ракометните кулоари.
Очекувајте од него колку шо е тивок и неприметлив на терен сосема повеќе да прикажи. Не е атрактивен играч но е премногу корисен.
Лев бек ако би типувал тоа би бил Хенингман таков играч би бил од голема важност за тимот ако е тој, за се останато на позиција лев бек од Словенија е профил на играчи кои веќе ги имаме и не вреди да се носат.
Петер Шишко во Висла потпиша (малио растура напад одбрана) , Мачковчек има скрос врзан договор со Пик Сегет.
 
Член од
4 јуни 2024
Мислења
16
Поени од реакции
36
Се согласувам дека е топ за наши услови и средства. Сметам дека лев бек не му треба(Ги имаш Борзаш, Кузмановски, Емилијан, Павле ако земиш уште еден, Емилијан и Павле никогаш нема да изиграт). Мачковшек само шо потпиша нов договор со Пик Сегед иако имаше шпекулации дека ќе бега летово.
 
Член од
30 април 2022
Мислења
11
Поени од реакции
36
Се согласувам дека е топ за наши услови и средства. Сметам дека лев бек не му треба(Ги имаш Борзаш, Кузмановски, Емилијан, Павле ако земиш уште еден, Емилијан и Павле никогаш нема да изиграт). Мачковшек само шо потпиша нов договор со Пик Сегед иако имаше шпекулации дека ќе бега летово.
Како шо тера Павле ќе биди дефанзивец само
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.753
Хенингман по карактеристики е лев бек но ако биде земен ќе биде исклучиво за дефанзива (тапа е во напад) затоа го спомнувам него. Во било која друга опција да земат играч нема да ни биде користен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom