Фан клуб: РК Пелистер

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
722
Поени од реакции
1.283
Според информациите и Василев ќе пали патиките.
Сери најверојатно ја обновил повредата на пријателска со двојката која ја играле неколку дена пред утакмицата со Вардар.
Сери ако е така право Косотозглобна и правец дома! Се виде 1 играј 10 лежи....Не бива.. А штета каков топ во раката има(ше)
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
751
Поени од реакции
872
Ништо од Томовски, Филип Илиќ тандем со Митревски.

Чим се носат засилувања, значи продолжува платформата, а то е потег за поздрав.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
209
Поени од реакции
797
Каков Томовски, не се заебавајте бе... Не треба да се размислува воопшто за такви опции.

Покрај Митревски , единствена друга опција за мкд голман треба да биди Галевски. Се друго е на ниво на Ќизич.
 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2024
Мислења
209
Поени од реакции
797
Треба Бранче да му објасни на Фитиљо дека не е исто да играш против Бутел и против Кил.
6-7 напади ги споеба и ни се одлепија ради него, плус 2мин во одбрана.
Треба малце да го олабај, да одмори на клупа. Нека игра Емилијан на вакви натпревари поќе, за да добие самодоверба.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
675
Поени од реакции
2.813
Мора да се задржи костурот на екипата за следна сезона. Не смеат управата да си дозволат исти грешки од минатото. За играта денес добро е шо се ротира и скоро сите добиват минутажа. Танкоски би го задржал пред Тајник во екипа. Од Богдан немаме кизнеј каква корист. Василев и Цехте треба да се задржат. Борзаш исто топло ладно. Добро е шо нема повреди спремни ќе го дочекаме Охрид. Вардар можи уште наредно коло да киксни со Тиквеш така да ќе биди интересно за викендот.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
174
Поени од реакции
194
П
Мора да се задржи костурот на екипата за следна сезона. Не смеат управата да си дозволат исти грешки од минатото. За играта денес добро е шо се ротира и скоро сите добиват минутажа. Танкоски би го задржал пред Тајник во екипа. Од Богдан немаме кизнеј каква корист. Василев и Цехте треба да се задржат. Борзаш исто топло ладно. Добро е шо нема повреди спремни ќе го дочекаме Охрид. Вардар можи уште наредно коло да киксни со Тиквеш така да ќе биди интересно за викендот.
Вардар можи уште наредно коло да киксни со Тиквеш.......Прогноза ќе видиме за два дена.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.061
Поени од реакции
1.713
Незнам оти очекувате сите некој да киксни...
Воопшто треба да очекуваме само 14/14 и да немаме повреди до крај на сезона.
Треба само ротацијата да функционира оти ако се оди со "куц куц" ништо нема да извлечеме од тоа шо имаме за нијанса подобри играчи.
Отсуството на Сери се надевам ќе го искористи Павле да се наметне во ротација на 3-4 оти ни треба побрз играч на таа позиција кој ќе може да излезе на висока 6-0 позиција да го запре нападот од старт.
Ако амбициите на клубот се догодина да одиме во Europa League мислам не треба да се расфлаат со пари на скапи играчи од типот на Богдан или некој екстра среден/десен бек.
Треба да им се даде шанса и да се поработи индивидуално на технички план со Павле со Емко а посебно на физикусот на Емко. Детето да има талент има скок шут но се губи почесто не може да следи чекор. Павле пак да не ја прави грешката да игра со глата надолу како шо го правеа/прават и Талевски и Кузмановски оти ќе остане само специјалист во одбрана.
Вклучување на Бели во тимот за догодина, Самоил можи но би рекол нека начука полнолетство па во прв тим, Мирче (19) а и Алем (17) рано им е за прекоманда нека добијат поголеми самодоверби.
Проблем голем е то шо федерацијата неофицијално бара еден активен тим во Супер лига, ништо чудно да ги турнат сосила и да опстанат Вардар Неготино и Куманово.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
209
Поени од реакции
797
@Prezimeto - Многу точно кажано.
Не треба ние да се замараме со кој играат пеотивниците и дали ќе ќикснеле, него да се фокусираме на 100% учинок во плејоф ако сакаме да ја одбраниме титулата.
И да ќикснат, мора да ги победиме сите за да титулата биди чиста како солза и без калкулации како лани.
Чекор по чекор... В недела прво Охрид, па на гости Тиквеш итн...
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
13
Ѓорговски е вреден играч да се работи технички и да игра прва постава барем во натпреварите со послабите противници , често пушта топка до крило и со тоа ја шири противничката одбрана, на таа страна го има сега Манасков кој вреди да добивa повеќе топки. Таа особина ја немаат многу левите бекови на Пелистер. Вчера имаше неколку добри потези за проигрување од страна на Ѓорговски и со Манасков и со Богдан на другата страна. Нормално е да се прават грешки само треба да се крени самодовербата и мое мислење е дека би бил многу подобар од Борзаш, кој на послабите утакмици има доста форсирани шутеви. Генерално фали доста игра преку крила на сите утакмици.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
628
Поени од реакции
2.296
Ти бе ракомет гледаш или на форум си мирцаш па гледаш кој шо ќе објави?
И двете работи одеднаш ги правам, додуша на форумов поинтересно отколку ова ракометов ако можам така да го наречам.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.061
Поени од реакции
1.713

Kajgana Shop

На врв Bottom