Фан клуб: РК Пелистер

Член од
1 февруари 2014
Мислења
287
Поени од реакции
180
Na 1961 mu ostana istiot napad od lani osvem Dibirov sho znaci deka mnogu teshko deka titulata ke ja zemime lesno kako sho mislime.... tomovski- gadza,taleski,morales-morkovo, cuvara-stole. Edinstveno e sho nemat na klupa NIKOJ sho mozi da gi odmori vo derbito ili da mu pokrie kaj niv vo odbrana kako sho bea toto, dialo i kompanija. SIGURNO vo januari ke dojsat nekoj tie pred play off ke se pojachat pred borbata za titula i na kraj mozime da ostanime so prsto v usta i ova sezona i da karame pak po ekipata,trenerite i se ostanato. Nikako ne sum optimist so ova ekipa sho ja imame i ako ne zemime barem ushte 2 bekoj (sreden i lev) i nekoj kasap samo odbrana da igra kako kukoski nisto ne prajme i ova godina ke bidi izgubena. Sekoja godina ostanvame so igrac-dva nedokupemi vo ekipata i frlame godishno eden kup pari vo voda, se nadevam deka do pocetoko ke donesime barem ushte 2 PRVI bekoj i da ni e mirna glata za titulata....
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
11
Поени од реакции
11
Za 24 rakomet Walther rece deka ne isklucuva moznost da se donesi uste nekoe zasiluvanje letovo, ocekuvam da ima ko ke vidi so mu fali na timot (lev i sreden bek)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
782
Поени од реакции
366
Nisto mi padna nadezta deka ke zemat uste eden bek barem ,daj boze da me demantirat i da objavat nekoja bomba
 
Член од
12 август 2018
Мислења
815
Поени од реакции
1.194
Ене го Анџелич раскина со Вардар, шо чекат овие нашите... Нека го соберат него, ќе имаме топ среден бек а овие двата нека бидат како бекап/втора опција.Еден куп играчи од Русија завршијс во безвеза клубој колку да ги спасат ксриерите, можеа некој бек од таму да приберат за евтини пари. Сега имаше младинско ЕП, имаше интересни играчи како опција за лев/десен бек. Ама кој да ги договори, Ванчо, Сајкало ?
Многу аматерски потези повлекоа ова лето и еќ ги кошта уште една изгубена сезона.
Првиот меч со Мешков ќе му покажи дека ја утнаја работата и дека треба да се одврзи ќесето ако сакаме успех, ако не догодина и Алкалоид ќе не замини.
 
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Се преговара со Миљан Пушица од Минден. Истечен му е договорот.
До 2021 беше капитен после тоа ги скина лигаментите и лани играше многу малку.
Леб бек 2.02м кој игра пред се одбрана.
Освен Кукоски немаме уште еден класичен јак дефанзивец, а мора да имаме.
Ќе видиме шо ќе се случи конкретно со преговорите за овој играч.
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
11
Поени од реакции
11
Се преговара со Миљан Пушица од Минден. Истечен му е договорот.
До 2021 беше капитен после тоа ги скина лигаментите и лани играше многу малку.
Леб бек 2.02м кој игра пред се одбрана.
Освен Кукоски немаме уште еден класичен јак дефанзивец, а мора да имаме.
Ќе видиме шо ќе се случи конкретно со преговорите за овој играч.
Ama dali ni treba uste eden defanzivec koga, spored mene, mnogu poke ni fali napad, Seri i Davyes lani glavno igraa vo odbrana
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
412
Поени од реакции
505
Ama dali ni treba uste eden defanzivec koga, spored mene, mnogu poke ni fali napad, Seri i Davyes lani glavno igraa vo odbrana
Се сложувам. Ни требаат бекови разбивачи, идеално како Моралес да играат во два правци и да ја држат играта под контрола, кога е потребно да нагазат и да се направи разлика или реши утакмица, со пимплање пикер, крила и назад како досега шо се мачевме, се виде, таква игра не ни треба.
Години наназад немаме бекови разбивачи, сега е моментот да ги обезбедиме ако не сега барем до на зима, два, лев и десен.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.964
Поени од реакции
4.314
Ни ќе земат ни ништо, највероватно тој ќе биди ростерот на екипата и според најавите на Валтер максимум 1 играч ако земат, со данецот историски стана трансферот и на крај ништо нема да биди...
На крај, според мене сепак ограничени се финансиите за трансфери, не е така како шо очекувавме сите има лимит плус ситуацијата во Вардар па не дојде до некои екстра трансфери и звучни имиња.
Ќе мора да се задоволиме со тие играчи, пола мачка во вреќа, со поасолен тренер лани да имавме, подобра беше екипата, ама ајде нејсе, нема шо да жалиме, нова сезона е пред нас, на околу 1 месец до утакмицата со Мешков Брест, допрва нови играчи тешко да идат, средствата највероватно ќе бидат пренаменети за новата сала, шо до негде е и ок, само барем нека биди со уште поголем капацитет, џабе ти екстра екипа кога нема кај да играш, на зима сите знајме каква е, условите далеку од европска екипа, така да прво сала, па екипа за лш со уште поголем буџет и спонзори.
За играчите Хосни иди другата недела оти играше во Африка на то првенството, Велковски се враќа крајот на другиот месец, кога веќе не се зема десен бек, желба ми е Павле Петровиќ за во првиот тим, сега префрлен е и тренира со првата екипа, ама пак од друга страна сигурно ќе биди трета опција тука и ќе се упропасти само, ќе го видиме Хосни како ќе се покажи, нека истурка уште една сезона Павле во двојката, па за од следната сезона ќе можи сериозно да се рачуна на него....
На официјалната на фб, Цветко и Павле ги пишаја како нови играчи во првата екипа а тоа нигде официјално не излезе и така.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
30
Поени од реакции
82
Се преговара со Миљан Пушица од Минден. Истечен му е договорот.
До 2021 беше капитен после тоа ги скина лигаментите и лани играше многу малку.
Леб бек 2.02м кој игра пред се одбрана.
Освен Кукоски немаме уште еден класичен јак дефанзивец, а мора да имаме.
Ќе видиме шо ќе се случи конкретно со преговорите за овој играч.
Тој кутриот две години немаше утакмица изиграно со десет операци е, ние ќе го враќаме во живите. Нека земат некој салам бек или поарно никаков отколку вакви половњаци.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
962
Поени од реакции
858
Како што изгледа ќе биде онаа стара поговорка " се тресеше гора се роди глушец". Имаше најави за посилен ПЕЛИСТЕР за 20% од ланска година а потфрлија на сите линии.
Лево крило - Маџовски, добар во одбрана бескорисен во напад ужасен во конта, Ојлевски, со помина рок на траење, Кузмановски, млад уште
Лев бек - Сери дефанзивец, замена нема
Среден бек - Дејвис добар за втора опција реално пензионер, Танковски за нерви кинење и Атанасијевич супер за екипи како Охрид, Прилеп и тн
Десен бек - Хосни би требало да е добар, Велковски ова годсини му е за рехбилитација вероватно многу малку од него.
Десни крило - Костевски малд добар но несигурен во напад, Радович стандард одбрана одличен и добар во напад.
Пикер - Тука мислам сме солидни
Голмани - И тука сме солидни.
Се на се со ова постава реално ќе бидеме супериорни во однос на Охрид, Прилеп и тн но многу слаби за СЕХА, вероватно ни мешков нема да го поминиме а во Европа мачење вртење на топката без шутер со бескрајно долги напади и насила подавање на пикер често ќе се губат топки и ке примаме лесни голови на што до израз не ќе можи да додји квалитетот на голманот.
Искрено не ми е јасен концептот да спичкаш толкави пари за Лесјак, Пешевски и Русинот па и Дејвис, Хусни и Сери а да имаш екипа која со три балкански засилувања (можи нема да бидат толку силни, но ќе го постигнат истиот резулат) во ПЕЛИСТЕР 2, ќе се постигни истиот резултат, пак ќе ги победуваат домашните екипи а ке губат во европа.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
253
Поени од реакции
722
Шала на страна , најозбилно го мислам ова :
Еве го резултатот на слаб Вардар , ослабува и еурофарм пелистер , на крај за година-две нај голем добитник од ова ќе биде Алкалоид на Киро и Мукаетов!!!
Истото ова се деси и у фудбалот , од пресилни Вардар и Чкендија , Вардар пропадна , Чкендија драстично ги намали вложувањата и единствени добитници се идиотот Груби и маалскиот партиски клуб шкупи !!!
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
42
Поени од реакции
121
Шала на страна , најозбилно го мислам ова :
Еве го резултатот на слаб Вардар , ослабува и еурофарм пелистер , на крај за година-две нај голем добитник од ова ќе биде Алкалоид на Киро и Мукаетов!!!
Истото ова се деси и у фудбалот , од пресилни Вардар и Чкендија , Вардар пропадна , Чкендија драстично ги намали вложувањата и единствени добитници се идиотот Груби и маалскиот партиски клуб шкупи !!!
Абе Металург пропадна, а вие во меѓувреме два пати бевте европски шампиони. Не е проблем дека Вардар западна во криза, Пелистер очигледно нема амбиции во Европа,па како шо тргна и титулата во Македонија ќе биди знак прашалник.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.869
Поени од реакции
3.233
Пелистер очигледно нема амбиции во Европа,
Не знам, и јас како навивач на Вардар се разочарав. Мислев дека појако ќе се засили Еурофарм Пелистер, и дека ќе бидат 20% - 30% појаки од лани. Дека може и до Ф4 во Европа да стигнат. Бар тоа очекував и на тоа се надевав. Ама ко нешто да се десило таму кај вас, па нешто поскромно се крои.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
782
Поени од реакции
366
More ligje cekajte malce odma go otpisavte uste ne pocnati,od kaj znajs mozi site ovie ke ispadnat bekoj razbivaci kako taboada primer i toj bese macka vo vrekja pa najdobar ispadna od site ao bea.. cekajte ednas da pocni da se voigrat pa ke vidime ako igrat ubo arno ako ne ke krevame galama ,sig ke pridonesat nekoj dr ako ne sega na zima obavezno dolga e sezonata .. ne mislam deka nemat ambicii vo evropa vervam vo ovaa uprava si raboti profesionalno i kvalitetno ,cekor po cekor ke stignime do celta ,mada mislam deka pavle petrovic treba ovaa sezona vo prv tim pa tamu nekoj mladinci da pustat da se kalemat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom