Фан клуб: РК Пелистер

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531
А каков пречек очекуваш кога твојата навивачка група влегоа ко кромањони на трибина и фрлаа кон публиката?
Еве од кај летна првото столче, доказ е дека не се запалени баклите.

AE28634E-3DEB-4E4F-AC77-DB52327A95ED.jpeg
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.679
Еве од кај летна првото столче, доказ е дека не се запалени баклите.

Прегледај го приврзокот 373305
Абе спремни беа 10/20 луѓе од кај нив за провокаци. На толкава тензија, анимозитет, не знам шо очекуваја друго освен да им вратиме со се шо сме имале во нас. Нека не прат ко браќа им, жени деца старци
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Еве од кај летна првото столче, доказ е дека не се запалени баклите.

Прегледај го приврзокот 373305
Ама пред да летне тоа столче, 20 секунди ја тресевте оградата и провоциравте без да бидете испровоцирани. Го имаш видеото целосно на претходните страни. Претходно пукавте петарди буренца на трибината, не се прави наивен сега и ти :D

И тоа столче ко што гледам не е летнато од таму каде што завршија бакљите. После настана карамбол. Нека има фрлање предмети меѓу нас, нека се тепа кој сака и колку сака, фрлање кон обична публика и напаѓање обични фанови од двете страни е дно дна, особено во ситуацијата во која е државата (колку и да е клише муабетот).
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.679
Претходно пукавте петарди буренца на трибината
Така де, буренце ние вие столче, вие столче ние бакла, ние бакла вие втерен....навивачи сме, многу е глуп муабетот, ејј ја тресевте оградата,ццццц, ај да го кажи то рандом фан, ама навивач...
Кој прв почнал нема цел, вакви работи на дерби се дешават, то е то, среќа заврши без повреди без ништо, многу драми за ниедна гребнатинка
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531
Ама пред да летне тоа столче, 20 секунди ја тресевте оградата и провоциравте без да бидете испровоцирани. Го имаш видеото целосно на претходните страни. Претходно пукавте петарди буренца на трибината, не се прави наивен сега и ти :D

И тоа столче ко што гледам не е летнато од таму каде што завршија бакљите. После настана карамбол. Нека има фрлање предмети меѓу нас, нека се тепа кој сака и колку сака, фрлање кон обична публика и напаѓање обични фанови од двете страни е дно дна, особено во ситуацијата во која е државата (колку и да е клише муабетот).
Знајш дека имаше таму ваши, имам слики да не објавувам. Вие сте криви за то, ние не.

Никогаш не би оправдал напад на обични фаној, овај случај не беше таков.
 
Член од
27 март 2023
Мислења
16
Поени од реакции
18
Prvo skopjani(ne komiti) prvo pocnaja da provocirat,vtoro obezbeduvanjeto svedok sum deka nekolku dusi pusti so zelezni pari istite tie ljuge sedea do mene vo neutralnite navivaci i frlaja pari kon niv, ko skoknaja komitite obezbeduvanjeto se trgna i mu ja krena mrezata za da vrvat lesno obezbeduvanjeto nisto ne prevzede to sho skopjanite prvi pocnaja da frlat,nekoj pogore imashe pisano deka ziveat so bitolcani,ijas imam drugari skopjani pa blizok sum i so niv,i drug pat nemojte po viberi ko pederite bidete mazi i manete ne se plasete od 10 dusi bitolcani sho gledaja rakomet.Na 7mi ve cekame na revans na navivacka bitka i na teren bitka.I ve molam nosete nutralni oti jas ne pisam po viberi tuku ako sakam da mavam kje gi stopam od mavanje.ve cekame za mesec dena.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
603
Поени од реакции
1.068
Ама пред да летне тоа столче, 20 секунди ја тресевте оградата и провоциравте без да бидете испровоцирани. Го имаш видеото целосно на претходните страни. Претходно пукавте петарди буренца на трибината, не се прави наивен сега и ти :D

И тоа столче ко што гледам не е летнато од таму каде што завршија бакљите. После настана карамбол. Нека има фрлање предмети меѓу нас, нека се тепа кој сака и колку сака, фрлање кон обична публика и напаѓање обични фанови од двете страни е дно дна, особено во ситуацијата во која е државата (колку и да е клише муабетот).
cekaj sea vaka .. obicnata publika samo vie ste krivi za to so zapadna vo opasnost .. sea ke prasas oti eve oti .. gospodinot B.M vas clen so druga grupa na vasi clenoj sedese na ta tribina uste ko vlegovme bidna so bidna maftase so nozete demek eve jas kik bokser sum pa site uplaseni si ojdovme eksik.. to ne go kazvas:)nikoj ne e do tolku da frla bakli ili bilo so po obicna publika frlano bese po vasite tamu so maftaja so nozete ednio duri i od ko se smiri se uste sugerirase deka sam ke se tepal so cela tribina pa obezbeduvanjeto skroz go izvade od sala
drugo . mislam deka bese 15.12.2021 to derbi letnaja kamenja kon obicnata publika od vasa strana taka da malce e bez veza da prajme muabet za neandartalci za nezz so
p.s sigurno zena od 50 godini so dete ne go frli stolceto i ne ja vrati baklata ..
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.966
Поени од реакции
6.793
Ама пред да летне тоа столче, 20 секунди ја тресевте оградата и провоциравте без да бидете испровоцирани. Го имаш видеото целосно на претходните страни. Претходно пукавте петарди буренца на трибината, не се прави наивен сега и ти :D

И тоа столче ко што гледам не е летнато од таму каде што завршија бакљите. После настана карамбол. Нека има фрлање предмети меѓу нас, нека се тепа кој сака и колку сака, фрлање кон обична публика и напаѓање обични фанови од двете страни е дно дна, особено во ситуацијата во која е државата (колку и да е клише муабетот).
Што прават навивачките групи во нивен сектор не ги тангира обичните фанови, тие нема што да реагират и да се испровоцирани, целиот инцидент го започнаа симпатизери на Вардар, мавајќи предмети кон Чкембари на што тие вратија, сум бил и јас во такви ситуации, ти сигурно уште повеќе, секогаш сите сме возвраќале со што ни се најде при рака на симпатизерите, да не се правиме чесни сестри.

Се дур навивачките групи не ја чепкаат публиката нема што таа да биде провоцирана или не, ако дошле да гледат ракомет нека гледат, а не да се закачат со навивачка група, одговор нормално ќе добијат.

Како и да е премногу пропусти од организаторот, чудно како Скопје има толку утакмици од висок ризик и пак се случуваат аматерски грешки ко да е натпреварот игран во Радовиш или Демир Капија.


И за крај најзначајната поука е во моментов на тапет се сите навивачи а не само Чкембари, на крај како тргнаа коментаторите и симпатизериве да коментират ќе испадне ние навивачите сме виновни за се во државата што се случува.
 
Член од
27 март 2023
Мислења
59
Поени од реакции
576
Se nalozivte ko mali deca od nekolku pcovki sto doletaja od kaj neutralnite pa pocnavte da frlavte. Ja stolce ne vidov ama moze i da gresam. Na taa tribina imase i Bitolcani sto sedea i tie krieja glavite od vas, mnogu glupa situacija zatoa ne se frla po neutralci.
Dodeka vie frlavte po obicnata raja Komiti veke vlezeni bea u terenot i ve zaigraa ko na streliste da ste, ama zasluzeno

Inaku bas jak vlez, od moja strana nema za sto da go osudam toa si bese na mesto, huligani treba i da vlezat kako huligani. I spored brojkata sto ja imavte vo sporedba so drugata strana, iako ne se slusase sekade vo sala bevte dovolno glasni. Samo gluposta na pocetokot go zacrnuva derbivo ama toa e bilo sto bilo, derbi za pametenje se nadevam ke ima povekje vo idnina, sportski pozz
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Убава анализа има @Xsago за инцидентот кој најмалце вас ви одговараше во тема Македонска ракометна суперлига.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.461
Абе шо анализи едноставно е... Михајло го намести Стерјев ко мало дете му напрај "лажен цепилин " со фер плеј приказна и судии од Битола .
Само ретардирана управа враќа екипа на терен по влез на навивачи, а пред тоа имаше уште еден погоден голманот со паричка .. крај !
Ако за нив ова е играчка има луѓе шо трошат време нерви пари а некои и јадат пендраци и кривични /прекршочни .
Или се тотални аматери или ја шитнаа пишав и вчера еве и сега , нема трето.
 
П

Пљампач

Гостин
Воздржете се од реплицирање... Ова го упатувам кон членовите симпатизери на Пелистер.
Нема потреба од дополнителни објаснувања.
Мечот заврши, честито нека му е победата, плејофот си продолжува понатаму.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.472
Поени од реакции
4.648
Не можеа да се справат со една мочана ограда ама они во Битола ќе покажувале кај течел драгорот и во грчка лига после ќе играле. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Ногу курчење не ви чини. По играчи фрлате еј, да беше во Битола погоден ваш какви плачења, театри, квичења ќе беа, уште пред да излезат вашите службена ќе ви ја даеа, ќе ја уапсеа пола трибина и ќе имаше драконски казни за клубо нормално. Ваму никому ништо, ко да не било се продолжи, а имај предвид вашите шо праат во Битола како се курчат, се караат со навивачи и пак не се фрла по нив, а ногу лесно можи да го јадат, ама не сме како вас дивјаци. Кажи сега после ова со Лесјак како да ги пречекаме вашите, а во меѓувреме провоцираат и си ја бараат бељата со боринче? Онај тренеро ваш го фаќа за гуша Ојлески сака да го дави од чиста мира и никому ништо. А овде Битола истио провоцира, се кара со публика и никој не фрли со ништо по него. Не дека не можи, ама ај да покажиме како треба ние будали сме. Вие фрлате по нашите од мирно седење, ниту провоцираат, ниту се курчат си ја гледаат работата. Е замисли сега да бевме како вас ние битолчани, шо ќе му се случеше на вашите шо провоцираат. Влакно не му фали, слободно си се курчат, ама секоја толеранција има граница. А да беше обратна ситуацијата, нашите да провоцираа како вашите така пичкарски, со шо ќе фрлавте тогаш ако сега од ништо испровоцирани фрлате со железни пари и чакмаци? Со ножој? Со тули? Со бомби?
Лани фрлате со камења по автобусите, ко ќе гостувате кај нас никој не фрла со камен ко ќе сте в автобус, не дека не можи, ногу лесно можи масакр да ви се напрај, ама не сме како вас диво племе па така да прајме.
Тро намалете со курчењето и вие и играчите ваши, не прајте шиптаpски работи, да не се случи нешто за шо ќе зажалиме сите. Секоја толеранција има граница, предолго сте толерирани, а и на нас веќе обичната публика сте ни преку куро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom