Фан клуб: РК Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
Пишиш на Рк 1961 ПРО (паднати), му клаваш слика од Звонко и Јовиќ и одма те блокираат, овде секој ден овие пајкушите ќе провоцираат ќе коментираат НИКОМУ НИШТО !

И кајгана не е то шо беше, од толку шо ги боди в очи, и овде ќе ни забранат да коментираме.

АБЕ НЕКА ВИ КИСНИ ТАМУ !
:kuracc::kezec:
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Пишиш на Рк 1961 ПРО (паднати), му клаваш слика од Звонко и Јовиќ и одма те блокираат, овде секој ден овие пајкушите ќе провоцираат ќе коментираат НИКОМУ НИШТО !

И кајгана не е то шо беше, од толку шо ги боди в очи, и овде ќе ни забранат да коментираме.

АБЕ НЕКА ВИ КИСНИ ТАМУ !
:kuracc::kezec:
Скопски пичина, на навивачки групи 100 постој ми имат избришано ко ке му одиш контра , на фк миравци сум блокиран госпо знај зошто, треба малце со кротко, нежнисе! :smirce:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
За таа двојка навивате бе теле едно, матичен клуб ви е! За една титула и мајките ќе си ги продадете... Аууу
Брату не се нервирај . Него сериозно напраја ли фекална канализација во Мислешево ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Mislam deka samo KK Vardar vi ostano ovaj vistinskiot, osven i tamu ako nemate nspraeno nekoja puzdarija.
Abe kiradzii kade ke igrate naredno kolo vo Ilinde, Kadino ili ni tamu ne ve ostavaat
Ajde uste edno prasane, dali smees da se prosetas vo Skopje so dresot na miravci?
Во сезоната 2013/14 на стартот во Втората лига, Вардар бил исклучен од натпреварувањето. Имено, КК Апаве во претходната сезона успеал да влезе од Втората во Првата лига. Двата клуба решиле да ги спојат своите младински школи, меѓутоа да си постојат двата клуба кои ќе настапуваат регуларно во Првата и во Втората лига. Но, на мечот од првото коло меѓу Вардар и Водњански Лисици, делегатот не дозволил да почне натпреварот, бидејќи Вардар бил обвинет дека нема играчи, бидејќи сите играчи биле регистрирани во Апаве или на име Вардар 2000, клубот кој за МКФ повеќе не постоел. Управата на Вардар велеле дека нема никакво фузирање со Апаве, туку КК Вардар само го превзема спортското право на КК Вардар 2000 кој отпаднал од Првата лигата. И покрај се, КФМ не му дозволува на Вардар да се натпреварува во Втората лига.

Поради исфрлувањето, сезоната 2014/15 ја започна во Третата лига каде е лидер на табелата по крајот на првите 7 кола од есенскиот дел.




Инаку не знам оти ова со Шундо мислам ќе биди историски(правилен) потег шо го вративме плус Јович да добие шанса со прв тим!

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
temata za miravci i rabotnik e malce smesna :D
osven za seiri fakjanje nema druga uloga...
arno sto nekoj se zaangaziral da opstanat klubovite!
golem debakal na reprezentacijata so portugalija... posle tivkiot bojkot na pelister i vardar kon lazarov.
ne smee da prifatime prosecnost na edinstveniot makedonski brend od reprezentacija!
E sega doagjame do momentot "klavajte goloj"...
Sundovski ne e spektakularen trener.
Ucenik e na Makovej, po vlashka linija. taka i ojde vo romanija i imase zabelezitelen uspeh.
Znae da raboti individualno so igracite, da im ja zgolemi samodoverbata i tehnikata.
Ne se plasi i znae da motivira.
Mene ne mi e jasno dali coekot ke sedi na klupa i ke ja komanduva ekipata ili ne?
Po nekoja logika ovoj treba da bidi glaven a Jovic pomosnik, ako ne se lazam.
Vo kontekst na " Valter go brani Saraevo"
eve edna komitska...
20230310_102028.jpg
Koj malce znae istorija znae deka vistinskite komiti posle ilindenskoto vostanie se doselile vo Bitola, a vo skopje togas nemalo ni eden komita ;). Slavniot bitolski Bair od koj doagjaat mnogu ckembari se doselenici od Smilevo.
Za volja na vistinata gore na slikata imame bugarin, vlaf i srbin, no Zarkov i Jovic da bea rodeni bitolcani nemase da imaat tolku bitolski mentalitet.
Taka da so srekja, neka se ponasaat "komitski" i neka ja "izvojuvaat" titulata!
Sundovski i ja donese poslednata titula vo Bitola kako trener.
Gledam deka se vraka euforijata, taka da ke ima interesni momenti na tribina :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Да не си јанглаш Србин е Зарков од Пирот но со повеќе стаж во Битола од сите други тн Битолчани исто Шундо е влав но од стара битолска фамилија а бугарин нема имаш грешка оти Јовиќ е Босна(србин) по татко и Кичевчанка мајка со стаж Битола и Скопје шо нема ништо со бугарите и на оваа тројка некој ако му најди забелешка е во најмала рака страмота и греота од господ уште Кире ,Ќани(?) и Злате да бидат во клубот оти нели Цревото е нешто координатор нема шо повеќе да бараме Бранче забега накај Скопје со Киро гледам ни кафичот не го отвори шо значи сите се тука Битолчани од златната генерација на Пелистер и репрезентацијата на Македонија

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
696
Поени од реакции
1.196
Да не си јанглаш Србин е Зарков од Пирот но со повеќе стаж во Битола од сите други тн Битолчани исто Шундо е влав но од стара битолска фамилија а бугарин нема имаш грешка оти Јовиќ е Босна(србин) по татко и Кичевчанка мајка со стаж Битола и Скопје шо нема ништо со бугарите и на оваа тројка некој ако му најди забелешка е во најмала рака страмота и греота од господ уште Кире ,Ќани(?) и Злате да бидат во клубот оти нели Цревото е нешто координатор нема шо повеќе да бараме Бранче забега накај Скопје со Киро гледам ни кафичот не го отвори шо значи сите се тука Битолчани од златната генерација на Пелистер и репрезентацијата на Македонија

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Пирот е српско градче али има многу бугари таму, па по презимето можно да има нешто од таму...По татко....Али воопшто сега не е битно родословието на тројцата....Битно е шо имале огромна поврзаност со клубот кога сме газеле и сите се надеваме дел од таа енергија ќе успеат да ја пренесат на играчите и да воспостават победничка хемија....То ни е најпотребно во моментот а далеку од то дека имаме само лоши играчи...
Глејте Џерона шо прај со Србите....
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Да не си јанглаш Србин е Зарков од Пирот но со повеќе стаж во Битола од сите други тн Битолчани исто Шундо е влав но од стара битолска фамилија а бугарин нема имаш грешка оти Јовиќ е Босна(србин) по татко и Кичевчанка мајка со стаж Битола и Скопје шо нема ништо со бугарите и на оваа тројка некој ако му најди забелешка е во најмала рака страмота и греота од господ уште Кире ,Ќани(?) и Злате да бидат во клубот оти нели Цревото е нешто координатор нема шо повеќе да бараме Бранче забега накај Скопје со Киро гледам ни кафичот не го отвори шо значи сите се тука Битолчани од златната генерација на Пелистер и репрезентацијата на Македонија

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Зарков е српски бугарин, порано кружеше приказна дека неговите се бугарски националсти и кога потпишал за македонски клуб се одкажале од него, колку е вистина не знам.
 
П

Пљампач

Гостин
Киро пак го изостави Ќизиќ од состав. Сигурно заслужва да биди во состав, можел да го земи и да оди со три голмани. Ова сезона покажа детето солидни партии во ЛЕ и ја дели минутажата со Лесјак скоро на секој натпревар.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Киро пак го изостави Ќизиќ од состав. Сигурно заслужва да биди во состав, можел да го земи и да оди со три голмани. Ова сезона покажа детето солидни партии во ЛЕ и ја дели минутажата со Лесјак скоро на секој натпревар.
Трет голман е во случај ако некој од првите 2 се повреди, инаку глупо би било во први 16 да имаш 3 голмани
 
П

Пљампач

Гостин
Нова енергија и поинаков пристап, се осеќа ентузијазмот кај новата генерација...
Само едуцирани дечки можат да донесат креативност и прогрес во групата, нормално надополнето со искуството и поддршката од постарите членој.

Поддршка за дечките и очекувам барем едно јако гостување во Скопје оваа сезона, како печат на позитивните промени во групата.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
100
Поени од реакции
386
Еве еден пост (состав иначе) по македонски , горната гимназија 1 год 2015. Овс го пишам оти ме наежи сега шо ми излезе. Сонот ќе ми се оствари (на цела Битола). Зато од вторник да крца салата мораме максимална поддршка , одиме по ТИТУЛА.
921E4D7D-CE91-4528-A930-AE597FFA55C9.jpeg
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
100
Поени од реакции
386
@Simev Од 7 сабајле на наш форум си , психопат еден . Ке плачите еве ти кажвам. Пехарот напролет ќе се шета по Широк Сокак.И оди лижетесиги пичките сега по форумите ваши селски. Како од партија да сте , уствари сте , зато реагирате по наредба од некој скопски куртон употребен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom