Фан клуб: РК Пелистер

Член од
26 март 2022
Мислења
363
Поени од реакции
3.553
И? Како вас пример би ве засегала евентуална таква парола т.е. најава
Дур бадијала се качувате по планината,
шпиуни ви ги чуваат знамињата!
#StayTunedFor87;))))
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
639
Поени од реакции
1.015
Аууу...абе изглеа ептен вам ви жежи под гзето шо се попаливте толку на форумов....

Изглеа по веста дека и Куни фаќа магла од бродот шо тони па фрустрациите овде се истураат....Ако нека ви кисни.

Само пишете си и крчкајте нервата....
А после 06.05. ќе пишиме кај вас само пак ќе бришите постови оти во то сте најјаки.

А ако станиме шампиони годинава можда и за припреми ќе треба кај нас да идите на нашава планина... пониско паѓање нема....

Кој високо лета ниско паѓа, рекле не случајно....
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
363
Поени од реакции
3.553
Аууу...абе изглеа ептен вам ви жежи под гзето шо се попаливте толку на форумов....

Изглеа по веста дека и Куни фаќа магла од бродот шо тони па фрустрациите овде се истураат....Ако нека ви кисни.

Само пишете си и крчкајте нервата....
А после 06.05. ќе пишиме кај вас само пак ќе бришите постови оти во то сте најјаки.

А ако станиме шампиони годинава можда и за припреми ќе треба кај нас да идите на нашава планина... пониско паѓање нема....

Кој високо лета ниско паѓа, рекле не случајно....
Да знаеш колку постови избришаа од прееска Чкембари..:) И ако некој денес високо летна, а ниско падна, тогаш тоа се они..:) си знаат аплинистите :)
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
639
Поени од реакции
1.015
Да знаеш колку постови избришаа од прееска Чкембари..:) И ако некој денес високо летна, а ниско падна, тогаш тоа се они..:) си знаат аплинистите :)
Секој ќе си одговара за своето....Зелен поздрав!
EbM6tloX0AEZkg9.png 337503410_876626580192345_1803252610888242272_n-1068x1068.jpg
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.610
Поени од реакции
6.713
Samo jas nisto ne razbrav ili I drugite parola ,znaminja,planinari ,trista cuda sekoj vtor post od kiradziite vo "metropolata" a nie cekame debri I da se kazi info za Nedela zdravi,zivi ,karantin oti samo bez potrebni komentari od skopjani a nisto konkeretno za klubot nas ...


МЛАДИНАТА СЕ МОБИЛИЗИРА, скопје ДА ГО ВАНДАЛИЗИРА!

ЦЕЛА БИТОЛА ПО ТИТУЛА… #5

#StayTunedForPart6

Inaku ovaa e Kade Kade po interesna od taa so vrvot


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
196
Поени од реакции
369
Да знаеш колку постови избришаа од прееска Чкембари..:) И ако некој денес високо летна, а ниско падна, тогаш тоа се они..:) си знаат аплинистите :)
Kiradzijo prvo kacise na VODNO so dres na miravci, ako mozis, pa posle komentiraj
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.418
Поени од реакции
6.145
Одлична мобилизација до сега, атмосфера низ градот има, многу екипи најавени. Ќе имаме и повратници, дел од нив форумџии :P

Момци, испочитувајте го трудот на децата и недела појавете се со другари на бутки.

Вервајте, ова ќе биди едно од подобрите дербиња:pijani:

#ЦелаБитолаПоТитула
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
695
Поени од реакции
744
Ми се гади од овие кираџиите кај нас на темата, админ нема? Или при очи слеп е? Ова е претеризрам, па кај нив еден наш коментар нема, тие тука појќе ги има отколку кај нив. :pos:

Ама јасно е, водата в уши му е влезена, знат дека ова година толку му е со ракометот, навивачки секако на секој чекор се згазени, уште фудбалот надеж ќе имат уште некое коло и таму јабана ќе одат, после ќе ги нема.

Недела ќе треба Јане да ја прошириме нема да не собери ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.116
Поени од реакции
66.059
Убаво е и на други гостувања да ве соберИ во поголемо комбе од мини комбе за 18 души (и ова е над вашиот годинешен просек на гостувањата) :D
 
Последно уредено:

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
695
Поени од реакции
744
Убаво е и на други гостувања да ве соберИ во поголемо комбе од мини комбе за 18 души (и ова е над вашиот годинешен просек на гостувањата) :D
Чудно ќе ми беше ако некој не искоментираше во рок од 20 минути, вака ништо ново.
За какви гостувања имаме ние, какви вие, се покажа до сега низ историјата, има слики, видеа колку сакаш, ако сакаш можиш да бројш.

Гледам си избришал околу судењето. Какво и да биди нека биди, ама добро е шо барем еднаш нема да се тие вашите кои одат на одмор со Борко, од иста партија се, па со Орце градоначалникот кој е дел од вашата навивачка група се гушкат се бацват, ги прима во општина ;) ама за овие работи подетално кога ќе дојди време, ова чисто да знајте дека не сме будали, ни слепи ни глуви, а ние од нив очекуваме непристрасно делење на правдата, тешко нас. Овие ќе ги видиме.

За ИДИ дали ќе опстаниме или не, прашаја управата во фудбалот, тие се лажат со него, јас не, мене таа шема со ИДИ ми е позната, вервам дека ти и поубо од мене ја знајш.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2020
Мислења
887
Поени од реакции
4.546
Убаво е и на други гостувања да ве соберИ во поголемо комбе од мини комбе за 18 души (и ова е над вашиот годинешен просек на гостувањата) :D
Ти ја сфаќам поентата, но шо тебе како комита/вардарец ти менва ние кај сме биле и колку сме биле а да не било против вас? Ние не криеме дека ни сте предизвик како група и клуб, не се прајме будали и да одрекуваме дека со вас најмногу се организираме. И зато никогаш не сме потфрлиле, никогаш немало сооднос на наеутрална трибина на пример 500-150 итн итн...
Мене вие ми сте смешни, на едниот му била појака со саса(или кои да ви се наредни во фудбал) него ли со Пелистер, другиот не гледал на Чкембари ко ривали, третиот утакмица ко секоја друга, а реалноста која е?? Прајте мобилизации ко нас, едина утакмица за ракомет на која се берите(домашно првенство) најголема бројка е против нас, куро ни го потековте со пишење на наши теми. Олабајте се, уживајте и не не масирајте. Колку ќе бидат Чкембари како прат шо прат, дискутирајте си меѓу вас, не не интересира.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.116
Поени од реакции
66.059
Ти ја сфаќам поентата, но шо тебе како комита/вардарец ти менва ние кај сме биле и колку сме биле а да не било против вас? Ние не криеме дека ни сте предизвик како група и клуб, не се прајме будали и да одрекуваме дека со вас најмногу се организираме. И зато никогаш не сме потфрлиле, никогаш немало сооднос на наеутрална трибина на пример 500-150 итн итн...
Мене вие ми сте смешни, на едниот му била појака со саса(или кои да ви се наредни во фудбал) него ли со Пелистер, другиот не гледал на Чкембари ко ривали, третиот утакмица ко секоја друга, а реалноста која е?? Прајте мобилизации ко нас, едина утакмица за ракомет на која се берите(домашно првенство) најголема бројка е против нас, куро ни го потековте со пишење на наши теми. Олабајте се, уживајте и не не масирајте. Колку ќе бидат Чкембари како прат шо прат, дискутирајте си меѓу вас, не не интересира.
Нормално е да се провоцираме де, исто како што треба да очекувате дека некоје врати кога без никаква основа ќе пишете дека сме биле прегазени навивачки на секој чекор (whaaaat?).
Не знам што сте се фатиле со тоа наши теми, ваши теми, ова е отворен форум и секој секаде може да пишува, се додека не се млатат дебилни муабети со земјотреси, канцери, Албанци, татари...

Јас не ги сакам премногу овие дерби утакмици, баш ради дерби навивачите, не ради противникот. Многу поубаво ми е на фудбал или рандом ракомет утаиница, во поглед на навивањето и организацијата. Ваљда затоа што не ми треба да дојде дерби за да одам на трибина :D Единствено е убава големата бројка за изглед на трибина и навивањето во моменти на еуфорија.
На крајот од денот, пак сте ни најголеми ривали (на страна шверцери), а утакмицата е од огромно значење.
На домапно првенство единствено сме се мобилизирале на мечевите за титула, сега сте вие главниот противник, порано тоа беше Металург.

Мене ми е топ вашата мобилизација, дај боже цело време да е вака. Ме иритраат повеќето што не се самокритични и одма сте најдобри, мак тифо број 1 итн (и овде и на фб :D).

Да не ја должиме работата, моите очекувања на играчки план ги пишав во темата на Вардар, за навивачки план се надевам ќе биде уживање, без глупави инциденти од кои се ебава цела атмосфера. Бројката ќе биде топ и кај едните и кај другите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom