Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Не можам да сватам кој ја креира трансфер политиката на клубот, ужасна е. Пофторно истата грешка како со Радивоевич што постигнаја со доведувањето на Радивоевич ништо наместо да игра тој се караше со публиката и сега исто го носат Манасков само да му ги уништат кариерите на Атанасиевич и кузмановски. Тотално погрешни потези и тренер и нови играчи
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.113
Поени од реакции
6.305
Петар во животна форма, Цветан супер го покрива, кој ќе го седниме за дејан да игра? :/ Овај трансфер е дупло полош за Петар и Цветан од Радиворвиќ за Костевски. На десно двајца делат минути, а овде тројца.
Не беше неопходен трансферот!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.063
Поени од реакции
7.840
prashanje e kako se gleda, realno manaskov vo najdobrite godini beshe klasa nad ovie segashni nashi krila, transfer napraj direk vo vesprem, prashanje e sea sho mu se deshava dali povredite mn go ebaja ili si go ladi kuro lagan zivot si tera
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
realno manaskov vo najdobrite godini beshe klasa nad ovie segashni nashi krila
Да во најдобрите времиња а сега е само цицач на буџет, 6 месеци е без клуб и кој знај цо каква форма е. Наместо два екста бека да донесат овие истата грешка крило носат а без асолен бек нема крилото топки ке си дреми во ќошот.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
693
Поени од реакции
2.868
Нека му е со среќа во мај нека му го вади па курето на скопјани “ Боље у Пелистер некогаш него у вардар” - Деки бој , да се надополнам да не бидам погрешно сватен, мислам е непотребен декибој во ова екипа кога ги имаме Петар и Цветан двата го искористија макцимално минутите. Не гледам како би кренал нивото на екипата кога нема играно од јуни. Нелогичен потег џабе буџет ќе цица. Време е да му се дај вистинска шанса на младите пред се браќата, Емилијан итн… ќе ги бараме еден ден. Како и да е најбитно дупла круна и продолжвање на платформата , друго мање битно!
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.070
Поени од реакции
7.673
Овај пари да дава не треба да му се дај дресот од Пелистер а не пак да го плаќаме и враќаме во живот ,кој реши за ова пак Бранче се знај бе шо ќе се бара крило,бек ,пикер или дај шта даш е работата плус на вакви постоечки крила овај да го земаме вкрај нелогичен потег фрлање само пари за џабе
Колку се наивни од управата не можам да верувам ...
Ај среден некој како јапонецот,шо ти знам пикер во двата правци или еден десен бек но за ова алипното не можам да поверувам
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
304
Поени од реакции
414
Bash me interesira i koj piker ke donesat sega uste to ke e mislam i zavrsva transferot za nas za zal... bez bekoj ne biva rakomet ama koj da mu kazi koj da razberi...!!!
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
274
Поени од реакции
916
Ајде удрете хејтери, нов играч за тема на фб фомнојадците...


Дали еден играч ќе ви се погоди бе торковци едни. Земете прочитајте шо пишевте летото во врска со овај играч и избришете си ги објавите уште одма.
Како не ви е срам бе, до кога со тој самоуништувачки битолски синдром ?
Кој играч ќе биди по ваша мерка ? Па и Дикамен да го донесат ќе се отепате од гомна јадење, ќе го извајте дека е непотребен за овај состав. Цело лето го варавте Манасков, сега под притисок на јавноста го плукате.

Дали сте свесни дека влеговте сите колективно во шемата на Лазаров и оние навивачите на свињата борко (нејќам ни име да му спомнам)... Секоја објава на Пелистер е испоганете од битолчани, фб стручњаци.
Па ми се смачи да ги читам на фб едни те исти плукачи на секој пост :
-Деки Кузмановски
-Бојан Георгиевски или како год...
-Томе (пропаднатиот десен бек од Битола) шо не пропушта прилика да исхејта на секој пост.
И да не ги набројвам, ги читате сите вервам, пошо како ботој ги има на сњкпј пост.
Влеговте во шемата на девалвирање на работата на Пелистер која се пропагира од цела ракометна јавност и скопските портали. Еден Велковски/Аларов и Ставревски ги глорифицираа на секој портал зато шп потпишале за конкурентите а на тапет и со огромен хејт се коментират трансфери од типот на Фитиљо, Богдан, Манасков, Лесјак итн...
Незнам шо сакате, не ми сте јасни... Плукавте, викавте, урлавте да се избркат неколку играчи, ете ги избркаја и сеа со нетрпение очекувате да објават ново име за да го жигосате јавно.
Престанете да си прајте филмој за клуб репрезентација, пошо ние то никогаш нема да бидиме и нејќам ни да бидиме. Ете ви го алкалоид си ја тера та шема. Неможи да имаме 3 клуба шо ќе бидат клуб репрезентација. Ете пола репка ја донесе управата, во вториот тим имате 4 младински репрезентативци шо ќе бидат префрлени на лето во прв тим. Митревски е договорен за наредна сезона, се водат преговори за уште 2 ца репрезентативци да се приклучат на лето. То се 11 од 16 репрезентљтивци во Битола. И пак управата не ви чини ?
Овие дена ќе има нов пикер и десен бек... Спремете се да ги испцуете сочно пп фб и форуми оти сигурно нема да се по ваша мерка.
Пред да продолжите да хејтате, зирнете ги статистиките на нашите играчи во ЛШ и после вратете се тука и коментирајте. Сакаме да не се бламираме во Европа а да играме со павле, петко трајко...
Имаме во клубот 6 интернационални репрезентативци шо играт на високо ниво во нивните селекции, плус нашите мкд играчи шо се стандардни во репката.
Премногу влеговте во филозофијата на Лазаров кој за неговиот неуспех бара алиби во работата на останатите клубови а не коментира никој дека истиот тој селектор е тренер на клуб кој се избламира во ЛЕ. Ама ако, то е ок оти играл со мкд играчи а срамота било Пелистер да губи во ЛШ со екипи кој се во врвот на ракометниот крем.
Дека напраја грешки напраја, тука пред се е погрешната политика со тренерите ама дека го вадат максимуот со буџет од 1.2М еур и напраја одлична селекција, неможи да спори никој. Еден Загреб има 5М еур буџет, Пик Сегед исто толку ако не и плус а со нив Пелистер играше егал до 59мин и една топка не делеше од позитицен резултат.
Престанете да хејтате, му прајте услуга на тие шо сакат Пелистер да биди избришан од ракометната мапа. Плстформата завршва на лето и треба наксимална поддршка од сите за да не го изгубиме спонзорот кој највероватно никогаш поќе нема да го иаме ако не се свестиме. Нити имало подобар инвеститор и подовра управа од оваа на Пелистер и нити ќе има. Дајте малце трпение и ако сакаме да растиме како клуб.
Еден Нексе 15 години му диши во врат на Загреб и вложва милиони евра и пак нема успех ама не се откажа газдата и продолжи да го надоградбва проектот. Ние во 4 години сакаме да освојме се и да се носиме со екипи шо имаат систем 20години уназад.
Почнете да ја гледате големата слика а не да се фаќате за провокации и исмејувања од спротивниот табор.
Макар и да ја изгубиме титулата не е крај на светот, спорт е ова, има наредна сезона и ако сме паметни, посилни и со поправени грешките од овас сезона ќе се подигниме за ниво погоре, ама ништо не сме напрајле ако фрламе со дрва и камења по управата и клубот го вратиме во бездната.
Остајте ги луѓето да работат а вие уживајте во финансиски стабилен Пелистер.
Не релативизирајте и не го исмевајте трудот заложбата и финансиите кој некој ги вложва во Пелистер.
Минутажата на Цветан, Павле, Петко и Трајко не е поважнс од успесите на клубот. На крајот од денот се бројат титулите а не кој колку минутаѓа добил. Сигурно 90% од вас овде шо се засекиравте за минутажата на репрезентативците појма немате во 90тите кога Пелистер беше доминантен, кој коллу минутажа имаше, ама сите знајте дека клубот освои 6 шампионски и 5 куп титули.
Шо е до мене и Цветан и Петар и Фитиљ нека си одат ако не се задоволни од третѓанот на клубот, само клубот нека бележи успеси и бека освојва титули. Нејќам да чекам повторно 18 години за да го гледам клубот со кој пораснав јас и мојот татко за да биде повторно конкурентен.
Единствена замерка е селекцијата на тренерите и крајно време е за наредна сезона уште сега да се договори озбилен стручњак на кој ќе му се овозможи период од 4 години да работи и да воспостави систем

Апел до управата, до Бојан (знам дека следиш) :

Занемарете ги фб плукачите и хејтерите и исклучете ја опцијата за коментирање на објавите на Рк Пелистер на фб, за доброто на клубот и продолжете посветено како и досега.
1500 сезонски карти продадени по цена од 6500ден се показател дека клубот е на добар пат. Дајбоже да се одбрани титулата и наредна сезона да гледаме пак европски ракомет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom