Фан клуб: РК Пелистер

Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
кога и со кого се игра во ЕХФ квалификациите ???
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533

Добро интервју на Бранко Ангеловски. Има доста работи кои се поврзани со Пелистер. Навистина е чудно како тој не заврши на некоја од клучните позиции во проектот Еурофарм Пелистер. Да ме прашавте пред 2 години можев да се обложам дека ќе биде важна алка.

Еден од ретките бивши играчи, за кои ми личи дека имаат реален потенцијал да постигнат нешто посериозно во ракометот по играчката кариера - времето ќе покаже дали е така.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118

Добро интервју на Бранко Ангеловски. Има доста работи кои се поврзани со Пелистер. Навистина е чудно како тој не заврши на некоја од клучните позиции во проектот Еурофарм Пелистер. Да ме прашавте пред 2 години можев да се обложам дека ќе биде важна алка.

Еден од ретките бивши играчи, за кои ми личи дека имаат реален потенцијал да постигнат нешто посериозно во ракометот по играчката кариера - времето ќе покаже дали е така.
Има време можи ќе влези во управата нема кај да бега ете сега ќе отвори кафич впазар па сакал неќел ќе остани тука а штом е тука нека го земат таму за некој помошник да имаме после резерва

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Има време можи ќе влези во управата нема кај да бега ете сега ќе отвори кафич впазар па сакал неќел ќе остани тука а штом е тука нека го земат таму за некој помошник да имаме после резерва

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Мене уште не ми е јасно како е Ванчо Димовски спортски директор пред него...
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
1.501
Мене уште не ми е јасно како е Ванчо Димовски спортски директор пред него...
A шо мислиш кој го има натокмено Ванчо на таа позиција милиш не е одоколу мршојадец и овај. Паметен е Бране играч е тежок, не седи настрана за џабе, а и во самото интервју ти вели дека морав да прекинам соработката со Костанца за да се вратам да го превземам семејниот бизнис. Не му е приоритет моментално да биде дирекно вмешан во тимот. А дека прави некој зделки одоколу да ме вервате дека ги прави.
Јас мислам дека ако влези во клубот дирекно да попува мајката ќе му ја расплачи токму овај.
Дајбоже да сум грешка но овај ви е полош играч од Тимур, Чупич, Кокшаров и да не набројувам уште кој не во тоа дувлото за тоа мало големо.
Само незнам со кој памет излегваа гореспоменатите дека немаат пари земано толку и толку години а возат џипови од по 50К евра.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
кога и со кого се игра во ЕХФ квалификациите ???
се сеќавам дека ЕурофармПелистер не доби вајлд карта за лига на шампионите, ама мислам дека требаше да игра во лига европа ??.. што стана со тоа ??
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
се сеќавам дека ЕурофармПелистер не доби вајлд карта за лига на шампионите, ама мислам дека требаше да игра во лига европа ??.. што стана со тоа ??
Директно игра во групната фаза на ЛЕ, нема да играат квалификации.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
683
Поени од реакции
1.156


Честитки!!! Вечно име.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
izleze deka rakometo e najpogoden za sirenje covid, 30 mazi zapoteni, se fakjat.. taka da za brzo ke imame kolektiven imunitet vo makedonskata liga :cool:
Brance ima oset za nekoi raboti, ama ne e neophoden, sekogas e dobredojden. Privatniot biznis mislam deka kjiuri prodavat (mkd sanduk, kovceg). :angel:
Tumbe kafe vcera licese na scena od holivudski film, arno so ne vivna celoto :) .
Koga se formiraja ckembarite jas bev prvo odelenie, taka da planiram do pred penzija da slavam eden evropski pehar :oeoeoe:
Seha pocnuva na 11 oktomvri , so mnogu atraktivna grupa, ke bidi interesno konecno...
Ke se derime od parkingot pred sportskata, ili na pokriv ke gledame od ta dupkata golema :pos:
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
Добра група, реално можеше и потешко.

СПОРЕД МЕНЕ РАЈН НЕКАР И ГОГ СЕ АПСОЛУТНИ ФАВОРИТИ, ТАТАБАЊА Е НАШЕ НИВО, ДОДЕКА КАДЕТЕН И ТРИМО СЕ ПОСЛАБИ ЕКИПИ ОД НАС.

НАШЕТО МЕСТО РЕАЛНО Е НА ТРЕТОТО МЕСТО!
НАПРЕД ПЕЛИСТЕР!!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Релтивно тешка е групата, после Б (која е група на смртта) оваа е најтешка. Но има и квалитет во екипата, мислам дека и добро ќе им дојдат поголем број на тешки натпревари. Штета е што ќе биде доста тешко да се изборат за подобра стартна позиција за осминафиналето, под претпоставка дека ќе ја минат групата се разбира.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.004
Поени од реакции
5.519
Групата е тешка, но не е и до толку страшна за да немаме право да се надеваме на трето место. Поквалитетни сме од требње и шафхаузен и ако тоа го докажиме на терен ќе остани со татабања борбата. Се надевам и со германците на барем бодче во Битола.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
vesprem padnanvo bitola, ke padni i rajn nekar.. busigi svabite tamuu breee.. ajde optimizam. malce huhuuuu stipe ke raspali
 

Kajgana Shop

На врв Bottom