Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
403
Поени од реакции
936
kiril lazarov trener na alkaloid
stvarno ne isposhtova i poslednata sezona vo Pelister i eve kako trener...
kako i da vrtime prasanjeto na trener e klucno za Pelister vo narednata sezona!
 
Член од
26 март 2022
Мислења
42
Поени од реакции
121
Киро си е политичар и чоек од личен интерес. Го искористи Пелистер како одскочна даска и не се сврти назад. Бил поминал, нема потреба од него...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.204
Поени од реакции
5.898
Како што изгледа работата, по се изгледа Гордо бил таргетот за тренер, тој одлучи во последен момент да ги откачи и сега се во заебана ситуација да немаат тренер на еден месец пред почеток на подготовки.

Ќе видиме како ќе испадни ситуацијата, можеби на некој неочекувано ќе му се посреќи и ќе добие шанса за голем скок во кариерата.
 
Член од
16 март 2010
Мислења
506
Поени од реакции
386
Најверојатно денес ќе има некоја новост околу ракометот, така го тумачам постот на Бојан Стерјев на неговиот ФБ. Прочитав негде дека Дидие Динар бил исто така сериозен кандидат ама колку има вистина ќе видиме, се надевам денес или овие дена...
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
782
Поени од реакции
366
Најверојатно денес ќе има некоја новост околу ракометот, така го тумачам постот на Бојан Стерјев на неговиот ФБ. Прочитав негде дека Дидие Динар бил исто така сериозен кандидат ама колку има вистина ќе видиме, се надевам денес или овие дена...
sepak ne bidna nisto,mozi utre nesto da ima ponedelnicki
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.776
Поени од реакции
5.173
Киро си е политичар и чоек од личен интерес. Го искористи Пелистер како одскочна даска и не се сврти назад. Бил поминал, нема потреба од него...
Da povtoram Kiro Lazarov isto kako Pandev, Pancev, Antic i Naumovski Pero itn... Se legendi vo sportot i sekoja cest za dostignuvanjata ama lajno od luge koi gledaat samo svoi interesi od site da gi soberis eden salam coek nema da naprajs partali od luge!
Za igraci ima vreme mora prvo trener toj da si gi bira igracite oti vaka koj i da dojdi ke ima opravduvanje deka toj ne si donesol igracite za toa neka baraat care so vreme
I da sakaat i da ne molat nekime da igrame LS

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2008
Мислења
403
Поени од реакции
936
bez ogled na toa kakvi luge se ili pa dali se politicari ili ne...
lazarov, mojsoski, borko, mirkulovski izginaja za makedonija...
a antic edno prvenstvo izigra i tolku...
pancev i pomalku...
druga rabota, sekoja cest na sterjev sho go zede klubot cist, bez edna damka i sho insistirase na toa.... kako se plati sto se plati, opstina, tie ne znam...vazno se svrsi rabota...
vardar se nauceni nekoj drug da plati, nekoj drug da izgradi da investira...cela makedonija da plakja... posle ehf kriv...
metalurg propadna od toa, ne postoi povekje...
 
Член од
12 август 2018
Мислења
815
Поени од реакции
1.194
Премногу калкулaции со одлуката за тренер и нови играчи, дури нетипично за управата шо толку се одолговлечи ситуацијата...
Оваа недела ќе има сигурно официјализација на тренерското име и долго очекуваниот трансфер за левата бековска позиција.
Она шо се пиши по порталите, особено на g-sport.mk е чисто срање и нема благе везе со реалната ситуација во клубот. Посебно овој портал е нај-аматерски кога се во прашање информации околу трансферите на клубовите во мкд... Ми се чини дека ниеден трансфер немаат погодено досега и затоа не ги ни земам за озбилно... Единствени релевантни портали кога е во прашање Пелистер, ми се gol.mk и 24ракомет, се останато е гола вода.
Се ми се чини дека тренер ќе биди македонец и то Кире Лазаров, иако сите го поврзуваат со Алкалоид а најголемата бомба ќе биди играчот на лев/среден бек.
Ова е некое мое видување на мистериозната ситуација околу Пелистер моментало и нема врска со никакви инсајдерски или било какви информации од клубот.
Ќе дознајме оваа недела шо се спремало толлку време...
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
782
Поени од реакции
366
miaterija site ocekvame nekoj trener treneriste na krajo tresla se gora rodio se mis... josko. petrovic ke lupnat nekoj ili goluza. i mocajse posle
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.964
Поени од реакции
4.314
Bogatatvoto na Cile ne e sporno ic deka e golemo ama edno e to drugo e budzetot na klubot...
Duri ne se pocni sala da se praj se drugo e dzabe
И јас би прво сала, па се останато...
Џабе ти тим, кога нема кај да играш....
Уште играме на стружен ламинат, гефлор подлога на само 5-6 европски утакмици, ладна сала, мизерни тоалети, без собелкувална, топла вода, па смрдени бегат играчите после утакмица, бараме преку леб погача и ние, мора да се тргни од основното...
То ти е исто како секој еден од нас, да работи во мизерни услови, пример во некоја канцеларија, стара дограма, да дува ветер од сегде, стар инвертар, да нема затоплување, ќе ти се одмили и работа и сабота...
Исто и во ракометот, салата е втор дом за играчите, мора да понудиш добри услови за да привлечиш играчи и мислам дека голем проблем е токму тоа шо не можиме да донесиме квалитетни и звучни имиња во Битола, исклучок само Мандалиниќ кој доби плата небаре претседател на државата е.
Исто голем минус е инфрастурктурата во државата, патиштата, оддалечен аеродром, па некој странец да дојди треба 3 и пол саати од аеродром да го влечкаш, низ никаков пат, онде на плетвар, одрон на камења карпи на секој метар сега имаш, не си безбеден, пренасочување на сообраќај од една во друга колозовна лента, некој ќе си помисли дека за Пакистан го носиш, не за Битола. Жално, но вистинито, и прво ова низ очи шо ќе видиш, не фала ќе речиш.... Побрзо од Солун ќе стигниш, отколку од Скопје....
Мора да се почни од основните работи, па да привлечиш екстра играч, иначе не е спорно дека клубот нема пари....
Памтам во кошарката ко дојде играч и дури да го донесат до бт, па спремен си дојде батето, со апаратчиња за мерење пулс, за кардио вежби му кажваја се, стегачи, ваква таква опрема, ко дојде тука да игра и ко измери дека внатре всала е поладно од надвор зимата, му идеше сам да си ја плати картата за назад, учени се играчите во современи и модерни услови...
Никој не ти игра во минусни температури, каде на такви услови повредите се поголеми и поризични, секој си одговара на крај за своето здравје, помина времето од 80тите, каде ги болеше средното уво некој за условите и се играше со срце, сега то го нема, плати па клати :D

П.С. И далеку сме од лш, дури не се среди се ова, ни вајлд ни ништо, 10 екипи има пред нас шо би добиле.
 
Член од
16 март 2010
Мислења
506
Поени од реакции
386
Јас мислам нашите нема ни да поднесат барање за Вајлд Карта, прво буџет немаме, а тоа си носи да немаме ни играчи за ЛШ реално. Слушнав дека 5-6 играчи ќе бегале од Вардар ЛШ ако не играт, па тука можиме да искористиме ситуација и сурлата пример да го земиме, македонец + е во форма влезен кнап, а и Томовски исто така не е лошо ако има можност да се чапни. Ракометот 1961 ако не игра ЛШ полошо мислам дека од Миравци во фудбалот ќе заврши...
Прво и основно приватно училиште треба да се отвори го пишав то и поназад негде, неможи ти идат странци децата немат кај да му учат во 21 век, ама за то треба општината.
Затоплување во салата и то одма сега, не да се чека зима и тогаш да се санирва. Мене ми мириса на нова кампања #СакамеСала во #Битола па ако се спремни да искрепат нека не не слушат...Со #СакамеСтадион стигнавме до Пандев и Игуаин, со салата ќе стигниме до Хансен
Точно е дека една од причините за идење или не идење играт и условите за тренинг.
Јас имам инфо ИЗ КЛУБА дека ова недела ќе се официјализира тренерот, а тоа нема да е Лазаров 110%.
 
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Јас мислам нашите нема ни да поднесат барање за Вајлд Карта, прво буџет немаме, а тоа си носи да немаме ни играчи за ЛШ реално. Слушнав дека 5-6 играчи ќе бегале од Вардар ЛШ ако не играт, па тука можиме да искористиме ситуација и сурлата пример да го земиме, македонец + е во форма влезен кнап, а и Томовски исто така не е лошо ако има можност да се чапни. Ракометот 1961 ако не игра ЛШ полошо мислам дека од Миравци во фудбалот ќе заврши...
Прво и основно приватно училиште треба да се отвори го пишав то и поназад негде, неможи ти идат странци децата немат кај да му учат во 21 век, ама за то треба општината.
Затоплување во салата и то одма сега, не да се чека зима и тогаш да се санирва. Мене ми мириса на нова кампања #СакамеСала во #Битола па ако се спремни да искрепат нека не не слушат...Со #СакамеСтадион стигнавме до Пандев и Игуаин, со салата ќе стигниме до Хансен
Точно е дека една од причините за идење или не идење играт и условите за тренинг.
Јас имам инфо ИЗ КЛУБА дека ова недела ќе се официјализира тренерот, а тоа нема да е Лазаров 110%.
Ако мислиш на Талески, воспоставена е комуникација со Алкалоид. Ќе видиме шо ќе биди.
Во врска со салата мора да се преземи иницијатива шо побрзо, да се прај притисок оти премногу бавно одат работите.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
674
Поени од реакции
743
Kristian-Kristensen-graa-2-860x1306x0x154x860x998x1644015263.jpg

Ако трзањето на Стево е во овај правец тогаш имаме скандинарец тренер, Кристиан Кристенсен е дански искусен тренер кој доаѓа на клупата на Колдинг од Рибе Есбјерг во Фебруари до крај на тековната сезона, шо би претставувало реална шанса за доаѓање во Битола. Но неодамна во Колдинг како асистент доаѓа Егер кој самиот Кристиан го најавува за совршен дел од неговиот тим со кого би соработувале.
Повеќе инфо немам но ќе пробам да ископам нешто плус.

Ако не е овај идниот тренер по муабетот на Стево веќе знаат кој е иден тренер и плус нови 2 засилувања и префрлања од 2ка во прв тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom