Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.302
Поени од реакции
61.109
Друга димензија е Фуксе Берлин и за нас и за вас. Немаше што да барате денес, особено не со повредени играчи од прва постава. @Џони От уште еден доказ дека Кизиќ е далеку од голман на кого можеш да се потпреш на важни натпревари. Може ќе фати серија, ама нема некоја стабилност. Среќа се запреа околу 40та минута, инаку 50ка не ви бегаше ко ништо. Вујовиќ се заебаваше неколку пати, благодарение на него и ја смаливте разликата.
Не знам каква е повредата на Сери, ама со толку повредени играчи тешко ви се пишува.
Тоа е ризикот кога се носат стари играчи.
Кукоски заглави со кариерата, веќе не е калибар за Пелистер, а покрај него имате и други вишок играчи во ростерот кои не носат никаков квалитет. Останува впечатокот дека мораше многу подобро да пазарите на почеток на сезоната.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.070
Поени од реакции
5.733
Koj da pazari podobro be luge da vi povtoram vo site Bitolski kluboj najvazno e da stigni plata od mesec za mesec se drugo e cista iprovizacija, zalosno za gazdite na tolku pari vakvi invalidi da gledaat i plakaat pola ortopedsko odelenie go drzime vo bolnicata najupoterbuvani, istroseni se fizi i kiko fizeotarapevtite
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.804
Поени од реакции
4.245
Друга димензија е Фуксе Берлин и за нас и за вас. Немаше што да барате денес, особено не со повредени играчи од прва постава. @Џони От уште еден доказ дека Кизиќ е далеку од голман на кого можеш да се потпреш на важни натпревари. Може ќе фати серија, ама нема некоја стабилност. Среќа се запреа околу 40та минута, инаку 50ка не ви бегаше ко ништо. Вујовиќ се заебаваше неколку пати, благодарение на него и ја смаливте разликата.
Не знам каква е повредата на Сери, ама со толку повредени играчи тешко ви се пишува.
Тоа е ризикот кога се носат стари играчи.
Кукоски заглави со кариерата, веќе не е калибар за Пелистер, а покрај него имате и други вишок играчи во ростерот кои не носат никаков квалитет. Останува впечатокот дека мораше многу подобро да пазарите на почеток на сезоната.
Тоа шо нема шо да бараме со Фуксе на сите ни беше јасно, ко мака мачиме со Пролече.
Инаку да во право излезе ти Кизиќ не е константен и не знам како ќе се движи во иднина , ама тесни утакмици на атмосфера можи да влези во серија и да ги реши.
Шо се однесува за ростерот т.е. засилувањата , напраја тешка грешка од тренер до странци , тотално промашена работа .
Едноставно грешка стратегија т.е. тотално ги излажаа тие шо знаме кој се врткат со газдите и му ги дојсоа овие играчи.
Поарно 2-ца асолни да дојсеа отколку 5 повредени. Сигурно тимот ќе функционираше многу подобро .
Е сега за натаму нека си мислат газдите , да се прашвам јас одма ќе ја решам работата.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
951
Поени од реакции
1.478
Вчера беа далеку подобри на терен во споредба со првиот меч против Архус, иако не изгазија Фуксе и зато добија на крај апалуз, пошо публиката препозна борбеност. Ама како шо кажа и членот погоре, тие се друга димензија, ја имаат доведено играта до перфекција.
Многу нелогични потези праеше Ларс а и претходно го орај истото... Упорно менва по тројца играчи и не полнат во брза транзиција. Неможиш против овие машини да прајш три измени, дури Пешевски да се врати на клупа тие веќе гол имаја постогнато.
Исто нејасно е форсирањето на Сери. Како да сакаше намерно да го истроши за да конечно се повреди.
Емилијан го врза на клупа во ситуација кога неаме ни еден лев бек. Хенеберг едвај оди и очекувам и тој до биди следниот шо ќе биди на списокот на повредени.
То е то, лоша селекција на играчи за жал и во ситуација кога имаш добср буџет, можи да ти ја заеби сезоната. Ние скроз ја утнавме работата со трансферите гледајќи за ова сезона. Ако не се стабилизораат до Февруари со повредите, во плејоф ќе биди тешко.
Се збора дека е договорен десен бек хрват за на полусезона. Се надевам дека барем тој ќе се погоди и ќе имаме добра замена за Хосни. Ако успеат и Суси и Хенеберг да ги средат дотогаш ќе биди топ.
Одиме напред, слдните два меча се најбитни во овој дел од сезоната. Ако ги добиеме се враќаме во трка за второ место, ако недајбоже ги загубиме, ќе биди голем неуспех.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
709
Поени од реакции
3.401
Нема толку промашај во трансферите според мене. Едино ОГРОМНА грешка е Дејвис и можеби и Суси. Али за Суси има простор да ме демантира. Сери е ѕвер играч, и не е стар. Јас колку шо знам дојде здрав дечкото. Дека тука доживеа повреда. Хосни исто така. Хосни и ни е можеби најдобриот играч, а и тој дојде здрав па сега во Португалија се повреди. Василев и Пешевски по мое, се по мерка на рангот на Пелистер. Хенеберг исто сметам не е лош.
А за вчера како и шо реков, немавме ни 5% за некаква неизвесност. Костевски битно ја попрај статистиката, Мирко на крајот и тој се рашутка.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
165
Danecot ne bil povreden, imal grip 10 dena, vo ponedelnikot prvpat posle 10 dena bil na trening, nemozel se zadisval zato ne igral. Seri se povredil so Vardar na superkupo, pri preskokot na Tomoski, skinal ligamenti, coeko od togas igra so skinat preden vkrsten (https://www.youtube.com/watch?v=C9dMSfNjQOE), otvorete na linkot 30:44min od videoto, kako se povredi da vidite, toj ke igra i so Motor, ke vidite. Sho se odnesva do Susi imal problem so rskavicata, to e kratkorocno i bezbolno, taka da nego go imame vo poln sjaj od januari. Site ovie informacii mi se od lugje vo klubo.

Sho se odnesva do vcera, mislam deka se vide napredok vo igrata, borbenost imase, ne kostaa mnogu promasenite ziceri i penali, a od druga strana za protivnik go imavme liderot na Germanija, taka da beshe vo red. Najsreken sum za Atanasijevikj, deteto ke prerasni vo lider za kratko na ovoj tim!!!
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
445
Поени од реакции
586
Danecot ne bil povreden, imal grip 10 dena, vo ponedelnikot prvpat posle 10 dena bil na trening, nemozel se zadisval zato ne igral. Seri se povredil so Vardar na superkupo, pri preskokot na Tomoski, skinal ligamenti, coeko od togas igra so skinat preden vkrsten (https://www.youtube.com/watch?v=C9dMSfNjQOE), otvorete na linkot 30:44min od videoto, kako se povredi da vidite, toj ke igra i so Motor, ke vidite. Sho se odnesva do Susi imal problem so rskavicata, to e kratkorocno i bezbolno, taka da nego go imame vo poln sjaj od januari. Site ovie informacii mi se od lugje vo klubo.

Sho se odnesva do vcera, mislam deka se vide napredok vo igrata, borbenost imase, ne kostaa mnogu promasenite ziceri i penali, a od druga strana za protivnik go imavme liderot na Germanija, taka da beshe vo red. Najsreken sum za Atanasijevikj, deteto ke prerasni vo lider za kratko na ovoj tim!!!
abe se ubo ova so kazvas ti ama da ne e vreme seri da go pustime na operacija ?? jas mislam deka za play off ke ni treba mnogu poke od kolku za so motor
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.256
Поени од реакции
3.154
abe se ubo ova so kazvas ti ama da ne e vreme seri da go pustime na operacija ?? jas mislam deka za play off ke ni treba mnogu poke od kolku za so motor
Кога сакаш пушти го Сери на операција, за него е готова оваа сезона. Најверојатно се крпи вака за уште некоја утакмица, да не се остане само со еден лев бек.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.691
Поени од реакции
7.168
koja karta igranje so eden bek so ligamenti skinati ne se zdravi ne mozi da odi salam choeko i toj samiot ne znam sho cheka oti ne si se napraj operacija demek sea pomaga neshto...uzas 5 igraci platenici tuka gi ranish ne ti pomagat strashnoooo
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.465
@PELISTERECOT
Заебана работа рскавицата :icon_lol: Кај еден чоек рскавицата беше клучна за да напрај пресврт во кариерата, мислам се разбираме за кој е :misticen:
Се гледа колку несериозно работиме, да се врати Суси, па да го пуштат Сери на операција, ама кај вториот е доста посериозна и игра со крајни сили, јас уште пред 2 недели со двојката го заприметив, буквално после мечот ја влечеше ногата, не можеше да ја движи и е спремен за операција уште одма, не да тактизираме да се врати еден па да пуштиме друг, еве да го изгубиме и Ханенберг пример кој и тој со повредите е склон, тогаш ќе имаме бековска постава која гарантирам дека нема да го тепа Пролет и Охрид, е не пак Алкалоид или Вардар.
Поарно да ги изгубиме сите три следни меча во ЕЛ без бекови, нека играт Павле, Емко и рскавичето, па од на пролет да ги имаме здрави сите, отколку вака да си играме рулет.
Инаку играта не е воопшто подобрена, нека не ве лажи утакмицата, се играше меч без одбрани на двете екипи, зато паднаја 77 гола, инаку да стегнеја малку повеќе тие, можеше да не прашат колку сакате да ви дајме и да примиме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom