Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Ако ова ти е нестабилен вардар кој би можел една да кикнес до крајот колку ондак овој Пелистер може да кикнес до крај? 10 натпревари по твојава логика ?
imam i jas nekoj oset za rakomet... i kaj vas rabotite ne se sjajni, na tajm out aljusot kako luteranski svestenik propoveda... nikoj ne go slusa... kaj vas e po supliva tikvata od kaj nas...
vie ste klub vo raspagjanje... dali ke bidi ova godina ili drugata pomalce bitno...
kaj nas e jasno tolku ni e cergata... ako daj gospo ke imame sansa...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
na tajm out aljusot kako luteranski svestenik propoveda... nikoj ne go slusa...
Па не знам дали е баш така. Ако запази, на последниот тајм аут изиграа како што им рече. Им рече да чекаат до 5 секунди до крај, и да извадат позиција Дисингер да шутира од 9 метри. Тоа и изиграа. Така што, претерување се тие изјави дека никој не го ферма него 2%.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Па не знам дали е баш така. Ако запази, на последниот тајм аут изиграа како што им рече. Им рече да чекаат до 5 секунди до крај, и да извадат позиција Дисингер да шутира од 9 метри. Тоа и изиграа. Така што, претерување се тие изјави дека никој не го ферма него 2%.
taka bese...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
И вашиов тренер се жали дека сте немале ротација, а Вардар скор цел натпревар го изигра со иста постава. Кизиќ влезе да одбрани еден пенал, Јотиќ и Талески играа по 5 мин, и Калараш играше нешто во одбрана. Друг никој не видов да влезе во игра.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
И вашиов тренер се жали дека сте немале ротација, а Вардар скор цел натпревар го изигра со иста постава. Кизиќ влезе да одбрани еден пенал, Јотиќ и Талески играа по 5 мин, и Калараш играше нешто во одбрана. Друг никој не видов да влезе во игра.
kaj nas rotacija se ex invalidi od metalurg, za brzo i Lazarov ke gi iscisti od reprezentacija...
golem udar za idninata na makedonskiot raķomet... site makedonski igraci vo Pelister se drva nedelkani... cela godina kako nevesti gi cuvame, gi pazime... sramota...
i najgolem peh e sto tolku mu e silata ne deka ne se trudat...
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Ах бе момци бе сограѓани мој убај џабе си се надеваме си се лажиме изгоревме за спорт, за успех, посебно за ракомет во Битола ама за жал играчите кој во овај момент го носат дресот на Пелистер не горат од таква желба да бидиме јасни.Ниту еден од нив не знај чиј дрес носи која е неговата тежина и како ние Битолчани го доживуваме РК Пелистер.Чисто се сомневам дека некој ги има седнато и му го има убо објаснето то...
Па ние бе не баравме денес Пелистер да го добие Вардар на сред Скопје единствено шо сакавме да видиме е борба,желба,жар,пот,крв а тие како одвај да чекаја да заврши утакмицата.
:)
Крајно време е малце да се спашкат играчите и да се спуштат на земја !!! Шо се мислат тие бе кој се??? Цел ден по кафиња кафани ресторани??? Посебно тој па Мандалиниќ ти се чини Битола ја има ослободено како е распашан па сите прај му ладила по Широк Сокак не знам шо ајт тамуу...Јас не велам да не шетат да не излегват ама она е претеризам.Нив ракометот му е на последно место.Начекаја никакво време без притисоци без ништо услови невидени досега (освен сала за тренинг) и дуписи така браќа не бива !

Пола од тимот ни е за ремонт.Да изгубиш вака убедливо од најслабиот Вардар во последните неколку сезони значи си мизерен.Не ме чуди да киксниме на некое гостовање во Охрид,Автокоманда и сл.
Управата спие наместо уште одсега да се барат играчи за следна сезона тие абер немат а најголемата грешка е предвременото продолжување на договорот на Бабиќ кој не знам со шо ги убеди уште одсега да го продолжат... Е сега за Бабиќ да си оди треба една вреќа уба голема црна да му ја наполниме со париња па да си замини.

Играта и некни и денес беше дно...
Ти бе чоек да немаш спремено напад за на 5-1 одбрана шо 90% од натпреварите ја игра Вардар па треба да си дебил не знам...Немам видено тренер друг кој толку ги меша и ротира играчите стварно леле па ко видов бековска тројка Кукуловски,Танкоски и Велкоски па таја тројка заедно на терен на медицинско на општински натпревар гол нема да му клат бе...Некој шо не знај ракомет да гледаше некни си Магдебург ќе видеше дека Пелистер е слаб ако му излезиш на 5-1 а то Вардарци и то како го забележале и го искористија денес па не убија бе не знаеја кај терат нашите напад...За одбрана па немам коментар.Ни некни ни денес ти да не напрајш старт за 2 минути треба да се болен !!!!! абе фаул еден ебан не видов да напрат манакени тешки мижеја во одбрана ко некој почетници за грев !!!

Да не ја должам многу честита нека му е победата на вечните ривали и поќе од заслужена му беше а нашите нека се запрашат малку до кај сме шо сме и шо прајме оти ваквите работи нас ни значат и не болат...
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
612
Babic rece i za Magdeburg deka.... i kaj Trimo nagosti pet gola gubime na dve min. do kraj, toj na tajm aut vika - odime na pobeda... Trener so apsolutno nikakvi poznavanja - moe mislenje.... nemora da e tocno, ama sumnjam vo nego uste od start....
Denes bez nikakov zar, borbenost, zelba - nasite igraci...
Zasluzena pobeda na Vardar...
Napisav pred nekoj mesec pogore, za strategijata na Babic i nasata uprava sto mislam...za mkd igraci nadopolneti so po nekoj stranec...napisav i togas deka moe mislenje e, nemora da znaci oti tocno e, ama jas mislan deka e gresna
Veruvajte deka e dobro sto izgubivme denes....ete da pretpostavime deka ako pobedevme, sto ke se slucuvase... ona grevceto nase od gazda ke si mislese deka sme najjaki vo svetot, ke se samoproglasese za sampion i ke razmisluvase dali da kupime eden ili mozi dvajca ex-yu rakometarcinja i ke gazime liga sampioni....
Jas vistina neznam tipot od koga prati rakomet i kolku poznavanja ima, ama sakam da mu poracam - odvrzi go keseto - pet, sest stranski poznati rakometari i temelite za nova sala
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Денес не силуваа честито да му е титулата сосема заслужено не вратија во прво оделение цела вина е на тренерот а победата на 1961 е на аљушот на крај пак битолчани победија оти кај нас има само чупиња од страна секоја чест за граџан и голманите другите се пички за пари ништо друго страмота со фудбалери да игравме повеќе ќе се бореја овие како пички пред време се предадоја само ќотек по пичка за платениците не се свесни кој дрес го носат ова денес беше дон дна вака никој не нема измочано резил и се да ви ебам шо ни ја ебавте неделата педери ќе го заборајте корзото добри вибрации и арум дома ќе седите прдлај!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Пред некој ден ја прашаа на ТВ Сонце на Металург претседателката - што треба Металург да биде конкурентен со Вардар? Она поштено си рече едно 10 квалитетни странци. Тоа на Металург, концепт со доминантно македонски играчи помина. Моментално, нема таков кадар кај нас што може да игра на високо клубско ниво. Беше тоа некој момент кај што функционираше тоа, имаше простор за такво нешто. Сега поминa. Тројца квалитетни македонци ако имаш во состав треба да си задоволен, друго мора да е надополнето со странци.

Вие треба да фатите да ги избркате овие просеци што ги имате во екипата. Знам дека сакате некои деца од Битола да израснат во играчи, ама тоа тешко дека ќе се деси во скоро време. Слабо ко држава ни оди со таленти. Од наши играчи, Маџовски, Костески, и Кукоски нешто вредат, тоа другото не го бива. Јас лично не верувам во потенцијалот на Кукуловски, Таноски, а и Велковски требаше досега да биде подалеку него што е. На оној Џукиќ исто му помина време кај вас.

Ако се сака некој успех надвор, а и конкурентност дома, треба ремонт да се удри. Најлесно е да се каже дека се игра без срце, ама реалноста е дека се нема квалитет.
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121
Ах бе момци бе сограѓани мој убај џабе си се надеваме си се лажиме изгоревме за спорт, за успех, посебно за ракомет во Битола ама за жал играчите кој во овај момент го носат дресот на Пелистер не горат од таква желба да бидиме јасни.Ниту еден од нив не знај чиј дрес носи која е неговата тежина и како ние Битолчани го доживуваме РК Пелистер.Чисто се сомневам дека некој ги има седнато и му го има убо објаснето то...
Па ние бе не баравме денес Пелистер да го добие Вардар на сред Скопје единствено шо сакавме да видиме е борба,желба,жар,пот,крв а тие како одвај да чекаја да заврши утакмицата.
:)
Крајно време е малце да се спашкат играчите и да се спуштат на земја !!! Шо се мислат тие бе кој се??? Цел ден по кафиња кафани ресторани??? Посебно тој па Мандалиниќ ти се чини Битола ја има ослободено како е распашан па сите прај му ладила по Широк Сокак не знам шо ајт тамуу...Јас не велам да не шетат да не излегват ама она е претеризам.Нив ракометот му е на последно место.Начекаја никакво време без притисоци без ништо услови невидени досега (освен сала за тренинг) и дуписи така браќа не бива !

Пола од тимот ни е за ремонт.Да изгубиш вака убедливо од најслабиот Вардар во последните неколку сезони значи си мизерен.Не ме чуди да киксниме на некое гостовање во Охрид,Автокоманда и сл.
Управата спие наместо уште одсега да се барат играчи за следна сезона тие абер немат а најголемата грешка е предвременото продолжување на договорот на Бабиќ кој не знам со шо ги убеди уште одсега да го продолжат... Е сега за Бабиќ да си оди треба една вреќа уба голема црна да му ја наполниме со париња па да си замини.

Играта и некни и денес беше дно...
Ти бе чоек да немаш спремено напад за на 5-1 одбрана шо 90% од натпреварите ја игра Вардар па треба да си дебил не знам...Немам видено тренер друг кој толку ги меша и ротира играчите стварно леле па ко видов бековска тројка Кукуловски,Танкоски и Велкоски па таја тројка заедно на терен на медицинско на општински натпревар гол нема да му клат бе...Некој шо не знај ракомет да гледаше некни си Магдебург ќе видеше дека Пелистер е слаб ако му излезиш на 5-1 а то Вардарци и то како го забележале и го искористија денес па не убија бе не знаеја кај терат нашите напад...За одбрана па немам коментар.Ни некни ни денес ти да не напрајш старт за 2 минути треба да се болен !!!!! абе фаул еден ебан не видов да напрат манакени тешки мижеја во одбрана ко некој почетници за грев !!!

Да не ја должам многу честита нека му е победата на вечните ривали и поќе од заслужена му беше а нашите нека се запрашат малку до кај сме шо сме и шо прајме оти ваквите работи нас ни значат и не болат...
Кога ке сватиш дека не носат дрес на Пелистер носат дрес на Еурофарм со ставен амблем на Пелистер , дојдени се за пари и да исцицаат што повеќе. Скокате и сакате титула од маалското клубче кое до вчера го плукавте а сега многу го сакате само заради тоа што го додадоа името на вашиот Пелистер како придавка на нивното име . Ве купија со тоа дека ке се врати титулата во Битола . Титула во Битола нема да има се додека до вашиот газда седат и го советуваат најголемите душмани на Пелистер . Видетеги сликите на 24 ракомет па ќе ви биди јасно за кого зборувам . Во Битила има одлични луге кој можат да направат многу за клубот , но за жал тие се БИТОЛЧАНИ па за некој се помалку вредни од оние од надвор

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
603
Поени од реакции
1.068
Кога ке сватиш дека не носат дрес на Пелистер носат дрес на Еурофарм со ставен амблем на Пелистер , дојдени се за пари и да исцицаат што повеќе. Скокате и сакате титула од маалското клубче кое до вчера го плукавте а сега многу го сакате само заради тоа што го додадоа името на вашиот Пелистер како придавка на нивното име . Ве купија со тоа дека ке се врати титулата во Битола . Титула во Битола нема да има се додека до вашиот газда седат и го советуваат најголемите душмани на Пелистер . Видетеги сликите на 24 ракомет па ќе ви биди јасно за кого зборувам . Во Битила има одлични луге кој можат да направат многу за клубот , но за жал тие се БИТОЛЧАНИ па за некој се помалку вредни од оние од надвор

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
daj be brat olabaj tro ziti so istite manbeti
 
Член од
27 март 2021
Мислења
4
Поени од реакции
15
Муабетите се тие и се во ред.Некој да не прател ракомет година дена нема да му се верува дека сега Чкембарите навииват за најомразениот клуб за нив од пред година дена.Циркузијада :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom