Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Мое лично мислење, општо на Циле му е омилена боја сина, ко ќе видите Еурофарм аптеки, Гп Пелистер и сегде гледа да ја исфорсирано сината боја максимално, дури и порано во ракомето. Очигледно таа љубов спрема сината боја ја има пренесено на зето и внуко, друго нема.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Vtoriot tim denes tepal so skopje vo gosti ama gledam so plavi dresoj igrale barem tie igraa vo gosti so zeleni so mu e filmot so dresojte vistina ne mi e jasno za inaet taka prat ili zaljubeni se so plavo beloto kako logoto na eurofarm https://youtu.be/9LFEiT56Z7A


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Nema nova oprema za vtoriot tim stignata i imat samo edni plavi dresoj. So metalurg tamu igraja po majci bez dresoj oti na minco decata bea plavi. Zhalno e sho decata vaka se tretirat a GLA KLAVAM deka si pojaki od manakenite od prvata ekipa.
 
П

Пљампач

Гостин
Еден куп спонзори на дресот, а најмалце битолски компании... Како не му е срам на бизнис елитата од Битола шо не се вклучва во ваков проект.
Синпекс, БиМилк, Кромберт&Шуберт, Технометал, Зк Пелагонија итн...
Опремата да ја купат за цела школа е голема помош а не камоли да го одврзат ќесето како шо треба и да се појача буџетот за првата екипа.
Има простор, домаќински се работи барем сега...
Можи и треба повееќ да поработат од управа на PR, па така ќе привлечат повеќе внимание во јавноста.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
420
Поени од реакции
585
Еден куп спонзори на дресот, а најмалце битолски компании... Како не му е срам на бизнис елитата од Битола шо не се вклучва во ваков проект.
Сега кога има клубо стабилен газда и спонзор за куро ти се … не помагаја ко требаше сега ич нека не помагат:kuracc:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Uba rabota ova so fan zonata
Топ само шо не чини времето ќе треба нешто монтажно да се напрај со циради да се затвори да има поќе луѓе ама и ова е добро како замисла за нас невакцинарите

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Со Ѓорговски шо е работава шо ви го нема, има повреда?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
mu go razbranivme golmano i plus na krajot trebase pasiven da mu svirni ,gi toleriraja 4, 5 pati i na krajo ni kladoja gol .. ebati sudite posrani najgnasni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom