Фан клуб: РК Пелистер

Член од
12 август 2018
Мислења
815
Поени од реакции
1.194
Uste dvajca igraci od Danska ke dojdat po se izgleda od Aalborg i to e to zasega ;) pointeresen tim ke imame godinava otkolku lani so princezite ;)
Кој двајца од Алборг?
Такво нешто нема, преговарат со онај србинот од Минден шо имаше тешка повреда зимата... Ако го донесат него е ризик голем. Цела кариера влечи повреди и во бундеслига и во Полска кај шо ииграше предходно.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.869
Поени од реакции
3.233
Такво нешто нема, преговарат со онај србинот од Минден шо имаше тешка повреда зимата... Ако го донесат него е ризик голем.
Не бива со такви играчи, во 90% од случаи пропаднати инвестиции се.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.869
Поени од реакции
3.233
Тешко ми е да поверувам дека Манасков никој не го сака. Сепак збориме за човек што мислам 2 години по ред беше избран од навивачите на Веспрем за нивен најдобар играч. Знам дека имаше сериозна повреда, ама пак, кога се врати сега, океј се покажа.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
674
Поени од реакции
743
Манасков никој го неќи. Понуден е и кај нас.
Барајте го Деки Франција или Германија. Средствата кои ги бара 7-8000 за него се премногу за МКД услови. За тие пари се носи разбивач бек и би имале мн повеќе ефект него надпросечно крило. Квалитет има но не да се фрлат гие пари на крило (лево), десно да но за лево крило не вреди.
П.С Исфорсирајте среден бек купете го Артјом Кулак нема да платите повеќе од 30К а ќе добиете ѕвер на средина исто и со Taraffeta максимум 40К.
Земете го Johan Teauschanovichius не е појќе од 7000 месечна плата па и да платите 20К обештетување бек со преку 2м и игра во два правци.
Со овие 2ца и овај тим имаме лаганооооооооо 2ро место во било која Еuropa League и најмалкууууууу ¼ финале се на се 150К (200К со оштета) за двајцата колку шо го плативте манаќенот од сплит.
Ова е пример одврзете го кесето зедовте 100К од три трансфери искористете ги.
Купете го Галевски макар и платиле 20К или (10К на "лихвари" да дојде догодина бесплатно) вложете во школата ќе ви се врати.
Обврзете го Кизиќ на нов договор дајте му дупло од шо зема на нов 4 годишен договор иако има уше 2 год. Детето ќе биде МАДАФАКА има правец позитивен во развој на 25 години ќе биде мангуп.
Бидете паметни украдете од другите тимови то шо е потенцијал за во 2ка и има поголем потенцијал.
Сајкал, Диме, Бојан знам дека трошите време тука дај остварете една желба не се глупирајте не бидете аматери веќе 3та сериозна година е.
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2007
Мислења
674
Поени од реакции
743
Zena mu na Hosni i zenska mu na Seri ke igrat vo ZRK Pelister haha
Поарно така него да играт по кафани, барови и ноќни клубови да играт дотичните, убав потег али да донесат квалитет не само дека се засилување од странство.
Убав потег се прифајќа најмноги на тоа дека играчите ќе се по сконцентрирани него на интернет.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
815
Поени од реакции
1.194
Значи во иднина таргет да бидат играчи шо имат партнерка ракометарка... :D
Ако ништо друго барем ќе се афирмира ЖРК Пелистер на толку фрлени пари во машкиот тим.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
403
Поени од реакции
936
na podgotovkite imame mnogu interesen tim...
edna "panterska" trojka od bivsite francuski kolonii... dobra vo odbranata, za "afro" rakometarite godinite se samo brojka...
so dobra komanda ocekuvam mnogu...
Imame В.П.Ш bekovska trojka kukulovski, tankoski, velkovski za koja nema da trosam zborovi...
i imame bekovska trojka od "vistinskiot" Pelister
koja defivitivno zasluzuva sansa...
posakuvam Atanasievic da eksplodira...
radovic kapiten ke si bidi, so madjovski tandem vo odbrana...
kuzmanoski so kosteski, ocekuvam isto da kinat...
ne ni treba manaskov,ne ni trebaat zasiluvanja...
neka raboti trenerot i neka go izvleci najdobroto...
tamu kade sto ke skripi ke barame care...
prav moment da mu dademe vistinska sansa na nasite sili..
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.617
Поени од реакции
6.961
na podgotovkite imame mnogu interesen tim...
edna "panterska" trojka od bivsite francuski kolonii... dobra vo odbranata, za "afro" rakometarite godinite se samo brojka...
so dobra komanda ocekuvam mnogu...
Imame В.П.Ш bekovska trojka kukulovski, tankoski, velkovski za koja nema da trosam zborovi...
i imame bekovska trojka od "vistinskiot" Pelister
koja defivitivno zasluzuva sansa...
posakuvam Atanasievic da eksplodira...
radovic kapiten ke si bidi, so madjovski tandem vo odbrana...
kuzmanoski so kosteski, ocekuvam isto da kinat...
ne ni treba manaskov,ne ni trebaat zasiluvanja...
neka raboti trenerot i neka go izvleci najdobroto...
tamu kade sto ke skripi ke barame care...
prav moment da mu dademe vistinska sansa na nasite sili..
e ova e ona maksimum vadenje od to sho go imas i spored mene ova se samo vlazni sonishta za zhal, ta vpsh trojka sho ja vikash odamna trebase da ne e vo klubot ako nisto drugo barem od decata da bea na nivno mesto iako i od niv nisto ne ocekuvam taka da mnogu teshko
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
674
Поени од реакции
743
@Prime @barak_obama од В.П.Ш тројката шо се спомнува и пред да критикувате само потсетете се кој е најдобар десен бек во Македонија во моментов, да нема 190cm да се крене на шут и да распали мн голем минус за него но има добар поглед на игра знае да направи солидни движења без топка и да отвори позиција за др бек шутер, топки кон пикер, топки кон крило, во последните 2 години на минимум ги има сведено пробивите и дава лесни голови од такви позиции. Велковски треба да добива шанса тој е е еден од играчите со не толку видлив поединечен учинок но мн корисен корисен како тимски играч. Плус тоа покажа солидни партии кон брзи ниски бекови во одбрана на позиција 5ка. Само да биде се ок со неговото врајќање.
Кукуловски... За малио не ви текнува ланска сезона кој гинеше на 3ка и 4ка позиција, лани Кукоски мн малку беше во активна форма мн повреди го мачеа. Детето кој котек им даде заедно со Немања и Никола, да небеше тој промаја ќе беше одбраната. За напад ако оди по 10-15 мин може да се искористи неговата висина и шут не е човек на одлука но добар за ротација.
Е за тротинето немам шо да кажам тркало најголемо е кузнај кој бубачки во глата му се дојдени. Нема ни жар ни желба, игра ради реда просек играч кој ке заглави или во Пролет или во Бутел догодина, евентуално да го однесат во Австрија, Шпанија или 3та германска лига.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom