Фан клуб: РК Пелистер

Член од
6 февруари 2011
Мислења
325
Поени од реакции
1.290
Јас би му дал на Павле 60 мин секоја утакмица има жар во детето, околу него нека се гради тимоо, заедно со Танкосен, Пешевски, Цветаноски, Костески, Ѓоргонски, Белистојаноски и квалитетни странци да напопонуват, ако можи некако Кузмановски за наредна сезона да се донеси и Митревски би било одлично. Исто Омерагиќ многу ме бендиса модерен пикер со сите карактеристики , ама Лазаров тешко би се откажал од него. Шо се дешава со Кукулоски ? Некако имам впечаток дека го уназадивме…
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2018
Мислења
942
Поени од реакции
1.430
Не треба да се ризиква со Хосни ако не е 100% спремен. Подобро да го немаме на уште 1/2 натпревари, одколку да го немаме во состав до крајот на сезоната.
Ваљда медицинскиот тим дал зелено светлло, штом го зеле во состав за Гермснија.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
942
Поени од реакции
1.430
Кадетски репрезентативец во вториот тим. Десен бек, покривал и десно крило.

Btw -Архус некни го победил Алборг во данското првенство со 7 разлика.:eek:
 

Attachments

Член од
6 февруари 2011
Мислења
325
Поени од реакции
1.290
Нова подгрупа Ckemabri Düsseldorf:cool:

Хененберг 13/13 страшна утакмица напад одбрана, не памптам до сега кај нас да изиграл ваква утакмица. :aplauz:
 
Последно уредено:

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
434
Поени од реакции
535
Браво момци! Само Павле да не е повреден сериозно.
Да го дојсат и Турченко ќе биди супер;)
 

JOE

Hala Madrid
Член од
31 март 2007
Мислења
2.979
Поени од реакции
499
Нова подгрупа Ckemabri Düsseldorf:cool:

Хененберг 13/13 страшна утакмица напад одбрана, не памптам до сега кај нас да изиграл ваква утакмица. :aplauz:
Дунката Воџа :)))
 
Член од
12 август 2018
Мислења
942
Поени од реакции
1.430
На подготовките одбраната беше топ, нападот нечинеше, сега обратно.
Многу битна победа. Ако ја утневме ова утакмица еќ се искомплицираја работите, вака со победапротив шпанците дома сме трети.
Добро е шо не го трошеше Хосни, нека се опорави како шо треба. Ако треба и нареден меч нека го одмара, би требало со шпанците полесно да го добиеме.
Хеннеберг денес сам ги победи овие... One man show!
Денес сите освен Василев беа добри... Русинот убедливо наслаб и во напад и во одбрана.

Многу битна победа за враќање на саммодовербата. Само да нема повреди и полека-полека ќе се вклопи екипата.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.503
Поени од реакции
2.217
За оваа партија Хенеберг ќе добие повик во репрезентацијата. :)
Одлично засилување е за Пелистер, влегува во страшна форма.
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2022
Мислења
1.229
Поени од реакции
3.006
За оваа партија Ханеберг ќе добие повик во репрезентацијата. :)
Одлично засилување е за Пелистер, влегува во страшна форма.
Тоа кажи им го на стручњаците кои се смееа и велеа дека бил третокласен играч од Данска и ништо повеќе.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.025
Поени од реакции
4.450
И Дунката ни заминал Њемачка :(
Победа за публиката, си грмеше во Дизелдорф :cautious: заслужија ракометарите да му остават по еден дрес, не на нивните потпис да клат, шо е тука е, важна победа за исчекор кон 1/8 финале.
Ханенберг покидао :sekc::uzi: каква партија, 14/16 на крај плус 3 асистенции, ваква статистика јас не памтам да имал некој до сега кај нас, можи првиот и еден од ретките со толкав процент на реализација од игра...
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
6
Поени од реакции
11
Денес со шпанците ќе видиме дали вредиме ако тепаме значи тука сме некаде како лани ама не дај боже ако загубиме и тоа со многу се ќе биди јасно оти запорожје не е мерило од 2 лига овие се каде каде по сериозни но се разбира не значи дека со Берлин некој очекуваше победа

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
12 август 2018
Мислења
942
Поени од реакции
1.430
Дали имаме сила за уште една гостинска победа и заверка на осминафиналето ?
Од она шо можи да се најди како статистика нс нет, просечна шпанска екипа без некое звучно засилување. Вервам дека одиме во нагорна линија и ќе врзиме две победи за крај на полусезоната.
За на пролет се вртат шпекулации за две звучни имиња од бундеслига. Ако се точни шпекулациите, ќе бидиме за 50%појјаки со сигурност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom