Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
И црепот Јовиќ дома со Вардар играше без Лесјак и Борзаш
Не е само Јович кабает и Шундовски како голем стручњак ТИМ МЕНАЏЕР што и да значи то требаше да сноси одговорност не само за таа утакмица за повеќе утакмици и ланската со 1961 кога го остаја на трибина да снима Данецот кој ни ја извај сезоната. И затоа го наградија Шунда во спортски директор и кординатор заедно со Бранко тандем невиден ќе бидат.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
5.126
Немој повеќе некој да го спомнал тој стариот педер за тренер
Владо Шола паркето го избриша од него, Шола у Битољ

п.с. Освен Фитиљо, останатите сите добро се покажаја на ЕП, дури и Кизо фати 2 клучни....
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.088
Поени од реакции
1.774
Освен Фитиљо, останатите сите добро се покажаја на ЕП, дури и Кизо фати 2 клучни....
Реално Фитиљо има голем притисок, за 2 год тоа ќе го нема на своите плеќи и се надевам дека новиот бран на играчи и овие кои се веќе во поширок список тој терет ќе му го намалат. Фитиљо не е среден бек и споро ја движи топката во поле па самиот се пика во ситуации за изгубена топка, но има солидна прегледност која го вади и затоа го форсираат да игра на таа позиција.
Имајте верба во Тајник заедно со уште еден таков бек а Фитиљо/Борзаш на лев би добиле со многу подобар напад.
Треба фрлање во оган малите Павле и Емко со поголема минутажа. Шутот отскокот и следењето на игра без топка на Емко е најдобрата особина но детето не е работник и мн лесно се откажува. Павле е мн борбен тоа треба да се искористи а одбраната му е веќе на завидно ниво само треба да ги истрпиме уште малку за да блеснат во право светло.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
133
Поени од реакции
272
site pelisterci i ex pelisterci gledam resetat .. maras i kusan vo hrvatska , lesjak slov pesevski petar nenad masini...
da se vrati kusan na piker idealnooo
Кушан дека даде уба партија денес даде, нема збор, но според муабетите шо беа за Сухолешник неколколку страни поназад, тој ни е далеку подобро решение него ли овај шо беше кај нас. А шо се однесува за Мараш, па детето е дупка невидена, додавач на топка со 2м висина, влезе в игра дури од ко Кларица му стегна 7/8 гола, плус еден шут асолен немаше. Алал да му е на менаџеро шо му го подвали на Татабања при активен договор со нас. За др.нема збор, сите во најмала рака коректно изиграа.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.088
Поени од реакции
1.774
Кушан дека даде уба партија денес даде, нема збор, но според муабетите шо беа за Сухолешник неколколку страни поназад, тој ни е далеку подобро решение него ли овај шо беше кај нас. А шо се однесува за Мараш, па детето е дупка невидена, додавач на топка со 2м висина, влезе в игра дури од ко Кларица му стегна 7/8 гола, плус еден шут асолен немаше. Алал да му е на менаџеро шо му го подвали на Татабања при активен договор со нас. За др.нема збор, сите во најмала рака коректно изиграа.
Во Татабања Матео е со завидна улога и сочиден просек на голови кој се должи и на пеналите кои ги изведува и е пред Унчин во тимот. Пред месец дена го продолжи договорот на плус 3 години. Кратко кажано не е просек играч.

Кушан ова лето ќе биде слободен играч, додека Сухолешник е под активен договор со Загреб не очекувајте да дојде кај нас, солидно решение за пикерска позиција е Стефан Жабич, грамаден пимер кој е мн подобар од Сухолешник и Кушан. Според мене Василев мислам дека заслужува уште година/две во тимот но покрај Пешевски кој е неупотреблив во одбрана мора да се има трета опција на пикер. Ако се паметни и искешираат солидна сума на пари оти да не и Лазаревски најмногу ради тоа шо е играч со македонско државјанство и има уште доста напредок во него.
Мислам деновиве ќе се објават две/три засилувања.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
210
Го баравте српскиот селектор ,сега е пред оставка. Но дали се уште го сакате за тренер на Е.Пелистер. ? Очигледно дека направивте подобар избор со Б.Ангеловски.
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
162
site pelisterci i ex pelisterci gledam resetat .. maras i kusan vo hrvatska , lesjak slov pesevski petar nenad masini...
da se vrati kusan na piker idealnooo
Мараш решета за Хрватска? Гол нема, не знам како решета, Кушан беше замена за Начинович да се одмори. лесјак одбрани топки. Овие нашите не сакам да коментирам. Никој од екс пелистерците не се покажа дека бил некој играч.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
289
Поени од реакции
629
Го баравте српскиот селектор ,сега е пред оставка. Но дали се уште го сакате за тренер на Е.Пелистер. ? Очигледно дека направивте подобар избор со Б.Ангеловски.
Golema greska ke se napravese ako se angazirase spanecot za trener,ke zemase preku 10000 evra plata a nemase da promeni nisto posebno vo igraat.Se pokaza deka e prosek od trener,Sebija samo zaradi negovi greski gi gubese utakmiciti a da ne zborame protiv Island so prokocka 3 gola za minuta I pol.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
210
Golema greska ke se napravese ako se angazirase spanecot za trener,ke zemase preku 10000 evra plata a nemase da promeni nisto posebno vo igraat.Se pokaza deka e prosek od trener,Sebija samo zaradi negovi greski gi gubese utakmiciti a da ne zborame protiv Island so prokocka 3 gola za minuta I pol.
Конечно ........
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Golema greska ke se napravese ako se angazirase spanecot za trener,ke zemase preku 10000 evra plata a nemase da promeni nisto posebno vo igraat.Se pokaza deka e prosek od trener,Sebija samo zaradi negovi greski gi gubese utakmiciti a da ne zborame protiv Island so prokocka 3 gola za minuta I pol.
Сигурно и Џерона му кажа на онај да му ја дај во раце на Исланѓаните за да изедначат, Србите се со ист менталитет како нашите т.е немаат менталитет. Пред да дојди Џерона неможеа двајца со тројца да се соберат да изиграат губеа во квалификации, Џерона не е толку крив колку што го мислите да не беше тој немаше да привидат Србија ни ова во последно.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.328
Поени од реакции
6.625
Сигурно и Џерона му кажа на онај да му ја дај во раце на Исланѓаните за да изедначат, Србите се со ист менталитет како нашите т.е немаат менталитет. Пред да дојди Џерона неможеа двајца со тројца да се соберат да изиграат губеа во квалификации, Џерона не е толку крив колку што го мислите да не беше тој немаше да привидат Србија ни ова во последно.
Апсолутно. Џерона е одличен тренер, нека не залажува резултатот на Србија. Таква беше групата 4 екипи со релативно сличен квалитет, некој мораше да биде последен. Не им се баш ни во некоја којзнае каква форма играчите на Србија.

Ама во секој случај нема што да го коментираме на тема Пелистер. Повеќе треба фокус на играчите и соодветно склопување на тимот отколку на тренерот според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom