Фан клуб: РК Пелистер

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.679
Европа се виде нашето... најбитни се домашните титули. Управата мислам е свесна каде е згрешено летово со трансферите, на кои места сме кратки (ДЕСЕН БЕК!!!!!!!!), има време сега зимава да испазари уше 2,3 засилувања, и дај боже на 2,3-ца да му се заблагодарат. Ајде со Господ напред, напролет преокрет на сезоната
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Не дека тренерот е проблем ама концептот како е граден вашиот тим е налик на аматери. Функционирањето на вашиот клуб е на ниско ниво од она што го гледам и читам. Како да ви речам вие сте сеоски Веспрем. Само трупај без врска како нив без логика.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
420
Поени од реакции
585
Не дека тренерот е проблем ама концептот како е граден вашиот тим е налик на аматери. Функционирањето на вашиот клуб е на ниско ниво од она што го гледам и читам. Како да ви речам вие сте сеоски Веспрем. Само трупај без врска како нив без логика.
Apsolutno si vo pravo.
Ogromen problem e sto gazdite sakat uspeh(nesomneno) no imat gresni luge na gresni mesta, dodadeno na to i menadzerskite dogovori. Pred nekoja nedela 24 rakomet objavija za Crnogoreco desen bek deka e novo ime … coeceto e od avgust mesec vo ekipa DOJSEN i tocno pred 2nedeli dobiva 4 min. minutaza protiv golden art. Ako prodolzat vo vakov ritam ne odi dolgo ova.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Apsolutno si vo pravo.
Ogromen problem e sto gazdite sakat uspeh(nesomneno) no imat gresni luge na gresni mesta, dodadeno na to i menadzerskite dogovori. Pred nekoja nedela 24 rakomet objavija za Crnogoreco desen bek deka e novo ime … coeceto e od avgust mesec vo ekipa DOJSEN i tocno pred 2nedeli dobiva 4 min. minutaza protiv golden art. Ako prodolzat vo vakov ritam ne odi dolgo ova.
Точно. Неможат да видат дека тоа се луѓе од интерес само и баш ги заболе ако немаат некоја корист најчесто процентче од трансфер/договор. Никогаш не ми било јасно какви слепци се газдите и како овие паразити се лепат така да цицаат да немојш да ги откорниш. Од овде да селектирам 3-4 члена да му ја менам функцијата со нивната ќе иам поголем успех гарантирам. Штета нажалост клубот мислам дека ќе ја фати пак онаа патека кај шо беше пред годиниве ако сериозно прво не воведат кадровски промени и концепт
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Организациски заостануваме многу зад просечни екипи, да не правам муабет за топ екипи. Спорѕски тим е исто што и една компанија, ти требаат едно 8-10 луѓе сигурно кои ќе бидат запослени и ангажирани во клубот, луѓе кои се во ракометот веќе подолго време, разбираат ракомет, па некој маркетинг специјалист и т.н.
Не можам јас со брат ми и татко ми да водам клуб и да очекувам некој да ме сфати за озбилно. Си има место за газди, спонзори, можи да е претседател, во борд на директори и слично.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.541
До кај е проектот за салата нели беше до 15 септември ? Ако неможат да напрат еден проект ете му од Зеница со капацитет од 6.5000 , прекрасно изгледа , четири трибини, 15 милки коштала 2009 сега сигурно ќе е преку 20. Сепак мислам на долг рок со јавно-приватно партнерство ќе се исплати.
F0D049BA-4700-4EB0-8293-BDB8F06AFA34.jpeg F0D049BA-4700-4EB0-8293-BDB8F06AFA34.jpeg
И друга работа шо страшно ме нервира поминаја две години ние немаме фан шоп !? Па било кој и најмал клуб има фан-шоп низ европа. Шо е толку комплицирано јас стварно не сваќам, напрајте една палета на разноразни производи покажете малце емпатија и љубов кон клубот.
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2021
Мислења
21
Поени од реакции
48
Еве пример за како треба да изгледат медицинските прегледи пред да се потпиши договор. Четири од седумте странци шо ги зедовме се полуинвалиди.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.199
Еве пример за како треба да изгледат медицинските прегледи пред да се потпиши договор. Четири од седумте странци шо ги зедовме се полуинвалиди.
Вие немате аеродром , трговски центар , базен , нормален хотел , меѓународно лиценцирани школо , а болница за вакви испитувања нема да имате ни наредните 200 години !!!
Ај смири хормоните и доста до научна фантастика
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
603
Поени од реакции
1.068
Вие немате аеродром , трговски центар , базен , нормален хотел , меѓународно лиценцирани школо , а болница за вакви испитувања нема да имате ни наредните 200 години !!!
Ај смири хормоните и доста до научна фантастика
abe brat mi vie se ova go imate ama za zal ke nema na koj da mu prajte lekarski pregledi to e sta ces:toe:
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
249
Поени од реакции
515
Вие немате аеродром , трговски центар , базен , нормален хотел , меѓународно лиценцирани школо , а болница за вакви испитувања нема да имате ни наредните 200 години !!!
Ај смири хормоните и доста до научна фантастика
Prasaj gi tatko ti i majka ti od kaj se dojdeni vo sk i dali tamu bo kaj so se dojdeni ima kanalizacija?
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
@vasicot незнам шо се замарате нема поголем кираџија, си бара внимание а ни дома го нејќат се шлепа кај ќе стигни. Го тркалате многу остајте го нека си шепти, па ќе си легни и тој на брашното.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Вие немате аеродром , трговски центар , базен , нормален хотел , меѓународно лиценцирани школо , а болница за вакви испитувања нема да имате ни наредните 200 години !!!
Ај смири хормоните и доста до научна фантастика
Ќе се најди некој модератор да го банира ова тркалото од оваа тема?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom