Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 декември 2022
Мислења
31
Поени од реакции
124
Ракометот во Битола се враќа на посакуваните патеки!
Атмосферата, ништо ново, како и секогаш жешка и пеколна за противникот а ветар во грб за ПЕЛИСТЕР!
Нашиот тим е веќе консолидиран па можиме да се спремаме за еден од најважните натпревари за оваа сезона
Тик-Так.
#ПриказнаКојаНемаКрај
#fromfathertoson
Прегледај го приврзокот 371737Прегледај го приврзокот 371738Прегледај го приврзокот 371740Прегледај го приврзокот 371741
Само опуштено ќе видите што е жешка атмосфера за 10тина дена
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
15
Поени од реакции
91
Само опуштено ќе видите што е жешка атмосфера за 10тина дена
Да ти ебам сурато . Ќе земиме и павловиќева за газето да не ве печи од толку жешко шо ќе ви е. ЌЕ СЕ ПОТПАРИТЕ :sekcza: заминвај драчево сега крена кромидо .
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
472
Поени од реакции
605
БРАВО ЈУНАЦИ ОДИМЕ ЧЕКОР ПО ЧЕКОР ДО ЦЕЛТА......ГАЗЕЊЕ!!! :uzi: :sneaky: IMG_20230318_215423.jpg
 
Член од
12 август 2018
Мислења
1.031
Поени од реакции
1.681
Шо се деси со Кисум, дали сме толкави малери да се повреди пред најбитниот натпревар...:(
Денес непотребно го форсираја цел натпррвар и то можи да не кошта многу наредно коло.
Според мене најдобриот играч во состабжв ни е а го форсират на +7 разлика без поттреба.
Се надевам дека ќе биди фит за в сабота.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
96
Поени од реакции
162
Шо се деси со Кисум, дали сме толкави малери да се повреди пред најбитниот натпревар...:(
Денес непотребно го форсираја цел натпррвар и то можи да не кошта многу наредно коло.
Според мене најдобриот играч во состабжв ни е а го форсират на +7 разлика без поттреба.
Се надевам дека ќе биди фит за в сабота.
I jas go delam istoto mislene, na 6-7 razlika go drzis vo igra 60 minuti i toa vo dva pravci, a imas ogromna rotacija + go imas i Tankivski.
Vo momentot Kisum ni e glaven igrac, dokolku se povredi ke bidi golem problem.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.212
Поени од реакции
6.076
Колку за инфо пред дербито сите знајте дека Орце Ѓорѓиевски градоначалникот на Кисела вода е другар со Начевски и Николов судиите а тој знајте лани кај седеше за купот во Кавадарци за бонус инфо плис го имате како градоначалник Александар Ѓорѓиевски од општина Илинден е роден брат на крилото Гоце Ѓорѓиевски од вардар1961 а и Борко мислам се е јасно па немојте после да мислите и да ги жалите немале пари ова, она кога сите се како свински лајна изврзани а од друга страна ко ќе го видите Киро будалата со Мукаетов од рфм да ви биди малку појасно шо не чека во Недела на дербито и потсете се за ланскиот муабет на министерот за одбрана кај ќе ни дат а каде ќе ни земат само среќа шо сега за сега нема такви муабети па да се надеваме на фер борба за титула оти е греота градот вака да страда!


 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.061
Поени од реакции
4.539
Абе шо газење, на онакво мавање железо да е ќе попушти...
Не можам да ги разберам овие од Тиквеш губат 6-7 играт таква крвничка игра шо сите стартови во одбрана му се на прагот на црвен картон, па аспи малце бе се решено е и се знај дека Пелистер ќе оди ф4. Многу груба екипа, резил, срамота, на една недела пред најважната утакмица Кисум се повреди ќе кажат како ќе биди за Недела, на Хосни какви нечовечки фаули арно е црнче па крепи, ќотеќ за сите пари јаде, па на крај за малце и од повеќе притисок и тензија и двојни исклучувања, па во клинч со бричот Брестовац, требаше Хосни да ги замава па да му кажи да не се рипа дома, Василев и Павле исто синејци ги напраја :rolleyes: ако ги повредија и овие, толку ќе беше...
Воопшто не се на пријателска основа утакмиците со Тиквеш, не му е прв пат и лани со Пелистер2, исто во Битола беше војна....
Ај тогаш вина носеја и прилепските судии шо дозволија така да течи утакмицата, ама класичен клинч меѓу играчите:cautious:
Тиквеш и Охрид играт се освен ракомет, ептен група игра по штета на Пелистер
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.437
Поени од реакции
62.261
Дај бе Гоки олабави со тие муабетите за судиите веќе. Во сите теми (ФК, РК, КК) само тоа дискутирате. Овој бил судија, вака било онака било, уште пред да почне утакмицата. Ќе помине утакмицата и испаѓа дека во 99% од случаите џабе сте го правеле муабетот за судиите. Јас не знам дали друг тим на светов прави анализа на судии пред утакмици. Па ако толку ви сметаат, што не се буните како клубови, кога и да има некој спор против федерација, вашите клубови ќутат. Да те потсетам, во фудбал колку ви украдоа, толку и ви дадоа судиите годинава. Лани во кошаркарското финале, гледам публиката се буни, кара, пцуе, а врска нема, сите судиски одлуки на место. Секој гледа пристрасно кон својот тим и секогаш судиите ни се криви, али реалноста е дека НЕКОГАШ СЕ КРИВИ, ама воглавно најважните утакмици ги судат океј (колку што им е капацитетот).

И лани ли судиите ви ја земаа титулата?

Се запна со Орце, отече со смешни теории. Прво збореше Орце стоел позади Комити, сега па Орце ги штелувал судиите. Ушите му горат од тоа колку пати си го спомнал во темиве :D
Орце доаѓа од комитско друштво, сите другари му се членови на Комити Драчево, дел од нив порано и многу активни на форумов.
Типот и порано доаѓаше на натпревари на РК Вардар, на неутрална трибина, иако по мене, ради кревање рејтинг почна да објавува слики од натпреварите во периодот кога стана градоначалник.
Значи дечкото е фан на Вардар уште одамна, неговово друштво се активни Комити над 10 години. Надвор од тоа, ни го интересира клубот ни бутур, тие појавувања се за партиски поени.

Таа утакмица со вас во купот, седеше надвор од нашиот дел, ама веднаш до делот. Каде сакаш да седи како фан на Вардар? На ваша трибина? На некој ред до него беше и Митко Јанчев и он ли помогнал да ги средиме судиите?

Мислам пресмешни релации, овој седел со оној, овој со овој и така ја наредиле работата. Ко јас да речам, абе Кизиќ е од Драчево, ама и Орце е драчевчанец, ама Орце и Борко биле заедно, а Борко ги има судиите и ја наместиле првата утакмица да го гаѓаат Кизиќ и да не реши.

Сите што си ги набројал се членови на Дпне, нормално е дека ќе имаат заеднички слики.
Начевски, Николов и Борко се во секторот за спорт на патријата, значи работат заедно секојдневно.

Доста секоја година само некои оправдувања барате, 10 пати поширок состав имате, 100 странци повеќе, какви судии какви бакрачи, треба уште во прво полувреме да не решите. Кој е крив што лани со победа сред Скопје, загубивте титула пред полна сала во Битола? Судиите му рекоа на Мандалниќ да наседнува како мало дете пред Борко кој брани 2 пати годишно?
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
578
Поени од реакции
546
Абе шо газење, на онакво мавање железо да е ќе попушти...
Не можам да ги разберам овие од Тиквеш губат 6-7 играт таква крвничка игра шо сите стартови во одбрана му се на прагот на црвен картон, па аспи малце бе се решено е и се знај дека Пелистер ќе оди ф4. Многу груба екипа, резил, срамота, на една недела пред најважната утакмица Кисум се повреди ќе кажат како ќе биди за Недела, на Хосни какви нечовечки фаули арно е црнче па крепи, ќотеќ за сите пари јаде, па на крај за малце и од повеќе притисок и тензија и двојни исклучувања, па во клинч со бричот Брестовац, требаше Хосни да ги замава па да му кажи да не се рипа дома, Василев и Павле исто синејци ги напраја :rolleyes: ако ги повредија и овие, толку ќе беше...
Воопшто не се на пријателска основа утакмиците со Тиквеш, не му е прв пат и лани со Пелистер2, исто во Битола беше војна....
Ај тогаш вина носеја и прилепските судии шо дозволија така да течи утакмицата, ама класичен клинч меѓу играчите:cautious:
Тиквеш и Охрид играт се освен ракомет, ептен група игра по штета на Пелистер
Ne baravte takva odbrana cvrsta da igra pelister ? Oti drugite da igrat poinaku ? Ili da se trgat protiv nas ko ke igrat protiv drugite mozi da igrat cvrsto ?
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.363
Поени од реакции
5.660

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.212
Поени од реакции
6.076
Дај бе Гоки олабави со тие муабетите за судиите веќе. Во сите теми (ФК, РК, КК) само тоа дискутирате. Овој бил судија, вака било онака било, уште пред да почне утакмицата. Ќе помине утакмицата и испаѓа дека во 99% од случаите џабе сте го правеле муабетот за судиите. Јас не знам дали друг тим на светов прави анализа на судии пред утакмици. Па ако толку ви сметаат, што не се буните како клубови, кога и да има некој спор против федерација, вашите клубови ќутат. Да те потсетам, во фудбал колку ви украдоа, толку и ви дадоа судиите годинава. Лани во кошаркарското финале, гледам публиката се буни, кара, пцуе, а врска нема, сите судиски одлуки на место. Секој гледа пристрасно кон својот тим и секогаш судиите ни се криви, али реалноста е дека НЕКОГАШ СЕ КРИВИ, ама воглавно најважните утакмици ги судат океј (колку што им е капацитетот).

И лани ли судиите ви ја земаа титулата?

Се запна со Орце, отече со смешни теории. Прво збореше Орце стоел позади Комити, сега па Орце ги штелувал судиите. Ушите му горат од тоа колку пати си го спомнал во темиве :D
Орце доаѓа од комитско друштво, сите другари му се членови на Комити Драчево, дел од нив порано и многу активни на форумов.
Типот и порано доаѓаше на натпревари на РК Вардар, на неутрална трибина, иако по мене, ради кревање рејтинг почна да објавува слики од натпреварите во периодот кога стана градоначалник.
Значи дечкото е фан на Вардар уште одамна, неговово друштво се активни Комити над 10 години. Надвор од тоа, ни го интересира клубот ни бутур, тие појавувања се за партиски поени.

Таа утакмица со вас во купот, седеше надвор од нашиот дел, ама веднаш до делот. Каде сакаш да седи како фан на Вардар? На ваша трибина? На некој ред до него беше и Митко Јанчев и он ли помогнал да ги средиме судиите?

Мислам пресмешни релации, овој седел со оној, овој со овој и така ја наредиле работата. Ко јас да речам, абе Кизиќ е од Драчево, ама и Орце е драчевчанец, ама Орце и Борко биле заедно, а Борко ги има судиите и ја наместиле првата утакмица да го гаѓаат Кизиќ и да не реши.

Сите што си ги набројал се членови на Дпне, нормално е дека ќе имаат заеднички слики.
Начевски, Николов и Борко се во секторот за спорт на патријата, значи работат заедно секојдневно.

Доста секоја година само некои оправдувања барате, 10 пати поширок состав имате, 100 странци повеќе, какви судии какви бакрачи, треба уште во прво полувреме да не решите. Кој е крив што лани со победа сред Скопје, загубивте титула пред полна сала во Битола? Судиите му рекоа на Мандалниќ да наседнува како мало дете пред Борко кој брани 2 пати годишно?
Марче ти шо си бе брат вистинометар,глумиш џабир дерала на форумот постот е наменет за нашите да знаат шо и како се дешава и се е вистина ри колку сакаш вртија работата факт е дека сите се заедно а нашите чекаат фер судење од некој шо пијат заедно кафе ова како јас да судам а пијам кафе со васичот шо знам фаворито и да судам за тебе тоа никогаш нема да биди само да е јасно а шо ќе биди ќе видиме во Недела и ако ни ја земите титулата со орката и мерината овца нена шо да играме повеќе !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom