Фан клуб: РК Пелистер

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.181
Поени од реакции
4.141
На сите натпревари под капа на ЕХФ кога била полна салата Борис Трајковски била заведена со 6750-6800 гледачи. Од таму ми е математиката.
Може. Али тоа најверојатно некоја проценка или нешто билдаат. Не собира толку салата. 6,200 макс со тие седиштата позади гол на страната без трибина.

Еве ти од 2004 најава за салата.

Во Градското собрание вчера беше презентиран проектот за новата спортска сала што градоначалникот на Скопје Ристо Пенов ја вети уште пред четири години. Салата е проектирана од ГП "Маврово" и ќе се гради на празниот простор кај хотелот "Александар палас".Градоначалникот Пенов објасни дека тендерот за изведувач е распишан и очекуваат дека изведувачот ќе биде определн до 13 ноември. После тоа, веднаш ќе почне градбата. "Планот е до крајот на годинава да се постават темелите и носечката конструкција. Комплетно треба да биде изградено до 2006 година. Пресметките покажуваат дека целиот прокет ќе чини околу 12 милиони евра", рече Пенов.Големата сала ќе биде со вкупен капацитет од околу 10.000 места. Од нив, 4.554 места на фиксна и 1.526 места на мобилните трибини. Во големата сала ќе има и дополнителни трибини, со максимален капацитет од 2.000 места, за спортови како бокс и борење, како и можност за концерти во кои ќе се користи и платформа за стоење од 2.000 до 4.000 места.Во малата сала е проектирана фиксна трибина со капацитет од 467 места.
Они забуна правеа со капацитетот. Пошто викаа 10,000. Ама тоа е за концерти. 8,000, ама, тоа е за бокс, борење, такви настани. За кошарка и ракомет е 6,000. Па после ја додадоа таа трибината позади гол од 150-200 места. Официјани планови беа објавени од салата и си ги пишуваше тие бројки, 4,500 фиксни, 1,500 монтажни. Знам, бев и на нејзиниото отварање, кога Харлем Глобтротерс беа. Остај тоа што се пишува и се збори над овие бројки, не е вистина тоа.

И за Јане на сајтот на Вардар пишува дека е 6,500, али и тоа е фантазија. инаку, што многу луѓе надвор од Аердром не знаат, е дека до Јане Сандански има друга сала, што е скоро готово, што треба да има некој капацитет од 3,000, општина Аеродром ја почна во 2009/2010, и никогаш не ја доврши, и си стои такa, со фасада направена, без столчињва внатре од 2018.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Трогнат од твоите зборови веќе ми иди да се расплачам за твоите идеали и посветеност.
Море ој бери јаболка не се прај сосила мекич немаш карактер за тоа, ради буљашите почнал да навива и гледа ракомет.
Не ми тропај глупости реално али страста за ракометот не ти е од таму само шема сакаш да тераш. Не се прај сосила мекич.
Оди преиспитај се види дали ти треба некаква психичка подршка.
Ги има мн такви страсни навивачи кој купувале карти за F4 и до толку немале верба во својот тим шо си ги продавале картите дадени преку социјалното.
Еднен живот една љубов(парите вџеб) хахаха
Кој специјалци сте бе, да сакаат да ве измислат нема да знаат како секој со своја приказна и едно мото "wanna be popular" a длабоко во душата нежни и спремни да клекнат на колено (не хард кор, туку и во тој момент си клаваат перничиња да не ги боли) паметни се ги бива а ти друже немаш таква енергија да зрачиш така. Зато сеј си мирен имаш споделуваш некој убави информации.

САМО ЕДЕН ТИМ, САМО ЕДЕН ГРАД!
САМО ПЕЛИСТЕР, САМО БИТОЛА!
Абе тарзан еден шо значење има Пелистер за Македонија ај кажи?
Сакате нејќиш Вардар е бр1 Македонски бренд, краја приче.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.015
Поени од реакции
1.569
Абе тарзан еден шо значење има Пелистер за Македонија ај кажи?
Сакате нејќиш Вардар е бр1 Македонски бренд, краја приче.
Абе чита, основата на македонската репрезентација кога ги имаше најдобрите резултати беше темел од тој Пелистер, 70% репрезентативци кој имаа главна улога беа проект на тој Пелистер, тој истиот Пелистер им беше и сеуште им е трн вочи на клан Метаљари, клан Начевски и на тој вашиот професор Гино.
Тој брендот на стероиди шо е како шо знам само еден репрезентативец има исфрлено кој ќе биде баш мангуп за брзо време, се друго е тотално "copy paste" ко нивните навивачи "мекичи".
Зато ти велам преиспитај се дур има време не си ја чукај глата вѕид ќе те боли.
Кукат плачит ко змии не им помогнале овие не им помогнале оние, државата не им дала (колку појке да им даде 2 титули европски шампиони). Не сте способни па спуштете си го столчето ако не денес утре ќе се вратите. Али пак ќе речам не ви е до тој ваш мочан клуб, туку до клекнувањето пред некого, учени сте страсно на непце да го сработате.
ВМРО ќе се врател Торко ќе не крени марш таму партиски полтрони, затоа фирмите не вложуват во рекламирање на нивниот бренд оти има такви паразити, кои со незавршена кариера се чука во градите и води политичка кампања на грб на тој ваш клуб на стереоди.
Ах бе чита чита, пак ќе ти речам задржи се за тоа шо добро го знаеш споделувај корисни информации те бива за тоа, но не се страми.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Абе чита, основата на македонската репрезентација кога ги имаше најдобрите резултати беше темел од тој Пелистер, 70% репрезентативци кој имаа главна улога беа проект на тој Пелистер, тој истиот Пелистер им беше и сеуште им е трн вочи на клан Метаљари, клан Начевски и на тој вашиот професор Гино.
Тој брендот на стероиди шо е како шо знам само еден репрезентативец има исфрлено кој ќе биде баш мангуп за брзо време, се друго е тотално "copy paste" ко нивните навивачи "мекичи".
Зато ти велам преиспитај се дур има време не си ја чукај глата вѕид ќе те боли.
Кукат плачит ко змии не им помогнале овие не им помогнале оние, државата не им дала (колку појке да им даде 2 титули европски шампиони). Не сте способни па спуштете си го столчето ако не денес утре ќе се вратите. Али пак ќе речам не ви е до тој ваш мочан клуб, туку до клекнувањето пред некого, учени сте страсно на непце да го сработате.
ВМРО ќе се врател Торко ќе не крени марш таму партиски полтрони, затоа фирмите не вложуват во рекламирање на нивниот бренд оти има такви паразити, кои со незавршена кариера се чука во градите и води политичка кампања на грб на тој ваш клуб на стереоди.
Ах бе чита чита, пак ќе ти речам задржи се за тоа шо добро го знаеш споделувај корисни информации те бива за тоа, но не се страми.
Абе оди бегај таму дете од Преспа чекавте "јаболкоберче" да дојди да ви го запали Ванчо Михајлов клубот ебате чкембарите тарзани.:pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.019
Поени од реакции
7.738
Абе тарзан еден шо значење има Пелистер за Македонија ај кажи?
Сакате нејќиш Вардар е бр1 Македонски бренд, краја приче.
abre dosta odma idite na utakmici, malku da mrdnime treba, sigurno i godinava pocnavte da idite na evropskite a i preku kuro resen ako ne nekji nema da spieme vecer :D ojte tamu za vardar ta mu e bazata nikogas rakomet sho ne videla, struga, misleshevo, resen :D
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.015
Поени од реакции
1.569
Абе оди бегај таму дете од Преспа чекавте "јаболкоберче" да дојди да ви го запали Ванчо Михајлов клубот ебате чкембарите тарзани.:pos:
Ах бе Чита, шо има то врска со ракометот и Пелистер?
 
П

Пљампач

Гостин
Нема смисла поќе... Да му се одмили на чоек од дебилни коментари.
Се надевам дека ќе се смират страстите, барем до почетокот на сезоната.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Абе оди бегај таму дете од Преспа чекавте "јаболкоберче" да дојди да ви го запали Ванчо Михајлов клубот ебате чкембарите тарзани.:pos:
abe chicho brajcino ljubojno i dupeni se PELISTERSKI sela, Pretor i Krani se BITOLSKI odmoralista, Resen pocnuva od Carev Dvor natamu...
toa sto se pripoeni kon Resen mesto kon Bitola i sto od turisticki se pretvoreni vo jabolkarski mesta, so meshan etnicki sostav toa e nasata cudesna zemja...
Mada razlika vo narodot nema, segasniot gradonacalnik e po poteklo resencanec, kako i eden kup bitolcani :)
Nedanovski si bese vo dobri odnosi i so vardar i so pelister, trebase vo bitola samo da si kjuti i da ne pagja na provokacii... vaka stana centar paznje...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
abe chicho brajcino ljubojno i dupeni se PELISTERSKI sela, Pretor i Krani se BITOLSKI odmoralista, Resen pocnuva od Carev Dvor natamu...
Абе ти да не си ги згрешил апојте пријатле? Претор и Крани битолски одморалишта хахахахахахахххха
 
П

Пљампач

Гостин
Го вратиле Мартин од Германија во вториот тим... Браво за потегот!!
Најверовтно тој ќе биди прв голман во бториит тим а Печурица втор. Вака голманаската позиција е одлично покриена.
Тој шо е се покажи оваа сезона во двојката, догодина одма прекоманда во првиот тим да се бори за минутажа со Ќизич.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
1.914
Го вратиле Мартин од Германија во вториот тим... Браво за потегот!!
Најверовтно тој ќе биди прв голман во бториит тим а Печурица втор. Вака голманаската позиција е одлично покриена.
Тој шо е се покажи оваа сезона во двојката, догодина одма прекоманда во првиот тим да се бори за минутажа со Ќизич.
Na 2 godini e potpisan Lesjak ke bidi tuka i v godina
 
П

Пљампач

Гостин
Na 2 godini e potpisan Lesjak ke bidi tuka i v godina
Лесјак прв голман, овие помладите останстите да се борат за место во првиот тим.
Ете читам тој Печурица ќе брани за ЦГ на младинското ЕП... Можи да се работи со него на долг рок, пошо е 18год
 
Член од
20 јануари 2016
Мислења
23
Поени од реакции
40
abe chicho brajcino ljubojno i dupeni se PELISTERSKI sela, Pretor i Krani se BITOLSKI odmoralista, Resen pocnuva od Carev Dvor natamu...
toa sto se pripoeni kon Resen mesto kon Bitola i sto od turisticki se pretvoreni vo jabolkarski mesta, so meshan etnicki sostav toa e nasata cudesna zemja...
Mada razlika vo narodot nema, segasniot gradonacalnik e po poteklo resencanec, kako i eden kup bitolcani :)
Nedanovski si bese vo dobri odnosi i so vardar i so pelister, trebase vo bitola samo da si kjuti i da ne pagja na provokacii... vaka stana centar paznje...
I Resen e PELISTERSKO selo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom