Фан клуб: РК Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.009
Поени од реакции
4.760
Абе џабе прајме муабет или Стерјев не продаде или е глуп трето нема.
 
Член од
24 јануари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
14

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.803
Поени од реакции
7.420
Абе џабе прајме муабет или Стерјев не продаде или е глуп трето нема.
i ova ne e fer vaka da se kazva ne vervam deka nekoj prael nesto namerno, ama sposobnosta se glea i vo vakvi momenti i vo greski so se prat na dolgorocno propusteni se dosta raboti ne se praj klub tuku taka preku nokj ama mislam deka premnogu pati vekje se izgorea, dali ke se naucat lekciite ili ne, ne znam,sekogash velam deka za primer treba da mu e vardar kako od slab klub napraja brend na baza na fudbalot a ovie kako da sakat da prat nov vestacki klub nad postoeckiot brend
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.009
Поени од реакции
4.760
i ova ne e fer vaka da se kazva ne vervam deka nekoj prael nesto namerno, ama sposobnosta se glea i vo vakvi momenti i vo greski so se prat na dolgorocno propusteni se dosta raboti ne se praj klub tuku taka preku nokj ama mislam deka premnogu pati vekje se izgorea, dali ke se naucat lekciite ili ne, ne znam,sekogash velam deka za primer treba da mu e vardar kako od slab klub napraja brend na baza na fudbalot a ovie kako da sakat da prat nov vestacki klub nad postoeckiot brend
Не сме ние клуб од вчера па да се прај.
Шо да научат дете од улица од 6 години да беше прво немаше да прифати таму да се загреваат прво.
Второ ти повредуваат голман никому ништо , трето влегват над 50 луѓе на терен пак никому ништо .
Шо не е фер ?
Шо има еден тон уапсени и слично , а од тие шо влегоа на терен има ли некој уапсен? тие шо фрлаа има ли некој уапсен? Доста не прат будали убо пиша еден погоре треба да му кажиме од кај течи Драгорот и на наши и на нивни наредна утакмица и после да играме грчка лига.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.348
Поени од реакции
3.056
Ало, погледнете се што на личите бе. Класични малоумници пуштени од кафез. Влагаат на трибина и земале оградата ќе ја рушат (изгледа вака вашата младина замислуваше дека ќе го вандализира Скопје). Ај што излеговте циркузанти тешки, туку и сопствената екипа си ја извадивте од ритам при изедначен резултат.
2 година по ред се заебуваат на ист начин.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
438
Поени од реакции
1.793

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.354
Поени од реакции
6.396
Кај го изваде видеото на цела мака ме изнасмеа со легендарниот коментатор на Орбис
Од славчо го зедов и фарук го имаше плус тогаш имаше 7 пријави од полиција за доказ на суд(но не дојде до тоа) и само со опомени се помина и ситни парични казни само фарук беше поќе гонет плус нешто и од внатрешна контрола од мвр и туку шо го акна судијата

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
23 октомври 2012
Мислења
34
Поени од реакции
93
Доста е пишење памтете како поминавме и да му вратиме со иста мера, и Битола може да се влези во теренот да се изшлакаат гостинските играчи.
Не е се уште титулата загубена, а овие двата педери судии треба да му се забрани широксокак да го поминат Начевци барем се нивни овие нашите не предадоја.
Koj gi dopre igracite na pelister? Ama toa znaeme, koga gubite, ne znaete da prifatite poraz. Kako so metaloplastika togas. Toa e toj mentalitet i posle 35 godini.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.009
Поени од реакции
4.760
Утре чекам пост од Стерјев дека навивачите се криви дека го пореметија ритамот на играчите , а во суштина бродоломот се деси по промашениот пенал на Каспер за минис еден и гол примен во последен напад за плус три на полувреме .

А уствари знае ли Стерјеев шо значи 25 + уапсени навивачи и да не реши т.е. да се заангажира одма да му поможи адвокат и превоз до Битола .
Па 25- 30 навивачи тие е пример како да ги уапсиш цела група Паткари или незнам Фаланга.

Како и да е се сложвам со Горан не требаше ништо да прифаќате .
Автоматски споено мислење:

п.с. Колку беше хендикеп на утакмицата се знае ли нешто ?
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2011
Мислења
93
Поени од реакции
164
Дисциплинската комисија во РФМ донесе и одлука за прекинатиот натпревар меѓу Пелистер и Тинекс пролет, кој беше регистриран со службена победа на гостите од Скопје со 0-10. Покрај тоа, Пелистер е казнет со одземање еден бод, домашниот ракометар Мемиќ заработи суспензија од две години од ракометните терени во Македонија, а битолскиот клуб ќе плати и 60.000 денари за нередите што се случија на оваа средба.
Ваквите ригорозни казни изречени од страна на Ракометната федерација на Македонија се јасен знак дека новото раководство нема да толерира инциденти на терените низ земјава, нешто што вообичаено беше случај во изминатиот период и минуваше без посериозни санкции.
Во 2013 година

Управата е на потег да се бара ригорозни мерки одземање на бодови!!! Неможам да замислам вакво нешто да се случеше Битола автоматски ќе беше прекината и заведена 10-0 службено. Како прво кај нас на трибина за дерби има полиција плус редари а во ходникот желки. Нема шанси да влезиш на терен и онака лабаво 3-4 мин да се шеташ. Играја на картата инцидент и ја добија утакмицата.
Споредуваш со случај каде имало официјален прекин и се надеваш на службени бодови!? Боже сачувај. Па ти мајсторе елементарни познавања немаш од правила.
Како да не ви е јасно уште дека вашите играчи го доиграа натпреварот до крај и изгубија ко магариња.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
805
Поени од реакции
4.060
Малку со изладена глава да напишам едно мое мислење.
Се носеше многу пиротехника, голем дел се запали пред сала(веројатно ќе има слики) се носеа и топовски удари. Немало воопшто намера да се фрла по публиката со истите. Да сме сакале таков хаос цела пиротхеника ќе сме ја шверцовале и дури тогаш ќе настанеше хаос. Уште кога влеговме во ходникот, пред да се качиме на трибини, нашето влегување го најавивме со топовски кои да не се фрлат меѓу публиката ги фрлавме на безбедно место кај шо сме самите ние. Преку 20 топовски удари имаше. Пак ќе кажам, да сакавме да фрламе кај публиката немаше меѓу нас арсеналот да го трошиме. Каде настана проблемот? Како шо знајте имавме наши битолчани на неутралниот дел. На наши им беше дојавено дека ве чекаат комити пак на истиот дел од трибината. Скопската полиција веќе трета утакмица со ред дозволва да се инфилтрират СО ОБЕЛЕЖЈА комити меѓу публиката. Навивач и фан од авион се гледа разликата. На видеото се гледа дека први кои фрлаат се тие. Ако влезот со тресењето на ограда чисто ради кревање на тензија е спорен, тогаш немате врска од навивачи. Или то шо сме запалиле 4/5 бакли, и тоа е навивачки. Оградите беа изврзани со сајли меѓу себе така да со ништо не се туркаа, нити па имаше намера да се турнат. Втора работа сите го гледавме натпреварот на мобилни, го видовме и инцидентот со Лесјак. Да не барам причини и оправдувања, но едно по друго доведи до то шо се случи. Кај нас цела полиција, кај комити на онаа бројка од 1000+ НИЕДЕН ЏАНДАР?!?! Не дека нас нешто ни мени то, само сакам да ја нагласам катастрофалната проценка и организација на безбедњаците.
Некој имаше напишано, нека слушнат за дербито и надвор од балканот...ете слушнаа, сегде не има.

Околу играта, нашите ако се вадат на то дека прекинот ги изваде од колосек, срам да им е. Пред прекинот беше 6-6. Небаре 1-5 беше за нас па ги извадивме од колосек. Ако барат оправдување во тоа, не им држи место. Едноставно, екипата нема карактер. Квалитет одреден можи има, ама карактер нема. Не само за вардар, ниеден битен меч не добивме сезонава.

И да додам уште нешто, 22-ца уапсени е мислам апсолутен рекорд на некоја група да има толку приведени навивачи на гостински натпревар. Грото од уапсени благе везе немаа од инцидентите. Битно е бројката да поспектакуларна и да биди денес билтенот на мвр пополн.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.616
Ние седевме на неутралната кај што се фрлија бакљите и до нас двајца лопатари седеа камуфлирани комити, 8 души бевме од Битола и при крај на текмата не сетија дека сме од Битола и на вибер снимаше едниот и викаше од нивна трибина луѓе за тепачка, патем ние бевме воздржани и никој нескокаше за Пелистер. Тешки лопатари дте вие брат во Обршани и Сингелиќ поубав пречек ќе имавме.

Следната Битола не дај боже да видам скопјанец во неутралните.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.688
Поени од реакции
64.292
Ние седевме на неутралната кај што се фрлија бакљите и до нас двајца лопатари седеа камуфлирани комити, 8 души бевме од Битола и при крај на текмата не сетија дека сме од Битола и на вибер снимаше едниот и викаше од нивна трибина луѓе за тепачка, патем ние бевме воздржани и никој нескокаше за Пелистер. Тешки лопатари дте вие брат во Обршани и Сингелиќ поубав пречек ќе имавме.

Следната Битола не дај боже да видам скопјанец во неутралните.
А каков пречек очекуваш кога твојата навивачка група влегоа ко кромањони на трибина и фрлаа кон публиката? Каков пречек очекуваш за тоа што цела сала пеете за 63та кога влегуваме ние кај вас на трибина?
Каков пречек очекуваш кога за суперкупот во Охрид напаѓавте рандом фанови пред утакмица?
Па никој и не ве нападнал, нормално е дека нема да се осеќате како дома на дерби за титула, тоа само во западна европа може да го има. Добро е што воопшто си имал шанса да купиш карта, што ние таква опција не ни имаме.
Самите како групи сме криви што се пали и обична публика и не може луѓе на раат да си дојдат да гледаат гостинска утакмица, затоа што се лечат фрустрации на дерби утакмициве од фаци што два пари годишно доаѓаат на утакмица. Нема што на нас да се лутиш, сите сме виновни.

Пола од Чкембари во Скопје живееа или живеат, никој никогаш не ги нападнал, иако повеќето сме ги познавале и сме знаеле каде живеат. Со дел сме трампале фанизини, налепници, во секоја прилика можело помрачина да ги изеде. Да беше обратно, којзнае колку ќе ги замаравте низ градот. Колеги битолчани имам еден куп, фудбал играме доста често, сигурно бар 10000 битолчани има во градов. Се осетил некој обесправен некогаш?
Знаеш како штипјани им вратија на кавадарчани за тепачката? Им влетаа во студентскиот, прекршија од ќотек двајца кавадарчани. Во Скопје никогаш ниту сме направиле нешто такво, ниту ќе направиме.
Можам да замислам како ќе беше во обратна ситуација. Најмеки сме за вакви работи, затоа што луѓето не се толкави локал патриоти како во други градови (постои локал патриотизам на ниво на населби повеќе).
Исклучок само за Шверцери може да има, ама тоа е друг тип омраза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom