Фан клуб: РК Пелистер

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
И да има некакви шанси ќе се решат судиите како секогаш во минатото сакате во ракомет, кошарка па и фудбал цел живот иста приказна па дури и на водени лудории му помагаа на копиљаците нема леб за нас во оваа ебана држава!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Da ne bea sudiite sansa nemase da tepame predhodno kolo :)
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
И да има некакви шанси ќе се решат судиите како секогаш во минатото сакате во ракомет, кошарка па и фудбал цел живот иста приказна па дури и на водени лудории му помагаа на копиљаците нема леб за нас во оваа ебана држава!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
За жал скопјани се во право, со сите екипи изиграа во прва брзина, освен со нас. Кога и некој да се доближеше менваа брзина и то е то. Колку и да изгледа отстрана ете за малце или судии мудии, реалноста е дека секогаш на сите утакмици имаа контрола. Бојан колку и да се лути, не смееше дс реагира така. Да добие ништо нема да можи, можи само да изгуби симпатии ако имало кај некои суди. Друже, стрпи се, догодина :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Da ne bea sudiite sansa nemase da tepame predhodno kolo :)
Не е муабето за претходното или ова коло секогаш така било во кој сакаш спорт или било која година ако е тесно ја решаваат судиите во скопска корист, небитно ќе видиме ете и денес надежта последна умира додека има теоретски шанси ќе се надеваме

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Не е муабето за претходното или ова коло секогаш така било во кој сакаш спорт или било која година ако е тесно ја решаваат судиите во скопска корист, небитно ќе видиме ете и денес надежта последна умира додека има теоретски шанси ќе се надеваме

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Имаше една сезона, мислам 2013/14 беше и јас чекав од вас нерешено со Металург во последно коло во Битола. Ама на крај заедно го кревавте трофејот :D
 
Член од
11 август 2017
Мислења
401
Поени од реакции
333
Пораз од 29-28 на втората екипа од Бутел, Атанасијевиќ даде 11 гола, имаше 2-3 промашени удари, и голманот, Иваноски беше супер.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
Дарио нејкел да остани вејќе во клубо, мајка му ми кажа, странство сакал да се проба...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Имаше една сезона, мислам 2013/14 беше и јас чекав од вас нерешено со Металург во последно коло во Битола. Ама на крај заедно го кревавте трофејот :D
Koj cekal ke doceka, so vikaat kaj nas kaj sto tecelo pak ke teci doprava Pelister ke bidi silen barem uste destina dvaeset godini sme pominale sito i reseto bevme ne dnoto sega idi naseto vreme ke imame maka uste godina dve so tie necevci ama ke gi resime vremeto raboti za nas mihajlo i minco ke krenat race kako trifun so kometal gorce

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Koj cekal ke doceka, so vikaat kaj nas kaj sto tecelo pak ke teci doprava Pelister ke bidi silen barem uste destina dvaeset godini sme pominale sito i reseto bevme ne dnoto sega idi naseto vreme ke imame maka uste godina dve so tie necevci ama ke gi resime vremeto raboti za nas mihajlo i minco ke krenat race kako trifun so kometal gorce

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Kometal gorce i sergej samonekno samo dva zbora se dovolni ne e son samo ke se povtoruva istorijata vi idi krajot so se pravite slepi pri oci toa e vas problem a ne nas
Da sme zdravi i zivi ke prajme muabet po nekoja godina se znaj kaj vas ako vlasta partijata na vlast ne e so vas nikoj kur ne go boli za rakomet vo Skopje a uste po malku za 1961 ke ve dobieme na kondicija i inaet kako i sekogas...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
da navredis skopjanec e kako da navredis makedonec... skopje e makedonija vo malo... na skopjanecot ako tatko mu e od skopje, dedo mu sigurno ne e... gazdite na pelister ziveat vo skopje... trenerot na vardar e "skopjanec".
e sega problemot sto to vo bitola ne go znat. kaj nas uste trae pet veka tursko. toj maalski zivot sozdava drugarstva koi traat so decenii. kaj nas mozi da vidis dedo, tatko i sin kako zaedno odat na rakomet...
dedoto ke te udaj kako vlegle vo prva sojuzna liga, tatkoto kako se krenal parketot so lemgo, i deteto uste od 5 godini e cipirano da mrazi skopjani...
Realnosta e sledna rk vardar ke propadni, kako i fk vardar. dali mi e maka za to?
iskreno da... ne deka mi e gajle za vardar... strav mi e taka da ne pojdi i drzavata...
pelister 15 godini se vleckase po dupki pa ne propadna, duri i izvadi nekolki reprezentativci...
rakometot e tradicija vo makedonija, ne e blogerstvo, nikoj ne rece deka vardar nemase da stani sampion...
da izgubevte od prolet ke bese kako nie da izgubime od pelister 2.
megutoa megu 40 i 50 minuta sudiite navivaa za vardar i toa e fakt, i toa ocigledno so poveke odluki...
natprevarot e na you tube, javen...
pelister ovaa godina ja izgubi titulata posto igrase posteno, a vo ovaa drzava toa ne odi...
trebase da odat "all in" so site stretsva a ne nie ke go razvivame makedonskiot rakomet so vecnite talenti na metalurg...
klupata na pelister nikogas ne bila tolku mirna kako ovaa sezona...
dajboze da ja snema koronata i da se igra pred gledaci do godina...
i milo mi e sto me citiraat tolku "drugite" znaci mojot zbor vredi...
i jas ucam nesto od niv... blogerstvoto za brzo ke stani najplatena profesija vo Republika Makedonija!
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
13
Мизерија
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Мизерија
Направија чекор напред со трансферите, посебно со кубанецот тој ќе биде солидно надополнување на лев бек, донесено е скапо десно просечно крило (отскокнува да од таа категорија но е просечен и подобар од Џукич), донесоа алтерна за Вегар поквалитетен и кога очекуваш да донесат едно полетно и квалитетно крило тие му продолжуваат договор на Ојлески.
Абе до кога со вакви глупости бе избркајте ги двете леви крила сигурно ви јадат по 2к со тие 4к ќе најдете квалитетен играч на таа позиција шо ќе растура. Таков играч плус Цветан доволно е. Шо покажаа и Маџовски и Ојлески ова сезона шо ги наградувате. Скрати на ростер има премногу играчи шо се непотребни.
Она принцезата јади 12-15к месечно а само 15 утакмици изигра ова година. За Пролет и Бутел не ни требаат такви скапи принцези. Нека ги спрегнат ова лето нека им ја извадат маста и да ги скратат стомаците и газојте шо им висат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека постигна согласност за продолжување на договорот со ракометарот Елмир Граџан за уште една сезона. Интернационалецот од Босна и Херцеговина ќе го носи дресот на нашиот клуб и во сезоната 2021/22.



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom