Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Се спомнува дека тренерот ќе донеси неколку засилувања по негова мерка од кои и висок лев бек од Данска, млад и перспективен играч. Не можам да тврдам со сигурност за ова, но за брзо ќе има нови и информации околу играчкиот кадар.
Автоматски споено мислење:

Се спомнува дека тренерот ќе донеси неколку засилувања по негова мерка од кои и висок лев бек од Данска, млад и перспективен играч. Не можам да тврдам со сигурност за ова, но за брзо ќе има нови и информации околу играчкиот кадар.
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2018
Мислења
815
Поени од реакции
1.194
Па логично е да си донеси некој сонародник во тимот, а и Цревото во интервјуто нагласи дека ќе оставст простор две засилувања да бида по желба тренерот, па претпоставувам дека лев и среден бек ќе си донеси тој.
Сигурно добро ги познава играчите од данското првенство па можи да довлечка некој играч од тамошните клубови. Не вервам дека ќе селектира балкански играчи...
Никој не спомна шо ќе бииди со стручниот штаб... Ќе си донеси соработници Ларс или ќе ги остат овие аматерите Мојсов, Соклески и компанија?
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
412
Поени од реакции
505

Толку од сонот за ЛШ. Мислам и да бидиме шампиони догодина, пак ќе не снајди малерот како порано каде поради суспензија на Кометал и ние извисивме...
Рејтингот ќе падни на мак ракометот и Лига Европа ќе е максимумот. Камо да не е така, али тешко:unsure:
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2018
Мислења
815
Поени од реакции
1.194
Кулеш го напушта Киелце, во потрага по нов клуб...
Ете му екстра бек слободен, можат да се пробат. Баш таков играч ни треба да го подигни нивото во клубот а и ќе го замени Мандалинич.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
547
Поени од реакции
1.531
Кулеш го напушта Киелце, во потрага по нов клуб...
Ете му екстра бек слободен, можат да се пробат. Баш таков играч ни треба да го подигни нивото во клубот а и ќе го замени Мандалинич.
Ама одбил понуда од Монпелје, така да не верувам дека би потпишал за клуб што не игра ЛШ.
Во случај да дојде во Битола ќе се прошетате до Ф4 од ЕЛ.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
403
Поени од реакции
936
99 godina 356747-prvata-bitka-vo-lsh-na-15-godini-druzhbite-so-konjakot-i-golemite-krizi-vo-bitola.jpg
pelister imase strasen shamionski tim i trebase da igra liga na sampioni i radi kometal cel mk rakomet bese suspendiran...
se rasprodade timot i nikogas potoa ne se konsolidiravme...
nema coek od slikava sto ne stana makedonski reprezentativec...
taka da nie sme stradale i bez nasa vina na ist nacin...
ovaa godina imame tri celi...
titula, F4 vo liga evropa i da se tera rabotata so salata...
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.202
Поени од реакции
3.643
Морам малце офф топик.

Ех @kano бе, цел живот рмбаш в туѓина, животот така ти помина за џабе. До толку да си неспособен!?
Не напрај пари, да пуштиш некоја банка за да го спасиш 1961. :(

#СпасЗаРк1961
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.776
Поени од реакции
5.173
Морам малце офф топик.

Ех @kano бе, цел живот рмбаш в туѓина, животот така ти помина за џабе. До толку да си неспособен!?
Не напрај пари, да пуштиш некоја банка за да го спасиш 1961. :(

#СпасЗаРк1961
Ako dava neka mu daj i na fudbalot da imaat kaj da treniraat barem, sega uste stolcinjata da mu gi smenat vo Jane Sandanski i tolku ke bidi od "brendot" mu se krena parketot i niv pa da vidime kolku ke vredat i izdrzat na slabi rezultati oti lesno bese so partija na vlast se da ti plaka sega dojde za plakjanje na smetkata @kano javi se i organiziraj humanitarna akcija duri e dedo donco ke soberite nesto oti posle samo Bitolcani ke vladejat vo Avstralija
#СпасЗаФкМиравци

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.168
Поени од реакции
18.478
99 godina Прегледај го приврзокот 336354
pelister imase strasen shamionski tim i trebase da igra liga na sampioni i radi kometal cel mk rakomet bese suspendiran...
se rasprodade timot i nikogas potoa ne se konsolidiravme...
nema coek od slikava sto ne stana makedonski reprezentativec...
taka da nie sme stradale i bez nasa vina na ist nacin...
ovaa godina imame tri celi...
titula, F4 vo liga evropa i da se tera rabotata so salata...
Сезона 1999/2000та.
Сезоната ја почнавме ко Пелистер ЖИТО КО.
Плави дресој-со црни шорцОЈ-ЕВИТАЛ на дресојте пишеше.
Резервни дресој, бело-црвени-со црни шорцОЈ.:backa:
Па после зимата дојде промена на власта и Спире го зеде клубот и ги смени боите на клубот во зелени.
Ако не се лажам ова слика е од утакмицата со Вардар Ватростална.
Средина на Април 2000 година. во сабота се играше.
Одлучувачка утакмица за титула.
23-18 ги тепавме.
В сала, сигурно имаше +6000 раја.
Салата полна 2 сати пред утакмица, ко излезе Вардар на загревање свеста му се зеде на играчите.
Коментаторот ( Зоран Поповски бог да го прости ) во снимката која одеше на МТВ рече и 7000 дека имало ( ја претера ),ама нема веза.
Тие беа вистински коментатори, не ко овие денес, ВИДА, или онај изгубенио Југо Костовски, во СЕКС ШОПОЈ ШО МУ Е УМО, уште за секс шоп е со та појавата и фризура.:ljubove:
Појака атмосфера од ова утакмица мислам дека немало во последните 40 години во Битола. ( хард кор состав на трибини, не ко сега позери пола сала).
Штета шо ова утакмица не одеше во директен пренос, ја даваја снимка наредниот ден.
Ја имав снимано на VHS, изгледа по грешка ја избришав, не стигнав да ја префрлам на ДВД, како еден куп ретро утакмици.
Па да се чува како учебник за навивање, да учат денешните генерации шо беше ракометна атмосфера.

Инаку, во врска со расподавањето на тимот.
Не му е на Пелистер крив шо се распадна и шо не крена гла скоро 20 години ниту Вардар, ниту Металург.
Не можи стално да се бара вината кај други, а да не се побара дома.
Вината е во партиите локални, во Општината и во битолските бизнисмени.
Требаше Трифун чоек од Скопје да дојди 2004/05 да покажи дека ако се сака се можи да се прекини доминацијата на Вардар.
Па ги остај пак сами се снаоѓат овие нашите и ништо не бидна, требаше 15 години да поминат за да се најди некое изнудено решение за пак да гледаме европски ракомет во Битола.
Се е до луѓето, ако се сака да се напрај нешто ќе се напрај, милум или силум, ако се нема доволно желба, најлесно е да се најди изговор и да се речи АБЕ НИЕ САКАВМЕ-АМА ОВАЈ, ОНАЈ НЕ СПРЕЧИЈА, ТИЕ НЕЈЌЕА. и така во круг, се изгубија толку години.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
962
Поени од реакции
858
И сега Борко а се слушаме, сакаш се капиш сакаш се сунчаш а? Е лесно е да победиш со Начевски и Николовски и да дојдиш до медсто од ЛШ, ама карма јбг оп ЕХФ ве пушти на сунчање сите. Правдата е задоволена сега уште да ги бапнат на полусезона во општинска лига па нека играт дерби со металург.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
782
Поени од реакции
366
Kur ti e dvor ti e Boreeee suncajse
inace bi bilo ubo ovaj Kules ako go dovleckat nekako da go izlazat haha i uste eden denes bek oti samo so eden nisto ne prajme ,velkoski ne go racunam..Skandinavec ubo bi bilo resenie
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.057
Поени од реакции
4.382
И сега Борко а се слушаме, сакаш се капиш сакаш се сунчаш а? Е лесно е да победиш со Начевски и Николовски и да дојдиш до медсто од ЛШ, ама карма јбг оп ЕХФ ве пушти на сунчање сите. Правдата е задоволена сега уште да ги бапнат на полусезона во општинска лига па нека играт дерби со металург.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
Ај решете се сега еднаш, судиите беа криви? Или како ги викавте "Чупињата и Принцезите" од играчи кој ги имате..
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
412
Поени од реакции
505
Ај решете се сега еднаш, судиите беа криви? Или како ги викавте "Чупињата и Принцезите" од играчи кој ги имате..
Од се по малку....
То е готово....Сега е касно.
Да не беше то, и тие "ситници" ко се кршеше резултатот, ќе си игравме поштено ЛШ, вие немавте да го попиете, клубот ќе преживееше, мк рејтингот ќе останеше а можи и подобар да беше, и се ќе беше топ...Вака од инаети и сопки, убо ни се врати бумеранг на сите. А тие шо придонесоа до ова и не ни овозжожија победа ќе им се врати кога тогаш....Веќе се враќа
 
Член од
2 август 2011
Мислења
962
Поени од реакции
858
Ај решете се сега еднаш, судиите беа криви? Или како ги викавте "Чупињата и Принцезите" од играчи кој ги имате..
Јас уште од самиот натпревар пишував имав и поставено видеа со грешките на судиите. Но правдата полека се задоволува помина и полуфиналиња и финалето на ЛШ нигде не беа делегирани николов и начевски и вас ве шутнаја од незаслуженото место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom